Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak segíteni?

Miért nem akarnak segíteni?

Figyelt kérdés
18 éves nő vagyok most érettségiztem, párom 23 éves, dolgozik. Úgy alakult, hogy teherbe estem, persze megtartjuk a babót. Megbeszéltük párommal, hogy hozzájuk költözöm és együtt neveljük a gyereket, csak a párom szülei ellene vannak és nem akarják, hogy oda menjek. Pedig adnék a költségekbe, mert fogok kapni támogatásokat, párom meg ugye dolgozik. Nagy a házuk elférnénk, mégsem akarnak ennyit megtenni az unokájukért, hogy családban nőhessen fel. Hozzánk nem mehetünk mert kicsi a lakás, egy fél szobában nem lakhatunk hárman. Hogy lehetnek ennyie szívtelenek? Vagy ha meglesz a babuci megenyhülnek?
2017. aug. 5. 15:46
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

De írd már meg légyszi, hogy a te szüleid hol vannak a történetben-azt leszámítva, hogy 3an nem tudnátok náluk lakni. Ők mit szólnak ehhez? Meg ketten a babucival, miért nem tudtok náluk lenni átmenetileg, miért az "apóséknál" kéne lenni, és tőlük kell elvárni mindent? Ha a fiuk összehozott egy babát akkor a fiuk is nevelje, vagy támogassa.

17-es voltam

2017. aug. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
94%

Szia, menj el dolgozni. Bocsi, hogy ezt írom, de egy egészséges terhesség mellett simán megoldható.

Ha fiatal a terhesség nem kell elmondani egyelőre a munkáltatónak, később is ráér. Sok kismama dolgozik (pl. varrodában, pénztárosként). Így viszont figyelj jobban oda a magnézium és vitamin beviteledre, és a vasraktáradra is.

2017. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

A természetes az, hogy TI KÜLÖN laktok hármasba, és a nagyszülök idönként meglátogatnak.


A más nyakán élösködés (mivel még 1--2 évig nem lesz kereseted) NEM az.


Csűrheted-csavarhatod, de fogadd el, hogy te vagy rosszul bekötve és szokj le a semmire fel valo követelőzésről.

2017. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy segítenek.. hát de ne haragudj nem arról van szó, hogy el kéne vinni téged autóval kiságyat nézni, hanem oda akarsz KÖLTÖZNI a TERHESEN egy fillér nélkül... a te terhességed a te felelősséged meg azé, aki megcsinálta... értem én hogy elférnétek mert két szintes a ház. De és akkor mi van? Lehet tervük van a felső szinttel, vagy majd lesz. Meg ez hogy ők fel sem kínálták hogy költözz oda, hanem te kitaláltad, és meg vagy sértve, hogy nem egyeztek bele... eszméletlen, te is az a fajta vagy aki azt hiszi körülötte forog a világ azért, mert valaki idő előtt feldurrantotta.
2017. aug. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
Látszik fogalmad sincs még a nagybetűs életről mert akkor tudnád hogy plusz egy fő és egy baba, nagyon nem mindegy.
2017. aug. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen egy 14 éves gyerek naiv gondolkodásával rendelkezel.

Elképzelni sem tudom, hogy ezt, hogy gondolod...


"Úgy alakult, hogy teherbe estem"

Felcsináltatod magad, és szülni akarsz csupasz p.cs.val más nyakára, jövedelem nélkül, segélyre támaszkodva .


"persze megtartjuk a babót."

Még a tojáshéj a se.geden lóg. Van róla fogalmad, mekkora felelősséget veszel a nyakadba?

Kicsit segítek...

A terhesség és a szülés az anyaság legkönnyebbik része.


"mégsem akarnak ennyit megtenni az unokájukért"

Az otthont a baba szüleinek kell biztosítani, nem a nagyszülő nyakára szülni.


"Hogy lehetnek ennyie szívtelenek?"

Nem szívtelenek, csak gondolkoznak felnőtt ember módjára.


Vagy ha meglesz a babuci megenyhülnek?

Nincs miért megenyhülni. A saját életeden kívül még másik hat ember életet is tönkreteszed, anyagilag és idegileg is.

A barátod szüleiét, a te szüleid életét, a babáét és a barátodét.

2017. aug. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
69%

Durva dolgot írok. Mi a fr.ancert akarsz nyomorba gyereket szülni? 20 éves vagy! ( ha rosszul írtam akkor bocsi).

