Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért látogatja titokban a...

Miért látogatja titokban a gyerekeit?

Figyelt kérdés
Most kiderült,állítólag 3 hete és azt mondta hogy ezért nem mondta el,mert tudta hogy ebből mindig a vita van mint most is. Dehát most az a bajom,hogy mi okból kellett ezt titokban csinálnia!? Sosem tiltottam a gyerekeitől,mindig is azon voltam,hogy őt megilleti a jog,hogy kéthetente elhozza őket hétvégén de erre csak egyszer volt példa (és nagyon jó volt) mert a volt felesége azt mondja hogy miattam nem hozhatja el a gyerekeket,hogy én ne nyuljak az ő gyerekéhez...stb. De ez az egész már teljesen ki van ugy fordítva,hogy miattam nem láthatta eddig a gyerekeket,mintha ellenezném.:(
2010. máj. 27. 15:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ennyire kevés adatból nem igazán lehet tudni, mi lehet az oka. Pl. mikor váltak el? Ismert-e már akkor téged? Esetleg azt hiszik, miattad volt a válás. Vagy a gyerekek miatt lelkiismeret-furdalása van, de téged sem akar megbántani. Lehet, hogy a feleség szerint még rendbehozható a kapcsolat, ilyesmikre gondolhatunk. Szóval kicsit több tényt írj le, akkor inkább tudunk segíteni.
2010. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy inkább te vagy féltékeny a volt feleségre?

vagy irigyled a párodtól, hogy esetleg jól érzi magát a gyerekei és esetleg az exe társaságában?


nem hiszem, hogy vissza akarná szerezni a párodat az ex, hacsak nem szervez mindig közös programot.

ha pl. el is megy otthonról, és csak a párod van a gyerekeivel, akkor pláne nincs mitől aggódnod.


gondolom, nem vagy neki szimpi, ezért nem akarja, hogy a társaságodban legyenek a gyerekek, de még ez sem biztos.

pl. a legjobb barátnőmre sosem bíznék rá élőlényt, se gyereket, se állatot, olyan figyelmetlen.

de ettől még kedvelem.

lehet, hogy alapból nem is veled van gondja, csak nem tart elég felelősségteljesnek.

2010. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Azt hiszik? A nő egyértelműen engem okol (válásnál az ember inkább keres egy bűnbakot,minthogy esetleg magában keresse a hibát így egyszerűbb) és az is egyértelmű hogy vissza akarja kapni,hisz ez az egész arra megy ki. 2,5 éve élünk együtt,ők akkoriban mentek szét,a válás már a kapcsolatunk alatt zajlott. A gyerekeket ez idő alatt nem is nagyon látogatta,mert ugye odaadni egyszer adta csak oda (amikor a kislányuk velem volt el a legjobban,amit aztán otthon el is mesélt és ezen kiakadt),a párom meg eddig oda menni nem akart és ezért így alakult.
2010. máj. 27. 16:56
 14/24 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Nem,ő megmondta,hogy nehogy már úgy járjunk-keljünk mi az ő gyerekével mint egy boldog család (mikor megtudta,hogy elmentünk együtt boltba). Szóval ilyen nincs,hogy nem tartom a párom uj nőjét szimpatikusnak,vagy elég felelősségteljesnek itt ésszerű érvek nincsenek.
2010. máj. 27. 17:37
 15/24 A kérdező kommentje:
S tegnap ez úgy derült ki,hogy a nő felhivta telefonon,hogy mit csinál. Semmi a gyerekekről csak ezért. Párom rögtön ki is törölte a hívást a telefonból,de nekem furcsa volt,ahogy kiment és megkérdeztem kivel beszélt aztán elmondta. Erre a párom azt mondta,hogy biztos csak azért hívta,hogy megcsinálja köztünk a balhét. Na akkor csak ő is tisztában van azzal,hogy mik a nő szándékai és mégis belemegy a játékba?
2010. máj. 27. 17:49
 16/24 anonim ***** válasza:

Kérdező menjünk szép sorjában: az anyának nincs joga nem odaadni a gyerekeket, ha meg van ítélve a láthatás (már pedig biztos hogy meg van). Menni kell a bíróságra, keményen elő fogják venni ezért az anyát... gondolom tartásdíjat fizettek.

A másik: én teljesen megértelek, az én férjemnek is volt egy előző házassága, a mi kapcsolatunkat nagyon sokáig ott keserítette ahol tudta, nagyon durva dolgok voltak, egyszerűen csak azt akarta, hogy az ő volt férje, soha senkivel boldog ne lehessen, mintha elvették volna a kutyáját (mert többre egyébként nem becsülte). Nálunk ott kezdett el normalizálódni a helyzet, amikor keményen megszakítottunk mindenféle kapcsolatot, csak sms-ben kommunikálunk és csak a láthatással kapcsolatban.... egy darabig ugrált, de mivel látta hogy nem reagálunk semmire, egy idő után abbahagyta.

