Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetem túl magam...

Hogyan tehetem túl magam azon, hogy nem érdeklem a családom?

Figyelt kérdés
Pszichiátriai problémákkal küzdök, a betegségben pedig nagyon sokszor nagyon erős hangulatingadozásokat okoz, emiatt mondjuk úgy, hogy nem könnyű velem lenni, velem élni, tartani velem a kapcsolatot stb. Amikor egy egy hangulatingadozás miatt nem viselkedem normálisan, akkor ők teljesen kiborulnak, azt hiszik sajnos, hogy direkt csinálom és nem létezik ilyen betegség, ahogy más mentális eredetű problémában sem hisznek. Mára sajnos nagyon eltávolodtunk az állapotom miatt egymástól, mondhatni közönyössé váltak felém, talán mert belefáradtak a nem javuló helyzetbe, nem tudom, a lényeg, hogy engem nagyon bánt az, hogy nem vagyunk már jóban. Ha kérdeznek felőlem, akkor maximum csak a munkámról érdeklődnek vagy a suliról, de sosem rólam, hogy mi van velem, ha fel akarom hozni, hogy mi van velem gyorsan témát terelnek, tehát egyértelmű, hogy nem szeretnének rólam többet tudni innentől. Hogyan léphet túl ezen az ember? Hogyan lehet elfogadni, beletörődni ebbe, hogy ne fájjon ez ennyire lelkiekben?
2017. febr. 22. 12:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
48%
Engem is hülyének néznek és nem foglalkoznak velem. Keress magadnak egy pasit és felejtsd el őket.
2017. febr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Van párom, nem ezzel van a baj. A családom miatt érzem magam nagyon rosszul, amiatt, hogy ennyire nem érdeklem már őket.
2017. febr. 22. 12:28
 3/38 anonim ***** válasza:
20%

Senki nem akar maga mellett tudni egy beteg embert, mert szégyelli azt. Sok esetben a szülők is eljátsszák.

Pl, ha szidod őket, vagy rossz dolgot teszel, egy ideig elnézik, de aztán már úgy fogják fel, hogy szándékosan teszed.

Amúgy ha mentálisan beteg vagy, hogy visel el a párod? Mert a kettő azért nem nagyon működik együtt.

Bár nő létedre biztos könnyű így is pasit fogni. Csak ha pasinak van baja, akkor az már nem kell.

2017. febr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
A párom képes tolerálni, megérteni a problémát. Fordítva én is így lennék vele, hiszen ha az ember szeret valakit, arról nem mond le csak azért, mert nem olyan mint az átlag vagy mert esetleg beteg. A családomról sem gondolom, hogy rosszak lennének, csak azért, mert belefásultak ebbe az évek óta tartó helyzetbe, én csupán azt szeretném, ha lehetne még rendezni, javítani a dolgokat.
2017. febr. 22. 12:39
 5/38 anonim ***** válasza:
Engem anno az exem könnyen elhagyott, mert nem voltam olyan mint az átlag, mert nem fogadtak el, mert lenézték miatta. Mert beteg vagyok, depressziós.
2017. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Te már tettél ki ezzel kapcsolatban egy kérést, nem?
2017. febr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

TE vagy az aki mar irt errol, aztan vegen kiderult, hogy epilepsziad van?

Tudod, sokan ugy vannak, sajnos segiteni nem tudnak, nem birnak meggyogyitani, akkor a fejuket a homokba rakjak. Sok ember nem erti, a mentalis betegsegeket. Nem ertik, hogy az agy dirigal mindent.

2017. febr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Eddig még nem tettem itt fel kérdést, próbáltam megoldani magamban a problémát, de a helyzet nem javult, csak rosszabb lett, ezért tettem fel most a kérdést, hátha volt már valakinek ilyen téren tapasztalata.
2017. febr. 22. 12:47
 9/38 anonim ***** válasza:
Tudod, lehet, hogy szuleid elterelik a hogyletedet, mert sajat magukat hibaztatjak.
2017. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Nem érzik magukat hibásnak és valóban nem is azok, hiszen nem ők tehetnek róla, ha így alakult a mentális állapotom. Azt is tudom, hogy nem könnyű bírni ezekkel a hangulatingadozásokkal, a sok furcsa vagy sértő, rossz kijelentésekkel, folyamatosan azzal szembesülni, hogy a másik mindig szomorú és levert, előbb utóbb a környezete kedvét is tönkre teszi az ilyen. Azt is tudom, hogy szégyenlenek, mert szerintük "zárt osztályon" lenne a helyem, de nekem ők tényleg nagyon fontosak, ezt valahogy szeretném a tudtukra hozni és megpróbálni javítani valamit a kapcsolaton.
2017. febr. 22. 13:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!