Életedben nem dolgoztál, szülés után soha nem fogsz elmenni! Meg akkor sem amikor nagyobb lesz a gyerek!

Oda akarsz költözni a szüleihez? Mi jogon? Nem a te szüleid! Masik, miért nem védekeztetek? Legalább gumival, ha nem tablettával. Azt akarod hogy a párod sz.arrá gürizze magát miattatok? Hogy gondolod? 3 embert tartson el? Később mi lesz veletek? Atyám még ekkora felelőtlenséget!

Durva lesz amit írok! Bnőm régen ugyanilyen helyzetben volt! Elvetette a babát mert nem látta ertelmét a nyomorba szülni! Nagyon rosszul érezte magát emiatt éveken keresztül, de később bevallotta ez volt a leghelyesebb döntes akkor. Azóta 9 év eltelt, boldog házasságban él egy másik férfival, babájuk is született. Na az ilyen nő gondolkodik felelősségteljes. De te.....

2017. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%
Uramisten remélem,hogy ez egy rossz vicc..Teljes mértékben egyetértek az összes előttem válaszolóval.18éves NŐ vagy?Ne nevettess már,maximum egy óriási "babó"vagy.A párod szülei egyáltalán nem szívtelenek,mert a nagyszülőnek nem az a dolga,hogy eltartsa az unokáját illetve a fiának a terhes/naplopó párját.A nagyszülő dolga az,hogy hétvégente meglátogassa az unokáját és elhalmozza a szeretetével.Nem igazán értem,hogy a te szüleid hol vannak a sztoriból,hisz leírtad,hogy nem tudsz otthon maradni hely hiány miatt,ez mind okés.De.Attól támogatni ők is ugyanúgy támogathatnak titeket,nem csak a "gazdag kétszintes házban lakó anyósékra"kell számítani.A Te szüleidnek is ugyanúgy unokájuk lesz.Az adnék a költségekbe résznél jót nevettem,pont úgy mint a később majd szeretnék dolgozninál..A támogatások amikre te annyira számítasz,éppen kifogják futni a baba holmikat,sőt lehet nem is teljesen ergó egy fityinged nem marad"haza adni"ergó élősködsz a leendő anyóson és apóson.A később majd szeretnék dolgozni rész elég kilátástalan,manapság egy érettségivel a fenekedet kitörölheted,maximum a gyárba vesznek fel 3műszakba(hiszen semmi munka tapasztalatod nincs).Aminek köszönhetően a gyerek a nagyszülőkre marad,ők vihetik hozhatják óvodába/ból,hiszen a gyárba senkit az égvilágon nem fog meghatni,hogy a babót elkell vinni oviba és te nem tudsz csak 7re dolgozni menni.Elég bátor vagy,ha tőled jóval idősebb embereknek így mersz parancsolgatni,hogy te oda költözől hozzájuk,és még neked áll feljebb,hogy nincsenek oda az ötletért.Megmondom őszintén,hogy Én sem hallgatnék szívesen egy kisbaba sírását(lehet az az unokám vagy sem) éjjel-nappal,pláne egy fárasztó nap után a saját házamban.Ha ennyire felelősség teljesek vagytok akkor szedjétek össze magatokat és költözzetek albérletbe,de ne várd el,hogy eltartsanak.Sajnálom szegény babát,hogy ilyen kilátástalan helyzetbe születik.
2017. aug. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
86%
Ilyenkor szentségelek,hogy bezzeg a te fajtádnak azonnal jön a gyerek,aki jó,ha eddig egy kiflire valót,ha önerőből megkerested,míg egy csomó ember dokiról dokira jár,hogy gyereke legyen.Ők még tudnák taníttatni is normálisan, nem,hogy a pelust meg az egyebeket megvenni.
2017. aug. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly ez kérdés ? Mitől természetes hogy megtartod a babát? Főképp a semmire 0 hátére,ha ennyire felelőtlenek vagytok akkor elmehetnél dolgozni valamit most még ,van rá 6 hónapod hogyha dolgozol akkor keres egy kis pénzt amit félre tegyél gyerekre mert a gyerek pénzbe kerül nem is kevésbé,és fél éves korában beadod bölcsibe ,és mész dolgozni hogy legyen pénzed a gyerekre meg albérletre mert 3 évet nem maradhatsz otthon mert nem keres olyan jól a párod azt mondod.
2017. aug. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!