Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom vendégül látni...

Nem akarom vendégül látni férjem régi, elvált cimboráját. Hogyan építsem le?

Figyelt kérdés
Van egy régi barátunk, a férjemmel dolgozott együtt 20 éve. A férjem 10 éve külföldön van, havonta egy hetet jön haza. Ilyenkor persze mindig sok a teendő és a saját kapcsolatunkat is ápolni kell. Ez a barát mindenáron jönni akar hozzánk úgy, hogy főzünk, iszogatunk - mint régen - és itt alszik az új,20 évvel fiatalabb barátnőjével (aki nem tud vezetni. ) Most 120 km-re él tőlünk, a házunk nagy, de én nem akarom vendégül látni. A volt felesége jó barátnőm volt, de ezek az idők már elmúltak, a csaj is messze él már, vele sem tartjuk a kapcsolatot.40-es barátunk új csaja a fiunkhoz is fiatal, nem is láttuk soha. Mondtam a férjemnek, ha nagyon muszáj jöhetnek, főzzünk, de itt aludni nem kell, nem vagyunk szálloda. Egy ideje halogatjuk, de nem kapcsol a srác, hogy 'nemkívánatosak', a férjem öccseként szereti, de én nem. Nem tudott felnőni. Hogy szabaduljak meg tőle? Erőlteti ezt az itt alvást, pedig nem ajánlotta neki senki, csak tudja, hogy a nálunk elférnének, meg ha piálnak, nem tud hazamenni. Régen az exnejével előfordult, hogy nálunk aludtak, én ezt már hanyagolnám. Udvariatlan vagyok, igen, de utálom, ha valaki tolakodó. A válás óta nem az első nőjét akarja idehozni. Jöjjön, de este menjen, nem rokon. A férjem persze sajnálja és ez újra és újra vita köztünk. Voltatok már hasonló szituban? Ötlet?

2017. aug. 26. 11:20
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
93%
42, 18 évig volt a feleséggel. 5 éve nem találkoztak a férjeddel. Érdekelne, mikor akart már több nővel is odamenni...
2017. aug. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Elszállt a válaszom, megismétlem a lényegét: a ház közös, de ez természetesen nem tulajdonlapi téma. A l.vnya erős, arra, akit nem ismerek, de részemről, ha lehet kihagynám a közös bulit. A férjem kiválóan főz, szégyelli, hogy a haver, aki annyiszor felhívja nem aludhat és bulizhat itt. Két év alatt ez a második hölgy, akit ide akar hozni. Nem ítélem el és nem is vagyok rá féltékeny, csak nem vagyok rá kíváncsi sem és nem lennék a cselédje sem. Nekem dolgoznom kell azon a héten min.3 napot, amikor apa hazajön. Havi egy hét szabija nincs egy átlag magyar alkalmazottnak.
2017. aug. 26. 14:34
 23/47 anonim ***** válasza:
26%
Jaj szegény HÁROM napot kell dolgozniiiii? Hogy bírod ki? Hisztis pi.cs@ itt te vagy. Szerintem ők sem várják el, hogy a cselédjük vagy a csicskàjuk legyél.
2017. aug. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, ha valóban nem láttátok az illetőt 5 éve, ahogy írod, akkor nem kell az otthonodban vendégül látnod: akkor az illető 5 éve nem barát.
2017. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
72%

Bocsánat, de ez nekem úgy hangzik, mintha teljesen ki akarnád sajátítani a férjed és most igazolást vársz itt ehhez. "ez újra és újra vita köztünk"

Gondolom ezeket a "vitákat" te generálod.

Ha így folytatod és párod egy normális férfi, akkor az lesz a vége, hogy nem nálatok hanem barátjánál fognak találkozni és még kevesebbet látod.

Ne felejtsd el azt sem, hogy kint dolgozni nem nagy öröm, elég stresszes, ezért ki kell ereszteni a gőzt néha és azért dolgozik kint, hogy a családjának mindent meg tudjon adni.

