Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom vendégül látni...

Nem akarom vendégül látni férjem régi, elvált cimboráját. Hogyan építsem le?

Figyelt kérdés
Van egy régi barátunk, a férjemmel dolgozott együtt 20 éve. A férjem 10 éve külföldön van, havonta egy hetet jön haza. Ilyenkor persze mindig sok a teendő és a saját kapcsolatunkat is ápolni kell. Ez a barát mindenáron jönni akar hozzánk úgy, hogy főzünk, iszogatunk - mint régen - és itt alszik az új,20 évvel fiatalabb barátnőjével (aki nem tud vezetni. ) Most 120 km-re él tőlünk, a házunk nagy, de én nem akarom vendégül látni. A volt felesége jó barátnőm volt, de ezek az idők már elmúltak, a csaj is messze él már, vele sem tartjuk a kapcsolatot.40-es barátunk új csaja a fiunkhoz is fiatal, nem is láttuk soha. Mondtam a férjemnek, ha nagyon muszáj jöhetnek, főzzünk, de itt aludni nem kell, nem vagyunk szálloda. Egy ideje halogatjuk, de nem kapcsol a srác, hogy 'nemkívánatosak', a férjem öccseként szereti, de én nem. Nem tudott felnőni. Hogy szabaduljak meg tőle? Erőlteti ezt az itt alvást, pedig nem ajánlotta neki senki, csak tudja, hogy a nálunk elférnének, meg ha piálnak, nem tud hazamenni. Régen az exnejével előfordult, hogy nálunk aludtak, én ezt már hanyagolnám. Udvariatlan vagyok, igen, de utálom, ha valaki tolakodó. A válás óta nem az első nőjét akarja idehozni. Jöjjön, de este menjen, nem rokon. A férjem persze sajnálja és ez újra és újra vita köztünk. Voltatok már hasonló szituban? Ötlet?

2017. aug. 26. 11:20
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó:

Én eddig nem írtam ide kommentet, de már nem is fogok.

A Kérdezővel azonos korú nő vagyok és én másképp látom a dolgokat, de ez most már mindegy is ...


Elmondanám neked, hogy én viszont akkor lennék halálosan kétségbe esve, ha a férjem, aki egy FÉRFI, pletykafőrumokat böngészgetne szombat kora este és a zömében női válaszolókat zsűrizné, miközben megfájdul a feje, úgy felzaklatja magát! :D :D :D

2017. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
30-as: KÖSZÖNÖM SZÉPEN. Már azt hittem, nem magyarul írok, de azért látom, van akinek átjön teljesen a szitu, pontról pontra. 48 vagyok, nő, 28 éve házas. A jó vendéglátásról szó szerint azt gondolom, amit leírtál, vendégszoba, tiszta ágy, vendégfürdő stb. a reggelivel bezárólag. A barátunkról is kimondtad a kanapéval, amit gondolok. Kérdeztem családtagot (anyósom) a témáról, teljesen egy véleményen van velem. Nem kell már ezt a kapcsolatot erőltetni, újrakezdeni. Velem soha egy szót sem beszél a haver, a hölgyet sem láttam még sosem, de jönnének vendégeskedni. Most is azt mondom, jöjjenek, de estével menjenek szépen. Az is szóba került, hogy menjünk el együtt horgászni, aztán menjen mindenki dolgára. Ez azt hiszem, már nem opció. Kíváncsi voltam arra, hogy mások hogyan jártak el hasonló helyzetben, ezért írtam ki a kérdést. Meglepő, hogy ilyen jó időben igen sokan adtak hangot véleményüknek. Ezt köszönöm, bár néhányan jobban tették volna, ha inkább napoznak. Ahogy látom, ilyen konkrét esetről nem írt senki. Nem kérdés, hogy a férjemmel kell ebben megegyeznem, de ez sajnos nem megy könnyen. Ha nem jutunk dűlőre, marad az, amit az elején írt valaki: legyél kedves és udvarias. Végül is mi történhet: a hapsik pár óra alatt jól leisszák egymást, a csaj közben szétnyomkodja a mobilját, mert nyilván unatkozik majd az öregek között. Én meg max. két pohár martini után - ha megágyaltam szépen mindenkinek - húzok aludni, mert pl. elálmosodom, vagy mert másnap dolgoznom kell.
2017. aug. 26. 20:12
 33/47 anonim ***** válasza:
65%
Szintén támogatom,hogy addig menj wellnessezni,majd a férjed ugrál körülötte.1 nap még nem a világ,de ne akarjon ott dögleni egy lányakorú phinával.Ha több napig gondolta,ugráljon a férjed körülötte.
2017. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
38%
Mondhatod, hogy halozsakot hozzanak, ha nem akarsz magadnak sok melot... Sok szerencset, szerintem jo buli lesz, ne tarts tole annyira! Amugy szoktak masok nalatok aludni? Ilyen vendegszeretet mellett el nem tudom kepzelni, hogy maradjak :D
2017. aug. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
34-nek: most bútoroztunk át az emeleten két szobát. Vadi új franciaágy, ill. nagyméretű kanapé is van, nem kell hálózsák. Azért vettük, hogy a gyerekek a párjukkal kényelmesen legyenek, ha néha itthon alszanak. Nem szokott nálunk aludni soha senki, csak távoli rokon évente egyszer. Ez a haver az exnejével legutóbb kb. 8 éve aludt nálunk, akkor is tukmálták magukat. Kb. félúton voltunk az uticéljuk felé. Beugrottak 'csak úgy, estefelé látogatóba, majd megkérdezték, hogy maradhatnának-e éjszakára, hát megengedtük.
2017. aug. 26. 21:51
 36/47 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, ha már az anyósod is téged támogat, szerintem nem kérdés, hogy ne engedd őket ott aludni. Itt meg ne indokolj meg senkinek semmit, úgyse fogadják el, amit mondasz, hanem örülnek, hogy virtuálisan van kit alázni, ha már a való életben őket rugdossák.

