Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a családom?

Miért csinálja ezt a családom?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok lelki problémám van, nagyon rosszul érzem magam, sokkal több törődésre és figyelemre van szükségem mint máskor. Sajnos a mentális állapotom odáig romlott, hogy orvoshoz kellett mennem. A családomnak többször is beszéltem már erről és kértem őket, hogy ha lehet próbálják meg figyelembe venni ami annyit takar, hogy nyugodt legyen a környezet legalább otthon. Ők azonban folyamatosan azt mondják, hogy nyűgnek érzik ezt, ahogy engem is az állapotommal együtt. Ezt még meg is értettem. Mostanában viszont, szándékosan piszkálnak és szándékosan arra játszanak, hogy rosszul érezzem magam. Ha például tudják, hogy valami zavar, mert felhívom rá a figyelmüket direkt, akkor azért is csinálják vagy direkt hangosan beszélnek róla, hogy behalljam én is, akkor is ha nem vagyok ott. Ez előtt, hogy romlott volna az állapotom nem csináltak ilyet, most viszont folyamatosan. Tudják, hogy rosszul esnek nagyon dolgok, direkt hangosan mondogatják egymásnak, ha külön megkérem őket valamire akkor az ellenkezőjét teszik. Nekem így úgy érzem, hogy egyre rosszabb, de nem akarom őket elveszíteni sem. Másnál is volt már hasonló helyzet? Mit lehetne ilyenkor tenni?
2017. márc. 19. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%

Miért akarsz egy pszichiátriai betegségbe menekülni? Attól nem lesz jobb.

Szerintem nagyon gusztustalan, hogy ezzel takarózva próbálsz több figyelmet, törődést kicsikarni a családodból. Magadon változtass! Légy szerethetővé, és akkor szeretni fognak, de ez kényszerre nem megy, csak meggyűlölnek a nyűgjeid miatt. Próbáld az ő helyzetükbe is beleképzelni magad. Empátia!

2017. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Félreértettél! A problémám nem menekülés vagy kibújás, egyszerűen egy bizonyos dolog miatt nagyon rosszul alakult az életem és erre sajnos ráment a mentális egészségem is. Ezért kerestem fel az orvost, aki azt tanácsolta nekem, hogy próbáljak meg egy ideig "számomra nyugodt légkörtben" lenni, ha javulást szeretnék. Én ezért is avattam be a családom ezekbe a dolgokba, amikbe eleinte nem is szerettem volna. Azóta viszont rosszabb lett a helyzet mint előtte volt. Ebben kérnék tanácsot, hogy mit lehetne csinálni ilyen helyzetben.
2017. márc. 19. 19:57
 3/14 anonim válasza:
29%

Hány éves vagy?Korod miatt szorulsz a szüleidre ,vagy más okból kifolyólag?

Ha nagykorú vagy akkor költözz el ha nem tetszik.Ha nem akkor biztos vannak helyek ahová be lehet feküdni míg jobban leszel.

2017. márc. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Már betöltöttem a felnőttkort, csak még nem volt alkalmam elköltözni otthonról, egyrészt mert nincs hová mennem és pénzem sem annyi, hogy meglegyek önállóan, másrészt pedig, úgy gondoltam eddig, hogy csak még többet rontana a fennálló problémán.
2017. márc. 19. 20:31
 5/14 anonim válasza:
Ha a csaladod nem valtoztat a helyzeten,a koltozes a megoldas.Viszont ha,tenyleg nincs arra meg alkalmad hogy elkoltozz,esetleg elmehetnel 1-2hetre "nyaralni",hogy kipihend magad.
2017. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem. Reméltem, hogy meg tudom valahogy oldani azt, hogy jobb legyen közöttünk a kapcsolat, de ezek szerint hiába is próbálnám. Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 19. 20:53
 7/14 anonim válasza:
Nem probalnad hiaba,azt te erzed hogy mennyire tudsz hatni a csaladodra,de szerintem az nem normalis,ha direkt ezt csinaljak.
2017. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed h aládtesznek akkor úgy van.

Sajnos nem támogatnak. Nem szeretnek se ? Úgy fest .

Lelki egeszseged erdekeben jót tenne költözni , lehet elöbb nagyon rossz lenne, utana meg jobb

2017. márc. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A szülők gyakran szeretnék, ha felnőtt csemetéjük végre elhúzna otthonról. Szerintem a te családod is itt tart már. Valószínűleg maguknak se vallják be, és nem is rosszindulatból teszik, csak szeretnék, hogy önállósodj. Néhány fiatal esetében ehhez bizony cikizés, üldözés kiutálás szükséges. Az, hogy fiatal felnőttnek nevezed magad kor írása nélkül, azt sejteti, hogy bőven benne vagy már a felnőtt korban (25-29?). Szerintem lépj le otthonról és szinte azonnal jobban leszel te is és a családoddal való kapcsolatod is javulni fog. Hajrá!
2017. márc. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Első vagyok.

Bocsánat, h kicsit agresszívabban reagáltam, de sajnos ebbe élek, hogy a bátyám elvált, hazaköltözött, és depresszióba menekül, hogy vele hogy kicseszett az élet, meg mindenki, és fetreng az önsajnálatban. és mi legyünk rá tekintettel. Nem bántjuk, meg ilyesmi, de ez nem felnőtt hozzáállás a problémákhoz.

2017. márc. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!