Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a családom?

Miért csinálja ezt a családom?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok lelki problémám van, nagyon rosszul érzem magam, sokkal több törődésre és figyelemre van szükségem mint máskor. Sajnos a mentális állapotom odáig romlott, hogy orvoshoz kellett mennem. A családomnak többször is beszéltem már erről és kértem őket, hogy ha lehet próbálják meg figyelembe venni ami annyit takar, hogy nyugodt legyen a környezet legalább otthon. Ők azonban folyamatosan azt mondják, hogy nyűgnek érzik ezt, ahogy engem is az állapotommal együtt. Ezt még meg is értettem. Mostanában viszont, szándékosan piszkálnak és szándékosan arra játszanak, hogy rosszul érezzem magam. Ha például tudják, hogy valami zavar, mert felhívom rá a figyelmüket direkt, akkor azért is csinálják vagy direkt hangosan beszélnek róla, hogy behalljam én is, akkor is ha nem vagyok ott. Ez előtt, hogy romlott volna az állapotom nem csináltak ilyet, most viszont folyamatosan. Tudják, hogy rosszul esnek nagyon dolgok, direkt hangosan mondogatják egymásnak, ha külön megkérem őket valamire akkor az ellenkezőjét teszik. Nekem így úgy érzem, hogy egyre rosszabb, de nem akarom őket elveszíteni sem. Másnál is volt már hasonló helyzet? Mit lehetne ilyenkor tenni?
2017. márc. 19. 19:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

nem járkálhat az egész család lábujhegyen miattad

felnöt vagy nem gyerek nem dolguk téged pátyolgatni

böven elég hogy el kel tartaniuk

2017. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen majd 2-3 ember alkalmazkodik 1hez...persze. Picit egoista hozzáállás.Peresz jó volna tudni mi volt ami"zavart". Nem is értem miért kéne vigyázzba állni,egy felnőtt embernek tudnia KELL a lelki problémáit kezelni.Jó mondjuk egy Rainmannek nem.
2017. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Eddig arra nem is gondoltam, hogy így szeretnének rávenni, hogy elmenjek valahová. Úgy gondoltam, hogy ha ilyesmi történne valaha, akkor megmondanák, hogy menjek koliba vagy esetleg próbáljak meg néhány diákot keresni közös bérelésre, hátha annyit ki tudnék fizetni... Minden esetre szét fogok nézni milyen olcsó lehetőségek vannak! Még egyszer köszönöm mindenkinek!

2017. márc. 20. 15:05
 14/14 anonim válasza:
Szia kedves Kérdező! Tipikusan sok lúd disznót győz! Ne hagyd, hogy a környezeted megnyomorítson és nehogy Te érezd magad rosszul. El akarják hitetni veled, hogy veled van a baj, pedig csak érzékeny típus vagy és nem vagy kőből. Sajnos ilyen kegyetlenek az emberek, sokszor a közvetlen környezet, akikről soha nem gondolnád. Ha elköltözöl is, amit a lehető legjobb megoldásnak gondolok, ők nem fognak változni, nem lesz jobb a viszony sajnos. Én már nagyon-nagyon régóta próbáltam hatni az ilyenekre, de lepereg róluk minden. Minimálisra kell szorítkozni a személyes érintkezésben. Tudom, borzalmas, nekem is, mert számomra a család a legfontosabb az életben és pont az a legjobban problémás mégis. Viszont megerősödsz, ha elköltözöl! Ne magadat hibáztasd olyanért, ami nem a te terhed.
2017. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!