Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, ha ide a családi...

Miért van az, ha ide a családi kapcsolatokba beír egy 18-19 éves, akinek problémái vannak otthon, akkor jönnek egyből a nagyokosok hogy költözz el otthonról?

Figyelt kérdés
Olyan nagy buli albérletbe költözni, a kínkeservesen összeszedett forintokat kidobni minden egyes hónapban az ablakon, majd ha minden összejött, akkor az egész életet megfejelni egy 25 éves futamidejű lakáskölcsönnel? Ha már nektek egy el.úrt életetek van, akkor legyen másnak is?
2010. máj. 19. 11:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
28%
Jogos!!!
2010. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%
Ezt én is megfigyeltem már.Mindig ez az első kérdésük :)
2010. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

nem kötelező elköltözni, de amig a szüleiddel laksz addig ök a fönökök ... csak kérni lehet vagy türni, követelözni nem

én 20 évesen elköltöztem otthonról, de nagyon nem érzem "el.úrt"-nak az éltem .. ha maradok csak az állandó cirkusz lett volna ... azóta nagyon jóban vagyok a szüleimemmel :D

és fizetem a 25 év lakáskölcsönt, ahogy a fősulit és minden mást is .... mégse szakadok bele és egy szóval nem nyöszörgök :D

2010. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
52%

Én is pont ezen gondolkoztam a napokba!

Szerintem a lehető legbutább tanács ez az elköltözés.Nem így kell a családi problémákat megoldani...

2010. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%
Dehogy buli,se az albérlet,se a kölcsön,de tudsz jobbat?Kevesen engedhetik meg maguknak,hogy zsebből kifizessenek egy lakást maguknak vagy a gyereküknek.Más megoldás nincs,mint a hitel vagy az albérlet.Még mindig jobb,mint 35-40 éves korig otthon lakni és arra várni,hogy mikor lesz már örökség.
2010. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
38%

Én is megfigyeltem, hogy egyesek nagyon könnyen veszik a z életet és aberált tanácsokat adnak, és teljesen természetes számukra..

Én pl..én is azt tanácsoltam az egyik lánynak..szerintem tudjátok h melyikre..De én konkrétan nem albérletre gondoltam, hanem irtam neki, hogy majd megtalálja biztos a szerelmet pár év múlva és hátha lesz pl. a pasinak lakása...

Én is úgy jöttem el otthonról, és azóta teljesen kiegyensúlyozott az életem. Jah persze semmi harag vagy ilyesmi a szülőkkel!!!Nehogy félre értsetek..

2010. máj. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

Ahány ember, annyi válasz. Nincs abban semmi különös, ha mindenki a maga megoldását látja jónak. Felteszem azért él úgy, mert azt hiszi, ez a helyes. Aki ezt javasolja, nagy valószínűséggel nem látja "el.úrt"-nak a magáét. Ennyi.


Én nem szoktam ezt javasolni, bár nem is ellenzem zsigerből. Minden eset más. Arra azért jó lehet egy ilyen beírás, ha az illetőben is felmerülnek azok a kérdések, amiket te is leírtál. Hátha pont ettől látja majd más színben a dolgokat. (Ha már a sima "Tiszteld apádat és anyádat" nem hatott.) Tanulni szinte mindenből lehet, csak nyitott elme kell hozzá.

2010. máj. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

Én csak akkor szoktam ilyet tanácsolni ha maga a kérdező is olyan amilyen..Pl: Van olyan kérdező aki sír,hogy milyen szar az élet,milyen szemét az anyja/apja,de nem akarja észrevenni,hogy azért a szülei nélkül sehol sem lenne..mert ugye az nagyon kényelmes,hogy mindent a segge alá tesznek,de alkalmazkodni nem akar..Ilyenkor mondom,hogy akkor el lehet költözni..De legtöbbször inkább át kéne gondolni az egészet,és előbb megkeresni a hiba forrását,és tenni is érte valamit,hogy jobb legyen..

de ma már nem divat toleránsnak,megbocsájtónak,alkalmazkodónak lenni...

Így nem is csodálkozom,hogy sok fiatal marad egyedül gyerekkel,hogy sokan még férjhez sem mentek,már szét is válnak,hogy sok fiatal nem tiszteli a szüleit.(tisztelet a kivételnek,mert pl:egy alkoholista szülőt nem lehet tisztelni..)

2010. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék, én nem nézem le azokat akik ilyen helyzetben vannak,-hogy kölcsön-kölcsön hátán- csak szerintem sokszor az ilyen emberekből a rosszindulat is beszél. Most miért kell arra bíztatni egy gyereket hogy, költözz el otthonról, amikor az valószínűsíthetően nem fog megoldani semmit, sőt...Inkább magyarázzák el neki, hogy kisfiam/kislányom, nézz mélyen magadba, te mennyiben vagy felelős az otthon történtekért, mit tudnál rajta változtatni, ergo egy épkézláb ötletet adjanak neki.
2010. máj. 19. 11:53
 10/26 anonim ***** válasza:
Nekem lenne egy kérdésem.Jó,ne keöltözzön el 18-19 évesen,oldja meg a szüelivel a vitát.De szerinted hogy lehet elindulni az életben,saját lakást teremteni pl.25 évesen,ha nem hitelből?Tegyük fel,hogy nincs pénze se a szülőknek,se a gyereknek saját lakásra.Gazdag pasit meg nem akar fogni,hogy aztán tőle függjön.Milyen megoldást javasolnál pl. egy 25 évesnek?
2010. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!