Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetem túl magam...

Hogyan tehetem túl magam azon, hogy nem érdeklem a családom?

Figyelt kérdés
Pszichiátriai problémákkal küzdök, a betegségben pedig nagyon sokszor nagyon erős hangulatingadozásokat okoz, emiatt mondjuk úgy, hogy nem könnyű velem lenni, velem élni, tartani velem a kapcsolatot stb. Amikor egy egy hangulatingadozás miatt nem viselkedem normálisan, akkor ők teljesen kiborulnak, azt hiszik sajnos, hogy direkt csinálom és nem létezik ilyen betegség, ahogy más mentális eredetű problémában sem hisznek. Mára sajnos nagyon eltávolodtunk az állapotom miatt egymástól, mondhatni közönyössé váltak felém, talán mert belefáradtak a nem javuló helyzetbe, nem tudom, a lényeg, hogy engem nagyon bánt az, hogy nem vagyunk már jóban. Ha kérdeznek felőlem, akkor maximum csak a munkámról érdeklődnek vagy a suliról, de sosem rólam, hogy mi van velem, ha fel akarom hozni, hogy mi van velem gyorsan témát terelnek, tehát egyértelmű, hogy nem szeretnének rólam többet tudni innentől. Hogyan léphet túl ezen az ember? Hogyan lehet elfogadni, beletörődni ebbe, hogy ne fájjon ez ennyire lelkiekben?
2017. febr. 22. 12:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ha ott van a kezedben egy orvosi papír, amin ott van a diagnózis, akkor hogy lehet az, hogy nem hiszik el, hogy van ilyen betegség?

Akkor nem szokta elhinni a család, amikor az állítólagos beteg önmagát diagnosztizálta az internetről.

2017. febr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
A múltkor még pánikbeteg voltál. Emlékszem, ugyan ez volt a kérdés, ugyan úgy írtad, hogy a boltban bőgtél és mindenki téged nézett, stb. Most döntsd már el, hogy mi a bajod.
2017. febr. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Az előző kérdés azoknak, akik nem vágják a dolgot, hogy miről beszélek.

2017. febr. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Szeretem mikor kitalálnak egy betegséget annak, hogy nem tudnak viselkedni az emberek. Nekem is szokott dühkitörésem lenni, meg hangulatingadozásom, de csak mert nem tudom kezelni az érzelmeimet mindig. Nem beteg vagyok. Egy agyhalott családtaggal én sem viselkednék máshogy mint a közönyösség.
2017. febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Köszönöm 78 %-os, hogy leírtad. Így már érthető, hogy miért voltam én az egyik elszenvedő alany, akinek itt nekiesett a kérdező, és ráfogott elég csúnya, gusztustalan dolgokat.

Abban a linkben és kérdésben amit beraktál ott azt írja, hogy "kimondja a dolgokat, amivel megbánt másokat". Ha ez valóban így lenne, akkor ez a túlzott őszinteség lenne, viszont én ezt nem így fogalmaznám meg a kérdező helyében, mert ez egy komplett hazugság, nem erről van ugyanis szó, hogy ő "túl őszinte". Arról van szó, hogy szó szerint támadásba lendül, és ráfog másokra - itt tapasztaltam, nem is egyszer sajnos tőle -, olyanokat, amiről szó sem volt. Beleképzel és VÉLT ellenségképet gyárt, beleképzel olyan dolgokat a másik szavaiba, amik el se hangzottak. A másik világosan és érthetően fogalmaz, erre ő: beleköt, és valami egészen másról hadovál ellenséges hangnemben és felháborodottan, úgy, hogy ráfogja arra a személyre amit akar, és azt hoz ki a beszélgetésből, amit ő akar... De semmi jót, az biztos. Hiába fogalmaz valaki érthetően, akkor is ez van sajnos. Két dologra gondolok: vagy nem tanulta meg a saját anyanyelvét és írtam is már, hogy ez komoly gondokat fog okozni, ha ennyire nem képes szöveget értelmezni (jelzem, ez szóban is ugyanúgy gond, hogy nem képes felfogni mit is mond neki a másik és beleköt, ellenségképet gyárt magának), ezt nyilván nehezen viseli el a környezete is. A másik, hogy alapból ellenséges, kötekedő és tévképzetes.

