Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne tiltsanak el?

Mit tegyek, hogy ne tiltsanak el?

Figyelt kérdés

A barátom tegnapelőtt börtönbe került (9 hónapot kapott, de nem cigány). Ezért anyámék eltiltottak tőle, azt mondták h többet nem találkozhatok vele mert biztos engem is bántana...pedig nem! Engem nem bántana 3,5 éve vagyunk együtt és egyszer sem bántott, de ők ezt nem értik meg. Én csak attól félek, hogy valaki bántani fogja, egy csomószor láttam már a filmekben, hogy a börtönökben bántják egymást (lehet hogy ez hülye kérdés...de ez igaz vagy csak a filmekben mutatnak ilyeneket?).

Amúgy azért került oda mert megvert valakit de jogosan. Mit csináljak hogy ne tiltsanak el egymástól?

20 éves.

17/L


2010. máj. 21. 17:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
A szüleid tapasztaltabbak. De meg kicsit naív vagy. Mindenki úgy indul hogy hát őt sosem bántaná, de aztán rossz dolgok lehetnek belőle! És a végén azt veszi észre hogy mégis csak bántják! A szüleid ezt jobban tudják.
2010. máj. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
70%

Sajnállak nagyon szar lehet most neked...

De szerintem egy szülőt nem fogsz tudni könnyen meggyőzni h téged soha nem bántana, még ha ez így is van!

Minden esetre szurkolok neked h ne tiltsanak el!

2010. máj. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%

semmit sem tehetsz, meggyőzni nem fogod tudni őket, az biztos. max. annyit, hogy a tudtukon kívül meglátogatod.

de szerintem se foglalkozz ezzel a fiúval, akinek egyszer eljárt a keze, másodszor sokkal könnyebben megteszi.

mindig az első alkalom a legnehezebb - nagyon igaz!

lehet, hogy később te is kapnál.


szerintem bent nem igazán verekednek.


megkérdezhetem, miért vert össze valakit?

2010. máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
96%
20 évesen 9 hónap...szép...szerintem még időben vagy, hogy jó úton tervezd a jövődet.Ez nem az!
2010. máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
95%
Ha kilenc hónap letöltendőt kapott, jól elverhetett valakit, esetleg már nem is az első esete volt. Nehéz ügy, mert ha a szüleid ellenzik a fiúval a kapcsolattartást, nem sokat tehetsz. Még nem vagy nagykorú. Várj türelmesen, mert előbb kiengedik ha jó lesz a magaviselete.
2010. máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%
Én már hallottam olyanról, hogy 19 évesen 10 hónap de az rongálás miatt volt. Hát bevallom nem nagyon szeretnék találkozni vele...szerintem nagyon nehéz lesz meggyőzni a szüleidet de nem hiszem hogy örülnének neki...megértelek amúgy, de szerintem a szüleid csak jót akarnak :S
2010. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%

azért kíváncsi lennék rá, miért került börtönbe... gondolom nem kenyeret lopott az éhező családjának, vagy ártatlanul bebörtönözték.

igenis jól teszik a szüleid, hogy eltiltják tőled. frászt kapnék, ha a lányom ilyen alakkal járna...

2010. máj. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%

A verés sosem jogos. Ha olyan bűnt követ el, akkor be kell perelni, ennyi. Ne ő akarjon igazságot szolgáltatni.

Erre szokták azt mondani, hogy többet ésszel, mint erővel.

Ártani akart annak az embernek, de ő koppant nagyobbat.

Fölösleges védened, igaza van a szüleidnek. Aki egyszer megteszi, megteszi máskor is és nem lenne szerencsés ha te lennél a következő.

2010. máj. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
93%
ja, és nekem nem lenne szempont, hogy engem bántott-e. ha tudom, hogy mást igen, az már elég ahhoz, hogy 100 km-re elkerüljem. és nem azért, mert hátha egyszer majd engem is bánt, hanem olyan emberre rá sem nézek, aki bárkivel is erőszakos.
2010. máj. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%
Utolsónak igaza van.....vannak tisztességes emberek is a földön. No nem hibátlanok,de olyanok,akik szinte gyerekként nem börtönviseltek,na olyanok vannak.
2010. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!