Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak segíteni?

Miért nem akarnak segíteni?

Figyelt kérdés
18 éves nő vagyok most érettségiztem, párom 23 éves, dolgozik. Úgy alakult, hogy teherbe estem, persze megtartjuk a babót. Megbeszéltük párommal, hogy hozzájuk költözöm és együtt neveljük a gyereket, csak a párom szülei ellene vannak és nem akarják, hogy oda menjek. Pedig adnék a költségekbe, mert fogok kapni támogatásokat, párom meg ugye dolgozik. Nagy a házuk elférnénk, mégsem akarnak ennyit megtenni az unokájukért, hogy családban nőhessen fel. Hozzánk nem mehetünk mert kicsi a lakás, egy fél szobában nem lakhatunk hárman. Hogy lehetnek ennyie szívtelenek? Vagy ha meglesz a babuci megenyhülnek?
2017. aug. 5. 15:46
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell csupasz seggre szülni, védekezni kellett volna, nem értem ezt hogy gondolják az ilyen lányok,megszületik a gyerek,aztán kész,lesz valahogy? Amit betudnál adni a rezsibe,az még a saját szükségleteidet nem fedezi,nem hogy még egy gyerekét is ráadásul. Normálisan a gyerek vállalás úgy működik,hogy van már egy biztos anyagi háttér, vannak bár bébi holmik, vagy pedig van rá félretéve pénz. Nem így működik,hogy majd az "anyósék" eltartanak. De a te, azaz a ti dolgotok, engem hála istennek nem érint.
2017. aug. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
93%

Így aludva rá egy kicsit, vetesd el ha lehet még. Nem áldás lenne ez a "babó", nem is átok, de tönkre teheti több ember életét. Nem dolgoztál még sokat az életben, a segély nem lesz akkora, hogy maradjon, jó ha csisszre kijössz belőle. Barátod szülei amúgy bírnak? Ha eddig nem bírtak akkor most ezután sem fognak. Szüleidről még nem írtál, mindenképp válaszolj, ha még figyeled a válaszokat!

Hiába van érettségid azzal nem mész semmire, és attól, hogy 18 vagy még nem jelenti azt, hogy valóban felnőtt "nő" vagy. Én nem érzem magam annak aztán veled egy idős vagyok

A 17-es voltam.

2017. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
Tudod,vannak 18 éves felnőtt nők, de te nem tartozol közéjük. Pedig már több eszed kéne, hogy legyen. A párod meg...a legjobb, ami elmondható róla, ohgy dolgozik, és nem akar kibújni a felelősség alól. Viszont a másra hárításában is benne van nyakig.
2017. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
92%
... csak majszolom a popcornt, és azon mélázok, hogy ilyenkor hol vannak a"tartsd meg a babát, ahol bárányka van ott legelő is akad" típusú "azabortuszgyilkosság" típusú hozzászólók?
2017. aug. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
8%
Utolsó, az abortusz továbbra is gyilkosság, de amit a kérdező csinál, az meg felelőtlen idiótaság!
2017. aug. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
42%
#45: na, akkor mi a fityfenét csináljon...?
2017. aug. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

Mit csináljon? Mégis mit csinálna??? Felnőtt ember, gyereket csinálni is az volt! Ketten vannak, menjenek el dolgozni és albérletbe. Más egyedül megoldja, nehogy már ilyen tehetetlenek legyenek, hogy kilenc hónap alatt minimálisan nem tudnak felkészülni.

Talán, ha a szüleik látnák, hogy csinálnak is valamit, és szándékoznak eltartani a gyermeket, akkor jobban mellejük is állnának!

2017. aug. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
75%

Kolompár Eszmeraldita és Bikája történetét olvashattuk.


Veled mi van lány? Úgymaradtál mert birkák voltatok. Ez a követelőzés hogy "nagy házuk van elférnénk", ez kb. olyan mint a "sok pénzed van aggyá má".

Vetesd el, vagy már most keress örökbefogadót VAGY legtöbb kórházban van inkubátor. Tedd bele a picit, jó sora lesz. Biztos jobb mint amit te és a bikuci teremteni tudtok a semmiből pár hónap alatt. Nem is értem, más nyakára odaputyerkázni egy csecsemővel mégha a nagyszülei is. Sőt ezt te természetesnek gondoltad..***** ******** *****(3 csúnya jelző)


Ja. Párja a zokninak meg a cipőnek van. Nekünk embereknek barátunk és barátnőnk van.

2017. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
41%
Hát ez borzalmas... Vegyetek fel hitelt.
2017. aug. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
79%

Ki a szivtelen? Az, aki azt mondja, hogy nekem ehhez meg semmi kedvem es csinaljatok, ha ehhez van kedvetek, de ne az en portyamon, vagy az, aki elvarna, hogy Ok segitsenek es felrugnad a csaladjuk eletet?


Te normalis vagy?! Nulla egzisztenciaval, friss erettsegivel megszulnel egy gyereket, mert az milyen romantikus egy 23 eves SZINTEN gyereknek (dolgozik de otthon el, nem epp tartozik szamomra a ferfiak korebe, mar bocs, az lenne a minimum, hpgy onfenntarto...), aki el sem tudna Titeket tartani?? Szallj mar le a foldre a kis unikornisodrol de nagyon gyorsan, mielott vegkepp elrontanad MINDENKI eletet! A gyereknek sem lenne jo, mert sokat nelkulozne (hacsak persze szerencsetlen nagyszulok be nem fogadnak Titeket, de abban garantalom, hogy Neked nem lesz sok koszonet es minden nap gyomorgorccsel fogsz ebredni), vagy elmentek egy alberletbe... es most kerlek engedd meg, hogy felvazoljam a nagy magyar valosagot!

18 eves vagy, nem volt allando munkahelyed igy a tamogatasaid a baba mellett, amiket kapnal 24 ezer Forint!!!!! A baratod dolgozik most, ugy gondolom, hogy nem kereshet jobban, mint max kezbe 150 ezer Ft. Egy normalisabb, jobban felszerelt minimum 2 szobas lakas kb 80-120ezer Ft kozott van, attol fuggoen, hogy hol eltek... tehat a Ti havi 174 ezretekbol (ami lehet, hogy sokkal kevesebb, nem tudom..) elmegy maris alsohangon ez az osszeg es megmarad 94-54ezer Ft havonta, akkor varj, mert egy lakas nem all meg a berleti dijnal, jon meg a rezsi is, ami kb 30ezer Ft egy ekkora lakasra. Tehat kb marad a rezsi es a lakas utan nagyjabol 64-24 ezer Ft a penztarcaban. Egy baba nagyon sok penzt elnyel, ez kb a pelenkajara lesz eleg meg arra, hogy az o szuksegleteit kielegitsetek. Esetleg enni is tudtok meg... na, Te ebbe szeretnel gyereket szulni.

Johet Neked a tapsvihar.

2017. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!