Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ész vagy szív (megérzés)...

Ész vagy szív (megérzés) életed nagy döntésénél?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok. Nehéz gyerekkorom volt a részben szüleim miatt, sok veszekedés volt stb... Mindig a pénzre helyezték a hangsúlyt, anyagilag ma is "szépen" támogatnak. Mindig úgy éreztem, hogy nem szeretnek inkább a testvéreimet. Mindig kilógtam a sorból. Sajnos elég bizonytalan voltam abban és még most is, hogy mi szeretnék lenni. Mindig a művészetek, tánc érdekelt. A szüleim miatt abba kellet hagynom mert azt akarták, hogy jogot tanuljak. (Most megbuktam a vizsgán, valószinüleg abba hagyom az iskolát.)Nekem 6 éves korom óta az a legnagyobb álmom, hogy Amerikában éljek. 2 éve megismerkedtem egy nálam idősebb férfival, azóta együtt vagyunk , de mégse komoly igazán a kapcsolat. Úgy érzem végre el akarom kezdeni a "saját" életemet élni, álmaimat megvalósítani... A kérdés- maradjak itthon, várjak arra, hogy komoly legyen ezzel a férfival a kapcsolatom? Házasság stb..Nagyon szerelmes vagyok belé, de sokszor érzem úgy,hogy vesztegetem az időt. A megérzésem azt mondja várjak rá, az eszem azt, hogy nem. Ha vele maradok mi lesz ha, később megbánom, hogy feladtam életem álmát. A nagy álmomat adjam fel? Vagy induljak el Amerikába( van lehetőség rá)?
2010. máj. 23. 18:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a csajom miatt dobtam egy

fúrótornyos munkát Horvátországban, havi 500.000 ft-ot kaptam volna, dollárban, de nem mentem, rá fél évre a csajom

megcsalt az unokatesómmal.

24/F

bánom amíg élek.

"Az emberek legnagyobb hihetőségének ellenére sem megbízhatóak."

2010. máj. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Menj ki.


Természetesen csalódás lesz, dehát majd hazajösz 1 év múlva és legalább megpróbáltad.. Többet nem fög gyötörni ez a kétely.

Pasikra ne alapozz soha, éld a saját életed. Ha jó férfi van melletted, úgyis veled fog menni, ha meg nem, akkor nem kár érte..

2010. máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Menj! Én feladtam az álmom egy olyan fiúért, aki két hónappal később kidobott, mondván szeret, de már nem szerelmes. Most azon dolgozom, hogy mégiscsak megvalósítsam az álmom, de ezzel a kis húzással minimum 8-10 évet veszítettem, ami rengeteg idő. Utálom az életem, megkeseredtem az elmúlt két évben, olyan vagyok, mint a hetvenéves vénlányok, pedig még csak 21 vagyok. Soha többé semmit nem adok fel egy pasiért sem! :(
2010. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

19:05!


Egyet értek! Pár hónap próbaidő! Azzal nem veszítesz semmit. Ha meg tényleg annyira szerelmes vagy, nem hagynád el semmi álomért.


Nekem is volt egy nagy álmom, életcélom, amit a Szerelmem szíve szerint nem akart volna követni. Mégis segített benne, hogy meg tudjam valósítani, és a kedvemért jött is volna velem, csak nem szívesen, és nem most, hanem évek múlva, akkor is csak miattam. Hagytam magam meggyőzni, hogy a célom fontosabb, ezért hagyjam el a páromat, mert csak visszatart engem. (Ezzel a részével nem értettem egyet.) Így eldöntöttem, hogy megyek. Másnap viszont ahogy pakolnom kellett volna, egyszerűen nem tudtam magam rávenni. Csak az ürességet éreztem, hogy elhagytam a Társam, aki mindig segített, és ezzel elárultam Őt. Persze egy kicsit miatta is csináltam, mert nem akartam, hogy velem kelljen jönnie oda, ahová Ő nem akarna. De csak az üresség maradt és a fájdalom. A hiánya. Rámtört a sírás és csak sírtam órákon keresztül. Akkor fogtam fel, mit tettem. És akkor jöttem rá, hogy minden kincsnél többet ér Ő. Szerencsére nagyon szeretjük egymást és akkor már nem rakott ki, hanem örült, hogy mégiscsak Őt választottam. De azt azért meg kell, hogy mondjam, a tervem megmaradt, csak elhalasztottam pár év múlvára. Mert nélküle nem mennék. Így kötöttünk kompromisszumot. Ő nem menne, én igen, így ha évek múlva valósítjuk meg, akkor az is teljesült éveken keresztül, amit Ő akart. Ennek már 3 éve, de kb még 3 év, mire megyünk. Nekem akkor is jó lesz. Jobb, mintha nélküle kellene leélnem az életem.


