Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetem túl magam...

Hogyan tehetem túl magam azon, hogy nem érdeklem a családom?

Figyelt kérdés
Pszichiátriai problémákkal küzdök, a betegségben pedig nagyon sokszor nagyon erős hangulatingadozásokat okoz, emiatt mondjuk úgy, hogy nem könnyű velem lenni, velem élni, tartani velem a kapcsolatot stb. Amikor egy egy hangulatingadozás miatt nem viselkedem normálisan, akkor ők teljesen kiborulnak, azt hiszik sajnos, hogy direkt csinálom és nem létezik ilyen betegség, ahogy más mentális eredetű problémában sem hisznek. Mára sajnos nagyon eltávolodtunk az állapotom miatt egymástól, mondhatni közönyössé váltak felém, talán mert belefáradtak a nem javuló helyzetbe, nem tudom, a lényeg, hogy engem nagyon bánt az, hogy nem vagyunk már jóban. Ha kérdeznek felőlem, akkor maximum csak a munkámról érdeklődnek vagy a suliról, de sosem rólam, hogy mi van velem, ha fel akarom hozni, hogy mi van velem gyorsan témát terelnek, tehát egyértelmű, hogy nem szeretnének rólam többet tudni innentől. Hogyan léphet túl ezen az ember? Hogyan lehet elfogadni, beletörődni ebbe, hogy ne fájjon ez ennyire lelkiekben?
2017. febr. 22. 12:20
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
45%

"Kedves utolsó válaszoló, könnyű egy olyan embernek ítélkezni a másik felett, aki sosem járt a cipőjében, nem tudja milyen ember, de még csak hírből sem ismeri a mentális betegségeket és annak lefolyását."


1.) MEGINT csak tévképzetes vagy, fogalmad sincs arról, hogy ki vagyok, mi vagyok, és mi van körülöttem SE PRO, SE KONTRA!

Én a helyedben NAGYON megválogatnám a szavaimat, mert így ismeretlenül is DURVÁN sértő amit állítani merészelsz! Akkor milyen lehetsz a saját köreidben?!


SOHA ne merészelj olyat állítani, AMIT NEM TUDSZ! Ez az egyik alapja annak, hogy NORMÁLISAN viselkedj másokkal!


MÁSRÉSZT: Én NEM ítélkeztem, csupán a véleményemet mondtam el! Te meg oda teszed, ahova akarod! Ha nem kértél volna véleményt, akkor minek írsz ki kérdést?! Leírtam ésszerűen, hogy miért lehet ez? SEGÍTENI próbáltam a MEGÉRTÉSÉBEN!

Ha már ez egyedül nem ment...

Ok, okozat! Ez van most is.

Van egy OKA annak, hogy miért van ez?


Na és innentől.... el sem olvastam, mert aki ÍGY ÍTÉLKEZIK, hogy másról nem tudsz egy vak hangot sem, az nekem többé nem ember..

Kár is volt segítenem, hogy megértsd te is, mi a bibi veled.

2017. febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim válasza:
69%

#21 ez egyáltalán nem segítség, amit csinálsz, csak hogy tisztában légy vele, éppen te vagy az aki rágalmaz most is ismeretlenül!Ez nem helyes viselkedés. A kérdés feltevője csupán jogosan megvédte önmagát.


Kérdező, mindig vannak negatív kommentelők. Ha felzaklatnak, inkább hunyj szemet felettük. Jobbulást! 25/N

2017. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
43%

Mégis csak elolvastam...


14:01-es, előző válaszoló vagyok. Hm.. Neked nem csak saját magaddal vannak gondjaid kérdező, és a mentális problémáddal, hanem a szövegértéssel is....... elég keményen! Ebből kifolyólag, még egy egészséges ember sem élhet egészséges életet, mert FOLYAMATOSAN meg nem értettségbe és különféle vitákba fog keveredni. Aki nem ért a saját anyanyelvén, és NEM TUDJA értelmezni azt, amit a másik írt, az valahol mindig megszívja, de nem csak ő, a környezete is. Mondhatnám, hogy nagyon gyenge felfogóképességed van.


Nos, akkor lássuk csak. Ezt vagy képes írni nekem a 14:01-esemre is:


"Ha már hozzászólsz egy témához, ráadásul "undorítónak" címkézel egy számodra idegen embert, előbb nem ártana utána nézned az adott dolognak, hogy miről is van szó, milyen is egy ilyen jellegű betegség."


1.) NEM ÍRTÁL semmilyen KONKRÉT betegségről! Tehát nincs is minek utána nézni, de nem is akarnék.


