Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum nem engedi, hogy pizzát/...

Anyum nem engedi, hogy pizzát/mekis kaját egyek. Hogyan értessem meg vele, hogy ha nem főz, akkor valamit ennem kell? Egyáltalán normális ez?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy a házunkat éppen most felújítjuk. Mióta elkezdtük ezt az egészet anyum nem hajlandó mosni, vásárolni, főzni. Emiatt apum(nem velünk él, de egy család vagyunk) mindig hoz nekem kaját, de legtöbbször mekis kaját vagy don pepe/mirelit pizzát tud hozni, szóval ezeket eszem. Anyum most megtiltotta, hogy apum ilyeneket hozzon nekem(még a mekissalátát is!), és kiabál és üvöltözik velem, ha mégis. (apummal nem kiabál, mert vele nem akar összeveszni) De ugye nem is főz nekem anyum.

Jó, hogy csak azt akarja, hogy normális életem legyen meg minden, de már a salátát is megtiltja az azért kicsit...hogy is mondjam.."beteges"...

Most szerintem jogosan kérdem, hogy akkor mit egyek, ha megtiltja, hogy apum hozzon kaját és közben nem is főz.

Most akkor mit tegyek/egyek? (de humoros vagyok...xD)

Egyáltalán normális viselkedés ez egy anyától?


2010. máj. 17. 20:42
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Tudtad, hogy a hagymaszagot egy bögre friss hideg vagy meleg tej elűzi? És fél literes zacskósat is tudsz olcsón venni, amit megiszol hamar. :-) Saját tapasztalat, és garantált megoldás, ha csak bizonyos időszakra bizonyos körben akarsz hagymatámadást intézni.
2010. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

hát akkor elmondom a dogokat amik még vannak:

-anyum nemenged a konyhába, nem enged főzni, még csak annyira sem bízik meg bennem.

-nemmerek ételszállítótól rendelni, mert megint balhé lesz ha apummal ketten intézkedünk, ha meg szolunk nem engedi.

-apum NAGYON elfoglalt ember, nemkevés dolga van, semmi esélye, hogy kajalapanyagot hozzon, épphogy betud menni a mekibe vagy rendel telefonon pizzát.

anyagilag amugy nincs gond, arra ne gondoljatok.

Szal még főzni sem enged anyum, mert nem bízik meg bennem annyira, hogy rámbízzon egy főzést. azt mondja, hogy rendetlenséget csinálok és ő pakolhatja el meg ilyenek. pedig ha néhanéha egyedül főzők, akkor is elpakol nagyrész magam után, de semmiképp sem hagyok olyan rendetlenséget magam utána miket ő mond (olyanokat mond h fél órán át pakolt utánam a konyhában, miközben csak egy szenyát csináltam erre olyanokat mond, hogy a sajtot az asztal alól szette ki, meg hogy moshatott fel, meg a kiöntött málnaszörptől ragad a pult, de ezek közben nem igazak!)

2010. máj. 17. 21:48
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak az ételfutár gastroyal, foodexpressz vagy kifőzde marad. Édesanyád fénnyel táplálkozik? Édesapád miért nem visz oda ahol ő van a felújítás alatt? Én ha a konyhám romokban heverne is vmi sparheltet szereznék azt főznék a kertben "egyfazekas" kaját, paprikás krumpli, v. főzelék. Esetleg adnék pénzt hogy rendelj vmit. Ennyire nem lehet nemtörődöm az édesanyád.
2010. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudj, de kicsit az az érzésem, hogy nem megoldást, hanem kifogásokat és önigazolást keresel.

Tessék odaállni anyukád elé és megkérdezni normális(!) hangon, hogy hogy oldd meg az étkezést. Én pl. 12 évesen sütöttem életem első rántottáját, amikor úgy mentem haza, hogy nem volt valami miatt épp kaja. Nem történt semmi, nem haltam bele, ehető is lett. Egy rakat ételt meg tudsz te is csinálni. Mellesleg ha úgyis szét van csapva a konyha, akkor úgysem számít az a plusz pár kenyérmorzsa esetleg a földön egy szendvics után.

Ha nagyon éhes vagy, akkor meg kérj pénzt apukádtól és menj el menzára enni. Nem fogsz belehalni. Anyukád sem fog azért balhézni, mert eszel.

2010. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó voltam:) Kérdezd már meg édesanyád, hogy ti vagytok az otthonotokért, vagy fordítva, és ha nem te csinálsz kupit, előbb-utóbb ígyis-úgyis fel kell mosni, pultot letörölni. Bírom amikor van valakinek egy felszerelt konyhája, de nem is használja, csak kirakat, hogy villogjon ő ezt is megteheti.
2010. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, 21-57-es voltam, csak közbeirtak:)
2010. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
hmm
2010. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyám egy az egyben ilyen, mint anyud, ugyanígy viselkedett régen anyuval (meg most is, ha... de anyu messze jött férjhez, úgyhogy évente 1-2-szer találkoznak csak), és anyu titokban készítette az első nokedlit, mert nagyanyám mindenbe beleszólt, és semmit nem engedett neki megcsinálni, mert "rosszul csinálja"... Most a felújításra hagyd a dolgot, lehet, hogy abban is idegesíti valami (nemrég cseréltünk le 2 ajtót a lakásban, a "mester" jól elszúrta és jó drága is volt, nem érte meg az árát, anyu még hetekkel utána is szidta), majd a felújítás után beszélgess vele, most meg próbáld ki a szendvicseket, amit nem kell főzni, ideiglenesen az is jó, esetleg ismerősnél nem tudsz enni? Tudom, bunkóság meghívatni magad, de talán egy felújításra még a többi szülő is tekintettel lehet a nehezebb körülményeitekre. Anyud előtt meg jóízűen rágcsálj el pár újhagymát (az nem is annyira erős), utána egy kis tej, ha mész valahova, és el van intézve. Apádnak biztos sok dolga van, de nincs útban egy közért soha, ahova be tud ugrani? Nálunk apám hazafelé megveszi a kenyeret, ha itthon nincs, pedig ő is sokat dolgozik, de ha már úgyis útba esik, 2 perc nem a világ.
2010. máj. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem főzöl te? Én is magam főztem mindig, hiszen a szülők munkában voltak, szar kaját meg nem eszünk. Így legalább azt ettem, amit szerettem. Ja, és férfi vagyok.
2010. máj. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
07:12 - Lehet, hogy olyan felújítás van, ami miatt nem lehet hozzáférni a sütőhöz?
2010. máj. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!