Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum nem engedi, hogy pizzát/...

Anyum nem engedi, hogy pizzát/mekis kaját egyek. Hogyan értessem meg vele, hogy ha nem főz, akkor valamit ennem kell? Egyáltalán normális ez?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy a házunkat éppen most felújítjuk. Mióta elkezdtük ezt az egészet anyum nem hajlandó mosni, vásárolni, főzni. Emiatt apum(nem velünk él, de egy család vagyunk) mindig hoz nekem kaját, de legtöbbször mekis kaját vagy don pepe/mirelit pizzát tud hozni, szóval ezeket eszem. Anyum most megtiltotta, hogy apum ilyeneket hozzon nekem(még a mekissalátát is!), és kiabál és üvöltözik velem, ha mégis. (apummal nem kiabál, mert vele nem akar összeveszni) De ugye nem is főz nekem anyum.

Jó, hogy csak azt akarja, hogy normális életem legyen meg minden, de már a salátát is megtiltja az azért kicsit...hogy is mondjam.."beteges"...

Most szerintem jogosan kérdem, hogy akkor mit egyek, ha megtiltja, hogy apum hozzon kaját és közben nem is főz.

Most akkor mit tegyek/egyek? (de humoros vagyok...xD)

Egyáltalán normális viselkedés ez egy anyától?


2010. máj. 17. 20:42
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Szegény,én tök sajnállak:(

Én is azt mondom,próbálj meg az őssel beszélni a kajaszállítás ügyben,ha már anyukád nem vevő rá.Szerintem,ne haragudj,de anyukád nincs teljesen rendben fejben.Hogyhogy nem érdekli,mit eszik a gyereke?"Csak ez probléma" vagy más sem érdekli,ami veled történik?

2010. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Egy szendvicset meg tudsz csinálni? Ha más nincs, az is jobb a semminél, és azt nem kell főzni, nem kell sokminden hozzá (részvétem, tavaly nyáron nálunk is felújítás volt, tényleg nem lehetett rendesen mászkálni emiatt, de azért pár apróságot ki tudtunk hozni, pl. a hűtő kint volt a nappaliban.

Megkensz egy karé kenyeret, szeletelsz rá hagymát (fokhagyma, vöröshagyma, lilahagyma, újhagyma, snidling, medvehagyma). Ezt játszd el napokig. :-) A felújításnak előbb-utóbb azért csak vége szakad, anyud meg a hagymaszagra csak rájön, hogy mást is kéne enned, különben ő is felfordul a lakásban.

2010. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád érdekes ember!Ha nem akarja hogy ne egyél olyan kaját amikt édesapád visz, akkor miért nem főz én még ilyet nem hallottam hogy felújítás miatt valaki megbolonduljon, egy anya ne főzzön mosson na de akkor ő elmehetne és valahonnan vinne főtt ételt neked ami normális!
2010. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
81%

nézd, mekis kaját szabad enni, néha. ha minden nap , rendszeresen ezzel táplálkozol, akkor kbszott sok méreganyag kerül beléd, bőven annyi mintha innál vagy dohányoznál, és elég nagy eséllyel el is hízol .

anyádat nem akarom megbántani, de elég nagy szégyen hogy a felújitás vagy bármi más annyira elvonja a figyelmét, hogy lesz×rja hogy mit eszik a lánya . apád is hozhatna éppen máshonnan is kaját, neki is lehetne ennyi esze. 13 éves vagy, azt nem mondanám hogy 'nagylány' vagy, inkább még kicsi de nyilván már nagynak érzed magad , nagyon sok helyzetben vannak önálló gondolataid és önálló döntéseid satöbbi ... ha a szüleid lesz×rnak akkor gondoskodj magadról, rengeteg étel van amit pofon egyszerü elkészíteni, nagyon finom levesek, konzervek ,és esetleg pizzát is rendelhetsz a héten egyszer kétszer hogyha azt mondod hogy anyagilag nincs probléma. szóval a lényeg, hogy már elég nagy vagy ahoz, hogy önállóan dönts arról, hogy mit eszel, és hogy eldöntsd hogy 18 éves korodra nem akarsz 120 kiló lenni, nagyjából ez a lényege amit írtam. bocs ha hosszú voltam, de remélem érthető

2010. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
93%
Főzzél te, anyukádnak is. Segíts neki ennyit a felújításban.
2010. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

nemeszik..^^ tényleg ez így volt mindig, alig eszik, nem csak a felújítás miatt.

de én be se jutok a konyhába, mikor itthon vagyok, mert dolgoznak ott is sokszor.

2010. máj. 17. 21:24
 27/43 anonim ***** válasza:
91%
Mondom, próbálkozz a hagymás szendvicsekkel. :-) Zsömlét-kiflit olcsón tudsz venni a legközelebbi boltban is, egy kicsi vaj, van mini kiszerelésű, 1-2 fej hagyma, egyáltalán nem kerül sokba, finom, ráadásul jót tesz az immunrendszernek is, és a szaga felbecsülhetetlen az undok családtagokkal szemben. :-)
2010. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

meg a lehendő pasi és legjobb barátnők ellen is..:)

szóval az kihagynám..:D

2010. máj. 17. 21:36
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

szia!


hát így azt hiszem más választás nem marad: főzz te :-))

Nem azt modnom hogy egyből carbonara spagettivel kezd, de pl egy kis főzelék, sajtos tészta, vagy grízes tészta, tejberizs, túrógombóc, ilyenek... nem nehéz étel. akár veszel boltból salátát (eis..valami), röttyentesz rá majonézt, meg főzöl tojást, vagy valami... még egészséges is!


ha viszont minden nap vmi ilyen készételt hoz apukád, megértem hogy anyud mérges: egyrészt pénztárca, másrészt sok méreganyagot tartalmaz.


szerintem a legjobb ha elkezdesz valamit főzni, a végén még jól is jársz mert megtanulsz: később kolis életbe vagy már önálló életbe...


ha pedig nem megy, akkor én a helyedbe megmondanám anyukámnak hogy éhes vagyok és nem tudok mit enni, találjon ki valamit. ha pedig kitér a válasz elől, akkor megmondanám hogy oké hogy tart a felújítás, de enni meg minden nap kell valami meleget. remélem tudtam segíteni, fel a fejjel!

2010. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém, ha ennyire nem érdekli anyádat akkor mindenképp beszélj apáddal a dologról s mutass neki ételszállító reklámlapokat, hogy melyik lenne jobb.

Őt érdekli, a szándék a fontos. Anyádnak nem kell tudni

mivel ugyse érdekli. Ha meg ebbe is beleköt mondel neki (persze finoman) ha nem főz ne szoljon bele mert

neked normálisan kell enned! De szenvicseken is ellehet lenni ha apud megveszi az alapanyagokat

2010. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!