Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak segíteni?

Miért nem akarnak segíteni?

Figyelt kérdés
18 éves nő vagyok most érettségiztem, párom 23 éves, dolgozik. Úgy alakult, hogy teherbe estem, persze megtartjuk a babót. Megbeszéltük párommal, hogy hozzájuk költözöm és együtt neveljük a gyereket, csak a párom szülei ellene vannak és nem akarják, hogy oda menjek. Pedig adnék a költségekbe, mert fogok kapni támogatásokat, párom meg ugye dolgozik. Nagy a házuk elférnénk, mégsem akarnak ennyit megtenni az unokájukért, hogy családban nőhessen fel. Hozzánk nem mehetünk mert kicsi a lakás, egy fél szobában nem lakhatunk hárman. Hogy lehetnek ennyie szívtelenek? Vagy ha meglesz a babuci megenyhülnek?
2017. aug. 5. 15:46
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
83%

Ti elhiszitek ezt a kamut?

Kb. minden infóval provokál. Kezdeve a 18 éves nőtől, meg a belead a költségekbe részig. Ezekre mindig ugrik mindenki.

2017. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a szülőket, én sem akarnám, hogy más a nyakamra szüljön. Nincs jövedelmed, fingod sincs róla mibe kerül egy gyerek, arra a segély az semmi..

Gyerek vagy. Ez látszik abból ,hogy értelmes felnőtt nő nem esik csak úgy rá egy fszra, hogy terhes is legyen.

2017. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Persze, majd akarok dolgozni én is ha nagyobb a gyerek és tud menni oviba szóval nem lennék ingyenélő. Szerintem természetes lenne, hogy ennyivel legalább segitenek, de ugylátszik ez nagy kérés.
2017. aug. 5. 17:49
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azért, mert nincs kedvük eltartani három embert, hallgatni egy csecsemő sirasat és kerülgethi egy idegent a saját hazukban?

Ha a párod jövedelme arra nem elég, hogy albérletbe menjetek, a gyereket miből tervezitek eltartani?

2017. aug. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindent elmondtak már előttem, én csak ezt tenném hozzá a semmire "lebabucizó" eszetelen nőideál csodás mintapéldányaként:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..

2017. aug. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

#23: És amíg ti dolgoztok, gondolom, a nagyszülők vigyáznának a kicsire... Ők vinnék oviba, meg ők lennének vele, mikor beteg?

De igen, sokat vársz tőlük. Te még nem tudod, milyen kisbaba mellett élni... Az én lányom másfél éves volt, mire átaludta az éjszakát. Hasfájós volt, jött a foga... Ha sír, nem tudod megoldani, hogy a nagyszülők ne ébredjenek fel rá! Ez nem olyan, hogy felveszed, és elhallgat...

Pénz: nem fogsz tudni beszállni a költségekbe! Ami támogatást kapsz, az elmegy a kicsire. Annak idején én is csak gyesen voltam (Bokros csomag), a férjem másodállást is vállalt, de így is feléltük a tartalékaink egy részét...

Tehát te konkrétan azt várnád el, tartsanak el!


Lakhatás: van egy harmadik opció, ez a szívességi lakáshasználat. Hogy legyen miből félretenni, mi fiatal házasként olyan házat kerestünk, ami sok éve üresen állt.

Megkerestük a tulajt, és felajánlottuk, hogy rendbe tesszük. Szerződésben rögzítettük...

Az anyagköltség nem volt nagy, a munkánkat adtuk bele jórészt. ő is jól járt, mivel nőtt a ház értéke, illetve mi álltuk azokat a költségeket, amik üres háznál is fennállnak, és elvégeztük a kötelezőket (fűnyírás, hólapátolás), mi is jól jártunk, mert nem kellett lakbért fizetnünk, hanem csak minimális költséggel, a munkánkkal fizettünk.

2017. aug. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy Te termeszetesnek gondolod az, hogy más páztárcájára szülsz gyerwket...
2017. aug. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
97%
Ha a párod dolgozik, csak van pénz egy 1 és fél szobás, vagy 2, 2 és fél szobás lakást bérelni. Ha nekem lenne unokám, én sem akarnám, hogy rajtam élősködjenek. Nem szívtelenek, te vagy vérbeli pióca.
2017. aug. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem természetes lenne, hogy ennyivel legalább segitenek, de ugylátszik ez nagy kérés."


Nem, ez egyáltalán nem természetes. Az a természetes, hogy családot a saját felelősségünkre alapítunk, nem máséra. Ti maximum megkérhetitek őket, hogy segítsenek valamilyen módon (nem feltétlenül az ottlakással) átmenetileg, amíg lábra álltok. Ők meg eldönthetik, hogy hogyan, milyen formában segítenek, vagy nem segítenek.

2017. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

A te szüleid mivel segítenek? Vagy nekik nem az unokájuk a gyereked? Miért pont az épp aktuális kanod szülei tartsanak el? Ha, hogy véletlenül teherbe estél...

Elhiszem, hogy kényelmesebb lenne a kis segged betenni egy két szintes házba, ahol a szülőknek nem probléma még két embert eltartani. Csak tudod, én le merem fogadni, hogy a pasikád a nevedre se emlékszik, mire a gyerek megszületik. Akkor mi lesz?

Ott éltek a "nagyszülők" nyakán? A srác meg viszi oda a következő terhes csaját is? Vagy ezt te mégis hogy gondoltad?


Eszembe nem jutna így odafogadni, mert onnantól ki se lehet rakni, ha odaszülsz. Azt mindenki tudja mondani, hogy szülés után akar dolgozni! És most? Ha csak egészségügyi oka nincs (18 évesen milyen ők lehetne...), nyugodtan lehet dolgozni a terhesség 36. hetéig. Tudod, nem olyan ritkaság ám! Gyed-et nem kapsz, de meg tudod venni a legfontosabb dolgokat a babának.


Azzal meg legyél tisztában, hogy a pasid szüleinek semmi kötelezettsége nincs feléd!

Nagyon gyorsan egyedül álló anya leszel, aki a szülein élősködik havi 40 ezerből.

Három év múlva meg havi 15 ezer (csp) lesz az összes bevételed.

2017. aug. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!