A te általad belinkelten 78 %-os (amit köszönök, hogy megtetted), ott pedig elolvasva a sorait az látszik, hogy feltűnési viszketegségben szenved, ő folyamatosan a saját bajáról akar beszélni a családtagjainak, és "meg nem értettségbe" menekül, és ez a mentsvára. A lényeg, hogy felfigyeljenek rá, és csak vele foglalkozzanak, ez a célja. Ha nem kapja meg, akkor meg behisztizik, és támadásba lendül. Nem is csodálom, ha nem akar vele a családja már semmiben konfrontálódni (pedig ő ezt hisztizi ki magának, hogy így legyen), és szegény családja idegeire, agyára megy..

2017. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Bennem itt nagyon sok minden felmerült. A link olvasgatása közben is.

- Miért, mitől nem tud egyedül közlekedni?

- Ha dolgozik, akkor hogyan látja el a munkáját azt jól, ha még a közlekedés sem megy?

- Hogy létezik az, hogy a párja csapot-papot otthagyva folyamatosan az ő segítségére tud lenni a közlekedésben, kísérgeti mindenhová, mint egy vakvezető kutya?

- Mit csinál - akkor ezek szerint semmit nem csinál a párja -, ha ezt megteheti?

- Kérdezőnek egyetlen egy baja van ahogy leszűrtem: a dührohamai közepette, és a sírós rohamai, és veszekedések, mások támadása közepette az elköltözés a gondja.

- Hogy akarja ezt megoldani, ha kevés a pénze? Ha a párjának nincs semmi bevétele, hiszen akármikor a kérdező rendelkezésére áll, tehát nem dolgozik?

- Ha sokat van a párjával, akkor miért nem vele marad? Miért nem oda költözik akkor, ha ennyire "bírják egymást"?


Jó tanács kérdezőnek: próbáljon meg uralkodni saját magán, ezt mindenki meg tudja tenni, csak önkontroll és akarat kell hozzá na meg némi intelligencia, hogy ne kelljen a családjának szenvedni a hisztizéseitől, a dührohamaitól, az állandó feszültségtől amivel egészséges embereket veszélyeztet.

-

2017. febr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Bennem felmerült egy kérdés! MI VAN HA A CSALÁDOD se százas- már bocsánat- ???? Honnan tudjuk hogy NEM..?

Talán EZ váltja ki náluk is- ez öröklődhet ugye..


Simán benne lehet a pakliban!!! Így már azért más a leányzó fekvése ugye? :)

Amúgy tudod azt kapod amit adsz ne hibáztasd ezért őket ők is csak emberek a saját gondjukkal, bajukkal, hidd el, a saját gyerekemre is kevés időm van pedig tudom hogy kéne!

Gőze nincs sokszor hogy veszekszem vele de közben IMÁDOM:)


próbálj velük több IDŐT eltölteni- sétáljatok, mozizzatok! ..csak néha... hívjátok meg vacsira stb..!

Próbáld ki nem veszíthetsz! De ne zárkózz el ezért tőlük valakinek meg kellene szakítani ezt az ördögi kört tudom pont az egészségestől várná az ember de lehet ők NEM tudják kezelni a helyzetet /érthető../ mert EZ nehéz.:(

2017. febr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:

Szomorú, hogy a válaszadók közül ennyire sokan a háttérrel vannak elfoglalva és nem a feltett kérdéseddel...


Egyik családtagom szintén borderline személyiségzavarban szenved. A leírt tüneteid szerint, hasonlóan rossz neked is az állapotod. Szerintem nem hat jól a gyógyszer amit kaptál, nálunk is ez volt a baj. Érdemes lenne visszamenned és szólni a dokidnak erről. Jó gyógyszer mellett nem lehet ennyire rossz állapotban. A család sajnos nem mindig fogadja el a helyzetet, próbálj meg inkább a párodra támaszkodni. Ha mindenképpen rendbe akarod hozni velük a kapcsolatot, család terápiát javasolnék. Az itt beolvasó emberekkel ne törődj, nem tudják milyen ez, sajnos csak az érti meg akinél van mentális beteg ember a családban...

2017. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!