Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egész családom ellenzi az...

Az egész családom ellenzi az örökbefogadást, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van már egy gyermekünk, 6 éves. Szülhetnék még, de nem szeretnék. Sokkal nagyobb ösztönt érzek az örökbefogadáshoz. A férjem és szinte midenki más is ellenzi. Mindig 2 gyermeket szerettünk volna. A férjem sajátot szeretne. Pár éve beszéltünk róla, akkor még nem ellenezte. Szerintem a család nyomása miatt gondolta meg magát. Főleg az ő szülei miatt, nekik nagyon fontos a "vér". Úgy érzem egy örökbefogadott gyermekkel lenne teljes az életem, de erőltetni nem lehet. Le kène róla mondanom?
2017. máj. 21. 19:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
51%
A te esetedben jogosan ellenzik. Olyan párok elől foglalnád a helyet várólistán, vennéd el előlük a gyereket, akiknek nem lehet saját gyerekük. Neked lehetne saját. Nem normális dolog, hogy a saját helyett ennyire idegent akarsz. Egy pszichológust megérne. Ha ennyire erős benned a segítő ösztön, akkor támogasd az árvaházakat. Most őszintén, a szüléstől félsz és ami a terhességgel jár ?
2017. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem is fogadhattok örökbe úgy,hogy teherbe tudsz esni. Bár nem akarok hülyeséget írni. Ha lehet saját gyermeked élj a lehetőséggel. Majd más segít szegény árvákon. Ha a férjed elállt amúgy sem tehetsz mást.
2017. máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Számomra mind hasznos. Nem igazán tudom megmagyarázni, a terhességem és a szülèsem is rendben ment. Mindig olyan ember voltam, aki szeretett segíteni másokon, adományozunk minden hónapban, még mesét olvasni is jártam a kórházakban. 2 évet dolgoztam sérült gyermekek ès felnőttek között. Valahogy tényleg úgy ösztönösen érzem, hogy szeretném, azt érzem ennek így kéne lennie. De igaza van annak, aki szerint mások elől venném el a helyet, bár én nem ellenzem az idősebb kisgyerekek örökbefogadását sem, akik nem kellenek másoknak, mert esetleg romák, vagy betegek. De sajnos egyedül gondolkodom így.

Az a baj, hogy sajátot viszont szeretne a férjem, én pedig nem. Nem azt mondom, hogy elvetetném, ha úgy alakulna, vagy nem szeretném őt tiszta szívből, de nem érzem a vágyat, hogy legyen. Szerencsére a válás nem fenyeget, ugyanis mint mondtam, erőltetni nem lehet, nem szabad, és én nem is teszem.

2017. máj. 21. 20:32
 14/32 anonim ***** válasza:
48%
Azon mindenki átsiklott mikor a kérdező tisztán és érthetően leírta, hogy nem akar újra szülni? Vagy ugyan ilyen hevesen tiltakoztok az ellen is, hogy a kérdezőre ráerőltessék a szülést?
2017. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
16%
12-es vagyok. Látom már,hogy nem feltétele a meddőség az örökbefogadásnak. Köszike,hogy azonnal eljárt a kezecskétek.👎
2017. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!


Szép tőled, hogy egy olyan gyermeknek szeretnél otthont és családot biztositani akinek ez nem adatott meg. Én a helyedben elálnék ettől az elhképzeléstől, méghozzá a gyermek miatt. Az egy dolog, hogy te szeretni fogod és igyekezni fogsz, hogy ugyanolyan bánásmódban részesüljön, mint a vérszerinti gyermeked, viszont ez a többiek részéről szerintem nem fog megvalósulni. Mindig éreztetni fogják szegénykévével, hogy őt csak örökbefogadták..és különbséget fognak tenni a két gyerek között. Na ez miatt nem tenném meg. A gyereknek lesz rosz, ilyen légtérben felnőni. Még a rokonokat valahogy leállitanám, de ha az Apa- akivel ugye egy fedél alatt élne- is elutasitó, akkor az már régen rossz. Azért beszéld ezt meg a férjeddel. Ne úgy, hogy néha néha felhozod, hanem szépen leültök és átbeszélitek. Aztán döntsetek közösen.

2017. máj. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
51%
Ha csak nevelőszülők lennétek az nem lenne megoldás? Valameddig ott van, aztán a végleges családjához kerül. Ilyen esetben ahogy az előző "kifutott" jöhet a következő.
2017. máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
37%
Nevelőszülőként meg a saját gyerekes sínyli meg. Most gondolj bele mennyi gyerek megfordulna ott, elvennék a figyelmet előle. Esetleg bánthatják is őt!
2017. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
25%

Igen, arra, hogy meg illik beszélni a férjek és a feeségnek.

A "mag" amiből származik valaki. Az ösztöniség és a jog is.


Gondoljunk bele két esetbe, ha már a vér szerinti gyerek csak az igazi család tag.


Ez csak részben igaz.


Két példa csak:


1, Egy családba születik egy gyermek. ("mag" apuka, "mag" anyuka.

Igen, csak, hogy valamilyen okból pl. az apuka elhalálozik.

JKön egy másik apuka, akivel mindhalálig felnevelik a nem "mag" apukával, szeretetben és egyetértésben a gyermeket.

Szerintem genetikailag van (volt) egy apukája és egy anyukája.

Valójában a második apuka, aki a "mag-ot öntözte, vigyázott rá és felnevelte, hogy a "mag" szárba szökkenhessen, és termést hozzon. Természetesen az anyukával. Sőt lehetnek Nikik is közös gyerekük.


"Itt a vége, fuss el véle."

Sok variáció lehetséges, előre ki tudja?

Mert az lottózzon.


2, eset.


Két ember van, az, aki mindent megtesz, hogy gyereke lehessen, és aki mindent megtesz, hogy ne.

Az utóbbinál pl. még az abortusz is belefér.

Az, hogy milyen okból. Részlet kérdés.

2017. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
43%

Ha a férjed nem szeretné akkor hanyagold az ötletet. Az ő támogatására szükséged lenne.


A nevelőszülőséget ajánlották, az nem mindenkinek megy és nem csak a gyerek viselkedése miatt. Ha idősebb gyereket fogadnának örökbe akkor is lennének problémák, akkor is lehet féltékeny a nagy, de ez saját testvérre is igaz, nem ritka hogy a szülők kicsit hanyagolják a nagyot az első hónapokban a kistesó születése után.

Viszont nem mindenki tudja elviselni a felelősséget, az pedig egész család számára megterhelő lehet, hogy jön valaki akiről nem tudni meddig marad. Mert lehet, hogy marad pár hónapot a kicsi, de az is lehet, hogy a nevelőszülőnél válik felnőtté. Ha pedig az egész család megszereti a gyereket és el kell mennie akár a vérszerinti családhoz, akár örökbefogadó szülőkhöz azt veszteségként fogják megélni.

2017. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!