Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egész családom ellenzi az...

Az egész családom ellenzi az örökbefogadást, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van már egy gyermekünk, 6 éves. Szülhetnék még, de nem szeretnék. Sokkal nagyobb ösztönt érzek az örökbefogadáshoz. A férjem és szinte midenki más is ellenzi. Mindig 2 gyermeket szerettünk volna. A férjem sajátot szeretne. Pár éve beszéltünk róla, akkor még nem ellenezte. Szerintem a család nyomása miatt gondolta meg magát. Főleg az ő szülei miatt, nekik nagyon fontos a "vér". Úgy érzem egy örökbefogadott gyermekkel lenne teljes az életem, de erőltetni nem lehet. Le kène róla mondanom?
2017. máj. 21. 19:25
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

3 ember(ek) van.


1, aki mindent megtesz, hogy ne legyen (akár rövid távon is gyereke)

2, aki az előbbi ellenkezője - még a törvényes és un. szabályszerű felülvizsgálásos szabályokat is megkerüli (tehetősebbek, stb.)

3, Aki(akik) bizonytalan. Éretlen és instabil helyzet a gyerek szempontjából.


A kérdés?

Melyik jó a gyermeknek, vagy serdülőnek, de tapasztaltam már felnőttkén, felnőtt örökbe fogadást is?

Családba befogadást.

2017. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 Jutka33 válasza:

Nálunk is ez van. A férjem abban reménykedik, hogy egyszer születem akkor máskor is fogok. Sajnos az élet nem ilyen egyszerű. Gyerekkorom óta tudom, hogy lesz örökbefogadás az életemben. A családban is volt több. Az egészben ez a legérdekesebb, hogy nagyon szeretne második gyereket, de nem érti, hogy nálam már csak egy út van. Így viszont nem lesz több gyerekünk, amit nagyon sajnálok, mert szuper család vagyunk.

A férjem azt mondta nem neveli más gyerekét. Az elmúlt 10 év alatt sokat változott, de sajnos még mindig nem elég nyitott egy örökbefogadáshoz.


Nem tudok elképzelni ilyen esetben támogató családot. Az idősebbek valamiért felülértékelik magukat, nekik tetsző unokákat szeretnének a nekik megfelelő mennyiségben. Ebbe pedig nincs beleszólásuk.


Én mindig azzal biztatom magam, hogy megváltozik a férjem hozzáállása. Nehéz...

2017. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!