Én se hagynám hogy odajárjon ahhoz a nőhöz, teljesen mindegy hogy a gyerekek miatt, akkor nem kellett volna elválni. Ő hozza el a gyerekeket, amihez joga van, abba a nőnek nincs beleszólása hogy a láthatás alatt az apa mit csinál, kivel van, hiszen az apa ugyanúgy szereti a gyerekeit mint az anya, jót akar nekik, tehát ez a fajta féltés indokolatlan, nem véletlen hogy a törvény sem rendelkezik efelől semmilyen szinten, hanem láthatás van és kész. Hiszen ugyanúgy az apa sem szólhat bele hogy a maradék 12 napban (ugye két hetente van 2 nap láthatás) mit csinál a gyerekekkel, ahhoz meg neki nincs semmi köze.

Megoldás: elhozni a gyerekeket, kommunikációt sürgősen befejezni.

Amire pedig az egyik előttem szóló is utalt, valóban nagyon sürgősen ülj le és tisztázd a pároddal ezt a helyzetet, mert mi az hogy rólad panaszkodik az ex-nek.... ennek nagyon gyanús szaga van... mintha újra valami alakulna kettőjük között. Ennek járj utána.

2010. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Igen a megoldás az lenne,eddig is az lett volna. De most a párom ugy van vele,hogy mindegy csak láthassa a gyerekeket és ő most avval a kifogással tett le az elhozatalukról szóló vitáról,hogy a gyerekek nem akarnak vele menni,mert eddig alig volt velük.:O Beszéltem neki az erről való félelmemről,de azt mondta,hogy ha az a nő lenne az utolsó a világon,akkor sem menne vissza hozzá,de ez engem nem nyugtat meg. Ez az egész viselkedése nyugtalanító. De jó érzés,hogy van itt valaki aki megért. Mit tegyek? Nagyon el vagyok már keseredve.
2010. máj. 27. 18:21
 18/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a párod se játszik tiszta lapokkal. Ha ennyire panaszkodik az exnek, lehet azt akarja elérni, hogy volt asszonyt megdöntse.
2010. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szia, tegnapi 17:56-os vagyok, figyelj, én nagyon komolyan mondom, hogy ne hagyd ezt az egészet, mert többel fogod bekötni. A párodnak választani kell: ÚJ CSALÁD VAGY RÉGI CSALÁD. Nem megy a kettő együtt. Nagyon boldog házasságban élek, de ha mi nem léptük volna meg azt, amit az előzőekben is leírtam, már nem lennénk együtt, mert mondhat bármit a párod is, lehet ő tényleg nem is érti mire megy ki az egész, az ilyen nők nagyon képmutatóak, és már csak bosszúból is úgy rendezik a dolgokat, hogy a bizalom benned megrendüljön, ami pedig egy kapcsolat halála. Azonkívül persze hogy mondanak a gyerekek ezt-azt, főleg ha telebeszélték a fejüket, de amikor én gyerek voltam, se kérdezték meg a szüleim, hogy mit akarok, hanem ők döntöttek. 1x2 elhozzátok, klassz programokat csináltok, utána újra akarnak majd jönni.

Ha a párod továbbra is az ex-szel dumálgat, én sem tudom sokféleképpen értelmezni, magyarul előbb utóbb vége lesz a kapcsolatotoknak. De egyébként biztos hogy szeret téged, tehát tedd próbára. Biztosítsd, hogy fontos neked hogy lássa a gyerekeit, de nem tudod tolerálni hogy összejár a nővel - a láthatás címén - és kész. Ha nem megy bele, hajtsd el melegebb éghajlatra, ne engedd hogy hülyét csináljon belőled.

2010. máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg én érzem magam egy önző, gyerekkínzó állatnak,mikor evvel az érvvel találom magam szemben,hogy "de mit csináljak,kényszeritsem hogy velem jöjjön ha nem akar?" Szerintem most ezt beszélték be neki. Ugy vagyok a dologgal,hogy várok a következő találkozásig és akkor hozom fel legközelebb a témát.

Úgy,hogy szerintem nem ahhoz kéne szoktatni,hogy "néha apa ottvan" mert talán ettől még jobban összezavarodik,hanem ahhoz,hogy "néha apánál vagyok",mert véleményem szerint egy 3-4éves gyerek ebbe még simán belenő. Tegnap annyit tisztáztam a párommal egyenlőre,hogy ha tudja mik az exe szándékai,akkor legalább ne hagyja. Azt mondta bízzak benne. Hát nehéz... Én meg próbálok kedvesebb lenni a párommal,ne érezhesse,hogy máshol jobb. Így talán többet elérek,mint azt a követelőzésekkel lehetne. Így remélem majd az észérveimre is jobban hallgat. Vélemény kedves utolsó?:)

2010. máj. 28. 18:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!