Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj állást fogalnom?

Muszáj állást fogalnom?

Figyelt kérdés

A párom és én 4 éve élünk együtt, van egy gyermekünk is. Minden rendben van kettőnk között, kivéve hogy az anyám nagyon nehéz eset és a párommal általában összekapnak. Ilyeneken hogy: takarítás, gyereknevelés stb. A párom már sokszor jelezte, hogy kikeszül az anyám viselkedése miatt mert állítólag folyamatosan megmondja hogy mit hogyan csináljon. Viszont az anyám is elmondja nekem az ő verzióját amikor kérdőre vonom, és persze egy bizonyos szintig mindkettejüknek igazat adok.

Mindig látom hogy a párom frusztrált és elmondta, hogy nem állok ki mellette teljesen, ahogyan azt ő igényelné, dehát az anyám! Én is el szoktam küldeni melegebb eghajlatra ha felbosszant, de nem fogok olyan dolgokért is veszekedni vele amihez semmi közöm. Ők generálják a feszültséget egymás közt, nem értem miért kellene beleszólnom, vagy kiállni bármelyikük mellett. Vagy mi lenne az ami ebben az esetben jó lenne? Én legyek a döntőbíró?


33/F



2017. aug. 15. 10:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de az édesanyádnak nincs joga navigálni a párodat, legfeljebb tanácsot adhat, ha kéritek.

Ti külön család vagytok, jól vagy rosszul mennek a dolgok, az a ti problémátok.

Nem kell döntő bíráskodnod, hanem anyádat kell leállítani, udvariasan, de határozottan és akkor nem lesz konfliktus!

2017. aug. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyetértek az elsővel.

Nem kell döntőbírónak lenned, de ki kell állnod a párod mellett, ugyanis ő a te családod!! Az anyád már másodlagos ebből a szempontból.

És nem, nem ők generálják egymás közt a feszültséget, hanem az anyád, ugyanis ő szól bele a párod takarítási és gyermeknevelési elveihez.

Én is ki lennék bukva a párod helyébe, baromi rosszul esne, ha a férjem nem állna ki mellettem. Képzeld magad a helyébe, ha téged b*tatna após/anyós, és ő nem tenné helyre a szüleit, hogy esne?

Különben felmerül a kérdés, együtt éltek? Mert akkor egész más a helyzet.

2017. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mármint édesanyád veletek él?
2017. aug. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 acelsziv ***** válasza:
100%
És hogy kerül anyád a képbe? Nála laktok?
2017. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem vele lakuknk, hanem egy külön lakásban de közel hozzá.
2017. aug. 15. 11:09
 6/22 acelsziv ***** válasza:
100%
Akkor anyádat küldd haza és mondd meg, hogy ha csak balhézni tud akkor maradjon is otthon. A te helyed az asszony mellett van. Te választottad őt és már ti vagytok egy család. Anyád meg mutatni akarja, hogy még mindig ő az úr. Növeszd le a tökeidet barátom, mert egyszer arra mégy haza, hogy se feleség se gyerek csak egy levél az asztalon, hogy viszlát ezt nem bírom.
2017. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Anyád mégis milyen jogon pofázik bele abba, hogy a párod hogyan takarít vagy hogyan neveli a saját gyerekét? Te pedig milyen jogon vonod ki magad ebből a konfliktusból? Anyucit szépen határozottan le kell állítani, haza kell ilyenkor küldeni (igen, neked) és többet nem áthívni, ha képtelen tiszteletben tartani, hogy külön életetek van. Másképp nem megy.

Persze ha ennyire képtelen vagy vállalni vele a konfliktust a családod érdekében akkor hagyd csak nyugodtan, hogy tropára menjen emiatt a kapcsolatod (meg majd az összes ezután következő is, ami késik, nem múlik), végülis leélheted anyáddal az életed, ha ennyire vágysz rá.

2017. aug. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyád állítólag folyamatosan megmondja, hogy a párod, mint családotok és háztartásotok felnőtt női tagja mit hogyan csináljon? Még jó, hogy feszültség van! Higy lehetne ő boldog és békés a saját otthonában, ha a kedves mama rendszeresen megszakérti és utasítgatja, hibásnak állítja be?


A lényeg, hogy igen, neked kell megmondanod, hogy anyukád beleszólási határa a küszöbötökön kívül van, nálatok max kérésre tanácsot adhat. Te a pároddal élsz, ő lett egy hajszálnyival előrébb, mint anyukád, ezért kétes helyzetekben a párod oldalán kell maradnod. Ha rá mered bízni a gyermeketeket, akkor bízol a képességeiben. Ha jó otthon lakni, akkor a lakás állapotával sincs bajod. Ha bármi nem tetszik, neked kell szólni és rendezni, nem egy kívülállónak (igen, anyukád az).


Ha sikerül rendezni a határokat, akkor ők ketten is könnyebben kijönnek majd, mert a párodnak nem kell állandó bizalmatlanságban élnie és támadásra számítania.

2017. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Párod átjár anyádhoz, hogy megmondja neki, hogyan takarítson? Gondolom nem, mert semmi köze hozzá. Ahogy anyádnak sincs hozzá semmi köze, hogy mit csináltok otthon és hogyan nevelitek a közös gyermeketeket. Nem kell döntöbírónak lenned, neked a feleséged mellett a helyed és mellette kell kiállnod. Ha kosz van nálatok, az csak rád és a feleségedre tartozik. Anyádnak lehet véleménye, de azt meg tartsa meg magának.
2017. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem az anyád az élettársad, hanem a párod! Férfi vagy, nem anyuci pici fiacskája! Fel kell nőnöd, ennek már nagyon itt van az ideje!!! Ne hárítsd a felelősséget a könnyebbik utat választva, hogy intézzék el ők egymással, neked semmi közöd hozzá. Anyád unintelligens, képtelen felfogni, hogy a gyereke felnőtt és útjára kell bocsátania, neki már más szerepe van az életben. Szükség esetén vigyázhat az unokára, elláthat benneteket kajával (de azt se erőszakosan, csak amennyire nektek jólesik), egyébként meg válasszon magának saját elfoglaltságokat. Önző módon csak saját magára, a saját lelki szükségleteire gondol, miközben egy egészséges család életét tönkreteszi.
2017. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!