Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? A húgom...

Ti mit tennétek? A húgom mentené a menthetőt.

Figyelt kérdés

Húgom és férje tíz éve vannak együtt. Sajnos már öt éve próbálkoznak gyermekvállalással hiába. Az elmúlt egy-két évben voltak lombik programon (nem sikerült), a húgomat többször műtötték is, olyan hormonkezelést is kapott, ami nagyon megviselte mind fizikailag, mind lelkileg.

Nem rég beszéltem vele telefonon, és zokogva mesélte hogy a férje válni akar. Tőlem kért tanácsot, mégis mit tegyen. Én azt mondtam neki, hogy ha szereti a férjét, akkor próbáljon meg mindent hogy helyrehozzák a kapcsolatukat. Javasoltam, hogy kedveskedjen a férjének, lepje meg, legyen vele figyelmes, érdeklődő, próbálja meg felkelteni az érdeklődését szexuálisan is, adjon magára, csípje ki magát. Hugi próbálkozik, de azt mondja egyelőre a férje nagyon elzárkózik. Hogy kötelességből ad egy sanszot a házasság megmentésének (mármint sógorom), de tesóm úgy érzi, fél lábbal már kint is van belőle. Hugi szerint van másik nő is. Úgy tudja, még nem volt semmi, de a sógorom hozzá menekült, amikor a legnagyobb boldogtalanságban voltak, és otthon csak egy depressziós nőt talált...

Ti mit javasoltok? Húgom mindenképp mentené a menthetőt, nem akar elválni. De azt is mondta ha a férje nagyon boldogtalan lesz, akkor nem láncolja magához. De ugye nem gondolom rosszul, hogy az ember nem dob sutba csak úgy egy tíz éves kapcsolatot, hanem megpróbálja megmenteni. Annyira szerették egymást, sosem gondoltam volna, hogy valaha ezt hallom tőle...


2017. aug. 4. 19:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%

Meg kéne beszélniük ezt. Mi nem hiszem hogy tudunk bármit is tenni.


Örökbefogadásról nem volt szó?

2017. aug. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
A férj feltehetően gyereket szeretne, amit a húgod nem tud neki adni. Engedje el, ebből már nem lesz jó kapcsolat.
2017. aug. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Ja és amugy a férj pontosan miért is akarna válni? A miatt hogy nem lesz baba?
2017. aug. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

Ha a pasi saját gyereket akar, de a hugoddal nem jön össze a történet... Ezen őszintén, mit lehet szerinted menteni?

Szerintem sajnos semmit. Minden csillagot lehozhat az égről, ha pont azt az egyet nem tudja, amire a férfi tényleg vágyik.

2017. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Elvileg nincs minden veszve gyerekfronton. Tény, hogy sok akadály van előttük (amúgy tesóm azt mondta, sógorom sem teljesen egészséges, szóval úgy tudom neki is csak lombik programmal lehetne gyereke, akkor is ha nem a húgommal), de nem reménytelen a helyzetük. Most vághatnának bele a második lombik programba, és a sógorom most bizonytalanodott el. Hugi szerint azt mondta neki fő indokként, hogy túl sok boldogtalanság volt az elmúlt években, és hogy a húgom elutasító volt vele. Nem tudom, ez igaz-e... Az biztos, hogy a tesómat nagyon megviselte a gyermektelenség, és enyhe depressziója van. Jár terápiára is. Azt is javasoltam nekik, hogy menjenek párterápiára együtt. A sógorom elzárkózik ezelől. És az örökbefogadás elől is.
2017. aug. 4. 19:17
 6/26 szántóvető ***** válasza:
82%
"Javasoltam, hogy kedveskedjen a férjének, lepje meg, legyen vele figyelmes, érdeklődő,"-rossz tanácsot adtál,ezt nem lehet folytatni évtizedekig.inkább váljanak.
2017. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
34%
Ahha...10 éves kapcsolatot nem dobunk el csak úgy...Apám csak úgy eldobta 20 éves kapcsolatát anyámmal, úgy, hogy van két gyerekük, egy kiba.. 25 éves ri...miatt...
2017. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj,ha van más, akkor felesleges köröket futna a tesód.

Ès hidd el, ha válni akar a ffi, akkor már megvolt neki a másik nő.

Ritka az a ffi, aki a bizonytalanra dob fel egy biztosat.

Nagyon nehéz, de emelt fővel lépjen ki a tesód ebből a házasságból, ne alázkodjon meg egy olyan ffinak, aki semmibe veszi.

2017. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
38%
Nehéz kérdés. Egészséges férfinél a természet törvényei mindent felülírnak, csak ezt nem hangsúlyozzuk. A házasság, család azért éri meg a sok macerát, mert aki nem hisz istenben, annak az ad megnyugvást, hogy génjeit utódjai viszik tovább, éppen ezért az örökbefogadás nem opció. Lombikbébi programra röpködni tudnak a milliók. Talán az lenne a férfi számára az egyetlen elfogadható megoldás, ha felesége belemenne abba, hogy hagyományos módon egy erre felfogadott nőnek gyereket csináljon, attól a gyereket megvegye. kb. 3-5 millió Ft lehet ennek a "piaci" ára, intézetből kikerült csajt lehetne erre felfogadni, ami neki azért jó, mert így még az állam is segíti.
2017. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
49%

Tudom, hogy nem könnyű egy depis ember mellett élni, de szörnyen ostoba ember lehet a sógorod, ha most a legnehezebb időben elhagyja a feleségét. Nem úgy szól, hogy jóban, rosszban, betegségben, egészségben?? Ez sokan sokszor hajlamosak elfelejteni :/ Mérhetetlenül sajnálom húgodat, de talán erre emlékeztetni kellene a sógort.

Itt már nem az a megoldás, ha valaki hirtelen lepedő akrobatává válik. Most beszélni kell nekik az érzelmeikről. Őszintén. Ennyi.

2017. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!