Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak segíteni?

Miért nem akarnak segíteni?

Figyelt kérdés
18 éves nő vagyok most érettségiztem, párom 23 éves, dolgozik. Úgy alakult, hogy teherbe estem, persze megtartjuk a babót. Megbeszéltük párommal, hogy hozzájuk költözöm és együtt neveljük a gyereket, csak a párom szülei ellene vannak és nem akarják, hogy oda menjek. Pedig adnék a költségekbe, mert fogok kapni támogatásokat, párom meg ugye dolgozik. Nagy a házuk elférnénk, mégsem akarnak ennyit megtenni az unokájukért, hogy családban nőhessen fel. Hozzánk nem mehetünk mert kicsi a lakás, egy fél szobában nem lakhatunk hárman. Hogy lehetnek ennyie szívtelenek? Vagy ha meglesz a babuci megenyhülnek?
2017. aug. 5. 15:46
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
97%

Hogy szállsz be bármivel, ha egy percet nem dolgoztál? Jo.vicc, az az ötezer, amit leadsz kétnapi kajádat bem fedezi.


Ha pedig ennyire felnözt vagy, hogy a semmire megtartod, akkor oldjátok meg, de ne anyos (ja, bocs a pasid szüleinek) szülj a nyakára.


Én sem engedném oda a marha felelősségteljes lánykát élösködni, mert persze a gyes kb semmit nem fedez.

2017. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
93%
És nem NÖ vagy, mert az tudja mi a felelösség és védekezés, hanem egy gimiböl szabadult gyerek.
2017. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj, de ez nem szívtelenség! Ne akarj senki nyakára szülni gyereket!

A szülők nagyon valószínű, hogy nem akarnak gyereksírásra ébredni, és nem akarnak úgy élni, hogy újra pici baba van a háznál. Én sem örülnék ha hozzám költözne a fiam kisbabával. Te még nem tudod, de nem mindenki vágyik újra sírásra, pelenkára, és a vele járó gondokra.

Ha megakarjátok tartani, akkor menjetek albérletbe. Ne más kárán akarjatok felnőtt életet játszani.

Egyébként az unokát biztos szeretni fogják, csak ne a nyakukba legyen.

2017. aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
94%

Hát akkpr dobjátok össze a pároddal es bereljetek albit....

En sem hagynám, hogy pkusz egy fő ranktelepdjen...

Mióta vagytok egyút?

2017. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
81%
Hát, amíg valakinek egy gyerek "babó" meg "babuci", addig inkább ne is szüljön.
2017. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
98%
Én sem szeretném ha a fiam és a terhes párja hozzánk költözne.Rossz kifogás,hogy családba nőjön fel a gyerek,egy család az első gyereknél általában 3főből áll.Valamint nem tudom hány évesek a párod szülei,de én személyszrint nem szeretnék hajnalban baba sírásra kellni,gondolom ők sem,pláne ha dolgoznak is.Ha ennyire felelősség tudatos vagy akkor béreljetek ki egy albérletet,amúgy sem lakhatnátok életetek végéig a szülőknél.
2017. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Albérletre sajnos nincs pénzünk, de nekik kétszintes a ház, nem zavarnánk őket.Azért csak az unokájukról van szó, nem hagyhatják cserben
2017. aug. 5. 16:19
 8/50 anonim ***** válasza:
98%

Ezt ne kezd el.... nekik az unokájuk, de a szülei.meg ti vagytok.... a szülőknek kell megteremteni a gyermeknek minden es nem a nagyszülőknek.....

Nincs pénz? Es a gyereknek hogy akarod megadni az alap dolgokat? Mert az sem 100 forint lesz....

Mar most sajnalom szegény gyermeket....

2017. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Én sem engedném, hogy odaköltözzetek. Ha ennyire felnőtt életre vágytok, hogy családosat akartok játszani, akkor tegyétek, a sját kontótokra. Mi az, hogy nem zavarnátok őket? Párnát nyomnál a baba képébe, hogy ne hallagdszódjon a gyereksírás, nem mosnál magatokra, hogy ne nőjjön a vízszámla, nem ennéd a kajájukat, nem kellene rád tekintettel lenniük? Majd teremtsd meg magadnak az életed feltételeit, és akkor szabd meg ,hogy kkinek mit kell tennie! vagy teremtsétek meg magatoknak az életfeltételeket, vagy vonjátok le a következtetést, hogy nem tudtok gyereket vállalni, de mást nem kényszeríthettek arra, hogy eltartsanak titeket, meg befogadjanak az otthonukba, ahol felborítjátok mindenki életét. Ez nincs vita tárgya, nem vagytok alkupozícióban. A szívtelen meg te vagy, mert 1.) világra hoznál egy gyereket, úgy hogy még magadról sem tudsz gondoskodni, nemhogy róla, semmi jövőképet nem tudsz neki felmutatni,2.) a huszonéves pasid detto 3.) más emberek nyakába akarod varrni a gyerekedet magaddal együtt, akiknek most már max gondtalan unokakényeztetés kellene jusson, mert ők már megtették a maguk kötelességét, felnevelték a gyereküket.
2017. aug. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek az előttem szólókkal, fogalmad sincs mit csinálsz, lehet hogy most érettségiztél, de ettől még nem vagy érett. Lehet hogy a pároddal nagyon jól kijöttök, de te mi vagy azon kívül, hogy "nő"? Anya? Másokat az érzelmeikkel zsarolni kifejezetten gyermeki viselkedés. Tudod te mit jelent szülőnek lenni? Az a gyerek nem lesz mindig babó, meg babuci. Rengeteg lányismerősöm van, akik a gyerek 5-6 éves kora után megbuktak szülőként, mert ők babucit akartak, de a babuci elkezdett nőni. Az már nem terólad szól! Onnantól fogva a te önmegvalósítási szándékaid másodlagosak, mert életet adtál, akiért felelős vagy 0-24 órában.


A párod szülei nem szívtelenek, csak úgy alakult a sors, hogy egy gyerek lesz az unokájuk anyukája, és unokázni minden nagyszülő szeret, a menyével egy fedél alatt élni viszont nagyon kevés. Te be akarsz tolakodni az életterükbe, amit valószínüleg nem kis fáradság volt felépíteni, és erre a még meg sem született unoka az ürügy...

Egyszerűen nem kérnek belőled. Ennyit nem. jó, legyél családtag, de ne azzal kezd, hogy kész helyzet elé alítod őket! Ezt kommunikálod feléjük:

Csináltunk egy gyereket, oldjátok meg a lakhatásunkat, mert ha nem, szívtelenek vagytok!

2017. aug. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!