2017. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
27%
Én egyet értek veled. Én 21 vagyok, és total gáznak tartom ha egy ilyen korú saját egy apám korú pasassal van együtt. A férjének te legyél a fontos, ne az h más mit gondol. Az én férjem nem erőlteti semmit (28f)
2017. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
25 teljesen egyetértek a véleményeddel (értünk dolgozik és stresszes nagyon) és támogatnám is a férjemet. A vitát nem én generálom, hanem a haver, azzal, hogy nem kopik le. Egész nyáron feladataink voltak, mikor hazajött: festés, burkolás, ablakcsere, kerti munkák stb. Mester mesternek adta a kilincset és még nincs vége. Nagyon sok minden volt, de közösek a céljaink és tényleg élvezzük mindketten, hogy épül szépül a közös otthon. A gyerekek kirepültek és élvezzük, hogy kicsit könnyebb. Korszerűsítjük az otthonunkat. Apa pár év múlva, ha kifizettük a hitelt, hazajön belföldezni, ez a terv. A haver pedig minden hónapban kérdezi, hogy mikor jöhet az aktuális nővel, akire egyikőnk sem kíváncsi. A férjem mindig odázza, de Jánosunk nem veszi észre magát.
2017. aug. 26. 15:30
 28/47 anonim ***** válasza:
55%
Szóval talicskázza neked haza a pénzt, itthon is robotol, neked meg derogál 1 éjszakára elviselni valakitva kedvéért.
2017. aug. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
28-nak: ha így nézzük, igen. Szó szerint és így, hogy valaki kimondta, nem vagyok büszke egy szálat sem, de KÖSZÖNÖM. Időközben rájöttem, hogy igazából nekem az exnej fáj, nem az aktuális csitri és hiányzik a lelkemnek, mert értelmes, jókedélyű csaj volt, aki jól tette, hogy továbblépett. Ja, és persze nem szeretnék senkit idekapatni, ha már eddig jól elvolt nélkülünk...
2017. aug. 26. 16:33
 30/47 anonim ***** válasza:
72%

Istenem, én nem hiszem el, hogy ezek a válaszok érkeztek. Ide kik írnak? Mindenkinek van itt férje, frankón? Nem akarom elhinni.


1. A kérdező és a férje egy pár, közösen hoznak döntéseket. A házuk is közös.

2. A kérdezőnek kell a vendégeket ellátnia, körül ugrálnia, kiszolgálnia, utánuk takarítania, vacsorával és reggelivel kínálni őket.

3. A kérdező azt írta a barát sokat iszik és többnyire úgy lerészegedik, hogy nem tudnak hazamenni. Ezen mit nem értettetek meg?! Milyen stílusban kellett volna ezt megfogalmaznia, hogy számotokra is elrettentől legyen?!

4. Valaki azt írta, hogy tiltja a férjét a baráttól. Azért, mert kinyalja a seggüket egy napon keresztül, de nem szeretné, hogy éjszakára is maradjon, azért tiltja őket egymástól?

5. Nem mondja meg kivel járjon a barát, szerintem hidegen is hagyja, de amikor 10 évvel ezelőtt átjártak hozzájuk, akkor a barátnak is volt felesége, normális élete, most meg 20 éves kiscsajokkal akár átmenni, hogy részegen és jól lakottan b*sszon a kanapéjukon.

6. Azokat a tanácsokat, hogy szolgálja ki őket, legyen kedves velük, de amúgy kussoljon, mert a férjéhez mennek, nem hozzá, aki egyébként is csalja őt komolyan gondoljátok?!

7. Sokan már azért is ugattok itt, hogy nem tartja a volt feleséggel a kapcsolatot. Ha azt írta volna, hogy vele jóban maradt, milyen fikázást kapna tőletek? Így is féltékeny, szarkavaró, öreg, csúnya nő és minden volt már.

8. Sehol nem írta, hogy a férj szeretné, ha náluk aludnának, csak annyit, hogy nem tiltakozik ellene. MERT NYILVÁN KELLEMETLEN EZT MEGMONDANI BÁRKINEK B*SSZ*MEG.


12 pontig írtam, de visszatöröltem, mert már fáj a fejem, úgy felidegesítettem magam. Rosszkor tetted fel a kérdést, ilyenkor a normális emberek dolgoznak, főznek, takarítanak, lesz*pják a férjüket (ugye, ahogy itt sokan tanácsoltátok) a gyerekeikkel foglalkoznak, tanulnak hétfőre, vagy a templomban vannak. Akik ide válaszoltak, primitív, trágár, lekezelő, arrogáns, gúnyós stílusban (folyamatosan mással kefél a férjed, féltékeny vagy, 50 évesen mit írogatsz ide, az új barátnő egy istennő, bár azt se tudják ki az, de neked nem szimpatikus, úgyhogy ők imádják) szerintem semmit se fogtak fel a helyzetből, vagy nincsen házuk amiben elférne egy alkoholista barát, valószínűleg csalják is őket, vagy nem értem mire fel ez a rosszindulat. Én férfi vagyok, házas ember, 47 éves (tudom, dögöljek meg ilyen korral) de ha csak egyetlen válasz ezek közül (tisztelen annak a 3-4 kívételnek akik értelmesen álltak a helyzethez) az én feleségemtől érkezett volna biztos elgondolkoznék, hogy mit b*sztam így el.

2017. aug. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!