Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, ha ide a családi...

Miért van az, ha ide a családi kapcsolatokba beír egy 18-19 éves, akinek problémái vannak otthon, akkor jönnek egyből a nagyokosok hogy költözz el otthonról?

Figyelt kérdés
Olyan nagy buli albérletbe költözni, a kínkeservesen összeszedett forintokat kidobni minden egyes hónapban az ablakon, majd ha minden összejött, akkor az egész életet megfejelni egy 25 éves futamidejű lakáskölcsönnel? Ha már nektek egy el.úrt életetek van, akkor legyen másnak is?
2010. máj. 19. 11:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nem kell követni :)

Választhat

A szülőtől se várható el hogy "agyilag testileg fiatalodjon" sok-sok évet hogy mindenben megértse a gyereket.

2010. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
A 12:25-ösnek igaza van abban, hogy ez nem szép hozzáállás a szülőtől. DE, a szülőket többnyire nem az uralkodási vágy vezérni, hanem meg akarják óvni a gyereket azoktól a hibáktól és kudarcoktól, amiket ők már átéltek. Azonkívül egy szülőnek nagyon nehéz elengedni a gyereket, elfogadni, hogy már felnőtt, ezt a saját életemben is tapasztalom. Viszont, nekem nagyon sokat segített ebben a fiam hozzáállása. Az, hogy nem csak a jogait hangoztatta, hanem a viselkedése is mutatta, hogy ő bizony már felnőtt. Vállalta a tetteiért a felelősséget, megbecsülte amit kapott és láttam rajta, hogy agyilag is felnőtté vált. Így sokkal könnyebben hagyom a saját feje után menni mert tudom, hogy nem ugrik bele felelőtlenül semmi hülyeségbe. Amúgy az én fiam is 23 már, itthon lakik és ő sem dolgozik mivel fogorvosnak készül. Mi fizetjük a férjemmel a sulit és minden más költségét. Akkor viszont nem tudom, hogy mit csináltam volna, ha a gyerekem még mindig egy éretlen kamasz lenne, aki se tanulni se dolgozni nem akar, csak eltartatja magát és meg akarja mondani, hogyan éljek.
2010. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
12:25 vagyok: ja a másik nagy kérdés, hogy hogyan lett nevelve a gyerek és mit látott a szüleitől, akik aztán könnyen a képébe vágják, hogy ha nem tetszik valami akkor menj...
2010. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Le lehet pontozni nyugodtan, Én 19 éves vagyok és egyszerűen szégyellem, hogy Édesanyámmal lakom. (Édesapám meghalt.) Nem azért, mert minden ismerősöm külön élne, szó sincs erről, de manapság egy szülőnek nehéz megélnie a fizetéséből, és a legtöbb esetben a 19-25 éves korosztály nem járul hozzá a fennmaradáshoz. Én minden hónapban adok Édesanyámnak minimum 20000Ft-ot, de szeretnék elköltözni lassan, mert hiába nem nála eszem, a víz, villany, stb. neki is pénzbe kerül.

A lehúzás elkerülése mellett persze ott van a szabadságra való igény is! Szeretnék már egyedül lakni. Remélem érted mit próbáltam megosztani, bárkicsit zavaros lett.

2010. máj. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Azért, mert az ilyen kérdezők szinte kiprovokálják az ilyen válaszokat. Ezt várják. Másrészt meg aki nem tudja elfogadni, h a szülők házában a szülők parancsolnak, az nyögje csak az albérletet. Szerintem is jobb szót fogadni és otthon lakni mondjuk..
2010. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Az albérlet és lakáshitel témához: Az albérleteknél látjuk, hogy meddig van pénzünk, és ha nincs előreláthatólag a következő havi lakásdíjra, akkor bérleti-szerződésünktől függően van módunk elköltözni, megtehetjük, hogy a következő hónaptól már egy fillért se fizetünk, hiszen elköltözünk onnan, a felek közt nem áll fenn szerződés tovább, a kiadó talál új lakót, az albérlő pedig új lakást. A lakáshitelnél nem tehetjük meg, hogy nem fizetünk a következő hónaptól, mert ha nem fizetjük tovább a hitelt, elvehetik a vagyonunkat is, de mindenképp rosszul járunk vele, mert végső esetben börtönbe is zárhatnak. Ezt sose felejtse el senki, ha döntés előtt van!
2010. máj. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!