Mondd meg a férjednek, hogy te nem kívánsz nekik ugrálni, ráadásul nem akarod őket gyerekeitek ágyában altatni. Keressenek maguknak szállodát a környéken.

Amúgy mivel azt írod, hogy régen nem is olyan szándékkal érkeztek, hogy ott aludjanak, arra most is készülj, hogy bár megbeszélitek, hogy nem lesz ottalvás, ÚGYIS ott fognak maradni a nyakadon.

2017. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
29%
Végre Csabesz! Vártam, hogy megérkezz, tudtam, hogy ezen a véleményen leszel Te is!
2017. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
26%
Azt en ertem, hogy van agy es agynemu, de ha hoznak halozsakot, akkor csak egy lepedot kell mosnod, nem kell agynemut vasalnod. Ezert irtam. Akit en baratnak hivok, az johet hozzank aludni is. Ha a ferje az occsekent szereti, akkor a kerdest sem ertem, persze hogy jon.
2017. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
36 Varga Csabesz: Úgy készülök, ha végül mégis eljönnek, hogy maradnak. Így legalább nem akkor ér a döbbenet. Túl fogom élni, nem ma kezdtem. Egész nyáron minden hónapban hívogatja a férjemet, hogy mikor jön haza, mikor jöhetnek (motorral). Mikor bulizunk végre. Ő más helyen dolgozik, (felepénzért) heti három napot itthon van, meg persze könnyű becsukni az albi ajtót...Ez már előkerült júliusban, augusztusban, most szeptemberre pályázik. Elegem van a vitákból. Ez a hapsi nem éri be egy jó kis beszélgetéssel, kajálással, kávéval és nem is füvet/sövényt nyírni, ajtót festeni, vagy teraszt fedni jön. Apát már sajnálom, de ő az, aki nem képes nemet mondani, közölni, hogy magunkra kell az a pár nap, amit itthon van.Ismeritek, ha az ember belekezd, és egyik feladat adja a másikat... Mire legközelebb jön a párom, már a télre kell készülni. Ha végül mégis megússzuk a párost, tudom, jövök apusnak eggyel. Elviszem itthonról, hogy pihenés is legyen végre :-) mert ránk fér. Anyósom mindig velem volt a 28 év alatt, nagyon értelmes szupernagyi. Ismeri a részleteket, pofátlannak, tartja ezt a fickót - mert az is.
2017. aug. 26. 23:01
 40/47 A kérdező kommentje:
Nem kösz, tartsd meg magadnak, Isten őrizz. Elnézést, nem vagyok gyakorlott válaszoló.
2017. aug. 27. 09:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!