Ez csak egy vélemény...

22/L

2010. máj. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Én tényleg szereten ezt a férfit! De ő úgy érzem nem vesz engem komolyan, szünetet nem szeretnék a kapcsolatunkban, inkább végleges döntést. Gyerekkoromban éltünk Amerikában 2 évig. Nem csalódnék, jó munkalehetőség várna. Nem szeretek itt élni, nem boldogulok itt.
2010. máj. 23. 19:31
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Annyi, de annyi szerelmed lehet meg az eletben, de az a lehetoseg, hogy az almodat(amibol csak egy "igazi" van) megvalositsd, sokkal, de sokkal kevesebb.


Most szerelmes vagy, de evek (honapok, hetek...) mulva el fog mulni. Akkor fogod igazan banni, hogy a nagy lehetoseget elszalasztottad.

En biztos az almomat valasztanam, de nem vagyok az a fajta, aki hisz a 'Nagyszerelemben'.


Szerintem csomagolj! Be egy szexi bikini abba a borondbe, aztan a sok jelentkezo pasi utan, mar azt se fogod tudni, hogy draga kis hazankban milyen venembert hagytal ott(:

2010. máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

19.10 vagyok

ismerek egy ilyen párt, kiment a csaj hogy szünetet tartanak a kapcsiban, betervezték a fél év szünetet azóta a csaj a yahoo.com igazgatójának helyettesével jár, megnézheted iwiwen, ird be hogy krisztina hayes...

a palid amugy se törődik veled ha már gondolkozol rajta hogy nem vesz komolyan stb...már nem vagy neki érték azthiszi bmit megtehet, bánni fogod, bánni fogod...

Tudod milyen ott az életszinvonal?

Ott nem ilyenek az utcák,....meg minden ááá hétvégente fizetés, a fizetés az itteni 5 szöröse, a kaja meg ugyanennyi, vagy olcsóbb ááááá

2010. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

csak 1 szer ird be iwiwen a hayes krisztina nevét...lehidalsz.

amugy tanácsokat tud adni, ő győrből ment ki egy putriból, most meg havonta másik mustangot vesz

2010. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én nem hagynám el a szerelmemet Amerikáért. A kutyáimat se hagynám el Amerikáért. Sőt, a szerelmemért se hagynám el a kutyáimat...

De nekem soha nem is volt álmom Amerika. Azt hiszem, nekem az álmom a szerelmem és a kutyáim voltak mindig is.

2010. máj. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A fejedre hallgass, csak arra.

Amit a szíved súg, abba bele is szakadhat, ha nem úgy sikerül, ahogy remélted. A szíved mindig optimistán dönt, mert hinni akar. De a fejed reális képet rajzol. A szíved ma ezt súgja, holnap azt, de az, aminek hasznát látod, az mindig helytálló.


Én kimennék Amerikába. Levetkőznéd az összes komplexusodat, amit a szüleid sóztak a nyakadba, és meggyőződnél róla, hogy erős vagy, és megálsz a magad lábán. Ha várnál, nagy áldozatot hoznál, és később megbánnád, akár bejön a reményed, akár nem, mert mindig függni fogsz a párodtól. De ha kimész, és megvalósítod az álmod, sohasem fogod megbánni, akár bejön, akár nem. Egyszerűen azért, mert legalább megpróbáltad.


Mindig hallgass a fejedre, és gondolj az új, nyomások, elvárások és kontroll néküli életre!

2010. máj. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!