2.) Én NEM (!) a mentális betegeket undorítóztam le, nagy tévedésben vagy! Olvasd el a 14:01-esemet és PRÓBÁLD MEG ÉRTELMEZNI azt!

Azt írtam, hogy ki van bukva már rád mindenki, ezért kerülik a kényesebb kérdéseket, és ezért "látszólag" felszínesek a kérdések is! És azt írtam még, hogy az olyan, mint te aki szétszadizta a családját, automatikusan menekül már a családja minden elől, de az olyan, mint te, meg képes MEGLEPŐDNI, hogy miért van? EZ AZ UNDORÍTÓ!

Ha TE IS TUDOD MAGADRÓL, hogy miket produkálsz családi körben, márpedig tudod, mert írtál róla, hogy nem túl szépeket műveltél, akkor TUDNOD KÉNE AZT IS, hogy nem szabadna meglepődni azon, ha visszahúzódóbbak lettek volna ebben!

ERRE írtam az undorítót, hogy megbántod őket, és akkor még te lepődsz meg rajta! PEDIG TUDSZ RÓLA, hogy milyen vagy! Tehát nem az van, hogy NEM TUDSZ RÓLA, mert akkor nem lenne undorító ez a magatartás, hogy még meg is lepődsz rajta!

Szóval még mielőtt NEKEM ESEL, hogy és rámfogsz olyan undorító dolgokat, hogy én lenézem a mentális betegeket, inkább nézz magadba, és olvasd el még 1x, mielőtt így ítélkezel!


NEM LEHET KÖNNYŰ VELED, ha még az anyanyelvedet sem tudod értelmezni, és MINDENT támadásnak vélsz, és ezt hozod ki belőle!!! Köze nem volt hozzá!!


"Számodra lehet, hogy "undorító" az, ha egy ember mentálisan sérült, szerintem pedig az az undorító, aki egy ilyen embert információ nélkül csak a saját gondolataiból kiindulva elítél."

2017. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
75%
És még egyszer: nem az ÉN gondolataimból, nem az ujjamból szoptam, hanem élő szemtanúja voltam és vagyok most is a viselkedésednek! Én csak abból indulok ki, amit ide hánytál nekem.
2017. febr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Sajnállak:(

De annyi minden fáj az életben nekem pont most egy szakítás pedig már a bébit terveztük:(

Próbálj meg a jóra koncentrálni örülj a párodnak..:)

2017. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Borderline személyiségzavarom van. Nem tudom, most ezzel az információval mennyivel jobb, ha azt mondod értesz a betegségekhez, nyilván hallottál már erről, én nem veszekedni akarok, csak nagyon rosszul esett és esik az, ahogyan reagálsz és reagáltál az egyébként is kétségbeesett kérdésemre. Semmi undorítót nem tettem a családommal, de néha nagyon rám törnek a hangulatingadozások, ha ezt is bővebben tudni szeretnéd, például síró roham jött rám egy hipermarket közepén és ott ragadtam bőgve mint egy gyerek... A családom ezt szégyellte, nem tudta elfogadni, ebből jött először a nézeteltérésünk.
2017. febr. 22. 15:30
 27/38 anonim ***** válasza:
5%
Ne tegyél ki ide kérdést, mert itt nagyon kevesen értik meg a gondodat! Aki igen az vagy direkt nem ír, vagy privátot!
2017. febr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
45%
Végig olvastam az összes kommentet és nagyon szomorúnak találom, hogy vannak olyan emberek akik beléd kötnek a kérdésed alapján. Ráadásul úgy gondolom elég durva hangvétellel. Az ilyenekkel van baj, nem veled, jusson eszedbe ha rosszul esik egy ilyen hozzászólás! :)
2017. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
Szomorú, hogy egy normális, kulturált, kétségbeesett, valakinek valódi problémát okozó kérdés megválaszolása ilyen "undorító" kommentelésbe torkolt. Igen, a legjobb, ha privátban folytatod azokkal az emberekkel, akiken érzed, hogy nem a saját életük sikertelenségének vagy sérelmeinek vulkánját okádják rád. Mert ez biztos nem segít rajtad. Sok sikert az embered megtalálásához.
2017. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
90%

A szemelyisegzavarok nem betegseg kategoria es pszichoterapiaval jol kezelhetoek.


Szoval nyomas tegy magadert. Ne helyezkedj beteg szerepbe. Aki visszael a betegszereppel, hogy oneki lehet, ez van mert beteg (holott csak stemelyusegzavaros... nem ugyanaz) na azt nagyon hamar elkezdik kerulni.

2017. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!