Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom vendégül látni...

Nem akarom vendégül látni férjem régi, elvált cimboráját. Hogyan építsem le?

Figyelt kérdés
Van egy régi barátunk, a férjemmel dolgozott együtt 20 éve. A férjem 10 éve külföldön van, havonta egy hetet jön haza. Ilyenkor persze mindig sok a teendő és a saját kapcsolatunkat is ápolni kell. Ez a barát mindenáron jönni akar hozzánk úgy, hogy főzünk, iszogatunk - mint régen - és itt alszik az új,20 évvel fiatalabb barátnőjével (aki nem tud vezetni. ) Most 120 km-re él tőlünk, a házunk nagy, de én nem akarom vendégül látni. A volt felesége jó barátnőm volt, de ezek az idők már elmúltak, a csaj is messze él már, vele sem tartjuk a kapcsolatot.40-es barátunk új csaja a fiunkhoz is fiatal, nem is láttuk soha. Mondtam a férjemnek, ha nagyon muszáj jöhetnek, főzzünk, de itt aludni nem kell, nem vagyunk szálloda. Egy ideje halogatjuk, de nem kapcsol a srác, hogy 'nemkívánatosak', a férjem öccseként szereti, de én nem. Nem tudott felnőni. Hogy szabaduljak meg tőle? Erőlteti ezt az itt alvást, pedig nem ajánlotta neki senki, csak tudja, hogy a nálunk elférnének, meg ha piálnak, nem tud hazamenni. Régen az exnejével előfordult, hogy nálunk aludtak, én ezt már hanyagolnám. Udvariatlan vagyok, igen, de utálom, ha valaki tolakodó. A válás óta nem az első nőjét akarja idehozni. Jöjjön, de este menjen, nem rokon. A férjem persze sajnálja és ez újra és újra vita köztünk. Voltatok már hasonló szituban? Ötlet?

2017. aug. 26. 11:20
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
87%
Én azt mondanám, jöjjön, de én elmennék arra az időre otthonról. Elvégre a férjed haverja, főzzön rá ő.
2017. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk az maradhat éjszakára, akit mindketten szívesen látunk.

Simán mondd meg neki, hogy jöhet, de este már más programotok van, vagy szeretnétek kettesben lenni.

2017. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
64%

Mit nem lehet azon megérteni, hogy az zavarja a kérdezőt leginkább, hogy meg se hívták (a férje se!), de a haver erőlteti ezt az ottalvást? Nem gyerekek már, hogy egymásnál aludjanak.

Oké, a férjének joga van vendéget hívni, de ha közös a ház, neki meg joga van nem beengedni őket, úgyhogy ezzel érvelni hülyeség.


Kérdező, mondd meg a férjednek, hogy menjen ő aludni hozzájuk, vagy pedig tényleg hagyd őket egyedül arra a napra, főzzenek magukra meg rakja alájuk a férjed a lepedőt, ágyneműt, amit utána mosson is ki utánuk. Te meg érezd jól magad mondjuk egy wellness hétvégén :D

2017. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
63%

"Amúgy jófej srác, sajnos ott tart, mint 20 éve, albérletben valakivel, aki nem hozzá való."


1) Miért kellene egy elvált kamionosnak, aki soha nincs otthon, saját lakás/ház? Majd lesz neki, ha nyugdíjba megy.


2) Hogy ki kivel "hozzávaló" azt ne bíráljuk már el kívülállóként, mert semmi közünk hozzá, ők tudják, hogy miért választották egymást.


Az alaptörténethez hozzászólva én úgy gondolom, hogy a férjed szeretné, ha a több évtizedes barátja (és annak a párja) 1 éjszakát ott lehetnének, egy kellemes, beszélgetős, iszogatós este után.

Én biztos megtenném a férjemnek, (ennél még sokkal többet is) és nem ezen vitáznék, veszekednék abban az egy hétben, míg itthon van.

A férjednek jól esne, te meg nem halsz bele!

Egyébként ne játszd az erénycsőszt, az mindenkinek gyanús, keveseknek szimpatikus, hiszen feleséggel sem tartjátok már évek óta a kapcsolatot.

Nem elég, hogy a férjednek megmondod, hogy mit tehet és mit nem, még a barátjának is előírnád, hogy élje az életét?

2017. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem az jó ötlet, hogy menj el addig. Mondjuk, ha ott alszanak, gondolom, nem húznak el reggel, korán. Az egy napból így két nap lesz...

Megértem, ha zavar, az is, ha most megengeditek, hogy jöjjön, "odaszokik".

Ha tíz évig nem is találkoztak a férjeddel, most hirtelen miért bukkant elő?

Szerintem a férjeddel juss először konszenzusra, aztán mondjátok a barátnak, jöjjön vagy se.

2017. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
40%

Te irigy és féltékeny vagy a barátotok fiatal és minden bizonnyal csinos barátnőjére, mert tudod, hogy feltűnő lenne a különbség köztetek, erősen a hátrányodra, így közelről.

Pedig nem erre a lányra kellene féltékenykedni, hanem arra a másik 100-ra, akikkel a férjed kefél, míg kint van.

Mert azt ugye te sem hiszed, hogy a kamionos férjecskéd, akit havonta egyszer látsz, a többi időben rózsafüzért morzsolgat?

2017. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
41%
Vágd csak magad alatt a fát Kérdező!
2017. aug. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
51%

Neked 50 évesen tényleg a Gyakorin kell faggatódznod szünidős általános iskolásoktól, hogy mit tegyél?

Annyira életszerűtlen a kérdésed vedd már észre!

Egy ennyi idős nő, aki ilyen régóta él házasságban, az nem ilyen pitiáner, hanem sokkal toleránsabb a ritkán látott férjével.

Gratulálok az életedhez!

2017. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
46%

Öccseként szereti és öt éve nem találkoztak?

Szerinted ebben a történetben kit érdekel, hogy te a volt nőt szereted,, a mostanit meg luvnyázod a kora miatt? Lehet, hogy a kisujjában több van, mint benned...

2017. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
79%
13, a férj szeretné, ha ott aludna, különben nem lenne vita...
2017. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!