Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egész családom ellenzi az...

Az egész családom ellenzi az örökbefogadást, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van már egy gyermekünk, 6 éves. Szülhetnék még, de nem szeretnék. Sokkal nagyobb ösztönt érzek az örökbefogadáshoz. A férjem és szinte midenki más is ellenzi. Mindig 2 gyermeket szerettünk volna. A férjem sajátot szeretne. Pár éve beszéltünk róla, akkor még nem ellenezte. Szerintem a család nyomása miatt gondolta meg magát. Főleg az ő szülei miatt, nekik nagyon fontos a "vér". Úgy érzem egy örökbefogadott gyermekkel lenne teljes az életem, de erőltetni nem lehet. Le kène róla mondanom?
2017. máj. 21. 19:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem miért akar valaki örökbefogadni ha sajátja is lehet. Pláne h iszonyú hosszú a szülők várólistája, valószínűleg elvennéd egy olyan pártól a lehetőséget akiknek máshogy nem lehet.
2017. máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
45%
Én nagyon is becsülöm Kérdező ezt a szándékot, minden tiszteletem azoké, akik segítenek(nének) az elhagyott gyerekeken. Azzal ettől függetlenül viszont egyet kell értenem, ha a férjed nem szeretné, akkor nem lehet erőltetni, viszont fordítva neki is el kell fogadnia h Te nem akarsz szülni.
2017. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
35%

Nem többször,


- csak egyszer legyen valaki gyerekként olyan helyzetben, hogy egyszer csak nincsenek szülei.


Akkor megmondhatja, mi az, hogy: család, és mi az, hogy: árva.


Amíg mások tanakodnak: (a "felnőttek").

Mint a zöldséges standon.

Tanácsot ebben?

Nem adok. Kívülállóként pláne.

Csak véleményem van.

2017. máj. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
52%
Semmit lemondasz rola végleg miértelme neked lehetne saját mégegy ,tehát elvenéd olyanoktol lehetöséget akiknek meg nem lehet .
2017. máj. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
56%

Hagyjátok már ezt az "elvenné a lehetőséget olyantól..." dumát. Kit érdekel? A kérdező senki másért nem tartozik felelősséggel. Vagy ti mondjuk az álom állásinterjún is önként és dalolva átadjátok a helyeteket, ha rajtatok kívül más is van, mert nem vesszük el mástól a lehetőséget? Vagy lemondjátok a nyaralást, mert másoknak is kéne a hely? Ugye hogy nem.

Úgyhogy be lehet fejezni ezt az érzelmi zsarolós szarságot, mert undorító és álszent.

2017. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
46%

Pár gondolat.

Nem veszi el senkitől a lehetoseget, várólista van, a gyamugyon nézik a gyerek érdekeit, van olyan gyerek, akit kifejezetten testvér mellé szeretnének tenni.

Nem akar halisten mindenki szőke, kék szemű, fehér bőrű, újszülött babát, bőven vannak a rendszerben korrigálható állapotú, barnabb bőrű, idősebb gyerekek is. Több is, mint ahányan sorba állnak gyerekekért.

Én örökbefogadott nő vagyok, két vérszerinti gyerekkel, szeretnék örökbe fogadni, a férjem még ingadozik, az én családom már nem él, a férjem családját pedig nem vonjuk be a kerdesbe.

Ezt nektek kell eldönteni, átgondolni, hogy milyen életkorú gyereket szeretnétek, mennyire baj, ha esetleg látszik rajta, hogy barnabb a bőre.

Tegyesznél tudtok érdeklődni, az alapítványok nagy része testvérhez nem ad ki gyereket, úgy tudom a Gólyahír is csak úgy, hogy az első gyerek is örökbefogadott tőlük.

Férjednek mutasd meg ezt az oldalt, olvassátok, gondolkozzatok rajta, beszéljétek át, ha hajthatatlan, akkor viszont engedd el a témát. Pont ugyanúgy, mint ha arról beszelgetnétek, hogy szulj meg egy gyereket.

(Az örökbefogadott is saját, és a vérszerinti is hasonlithat habitusban az unokatestvérre, akit az egész család kerül, mert alkoholista, zűrös, vagy más defektje van).

2017. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
49%
Az oldal lemaradt, örökbe.hu, temakoronkent csoportosítva vannak a témák, nagyon hasznos oldal. 😊
2017. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
52%
25, azért a nyaralós példa elég hülyeség. Úgy lenne értelmes h: neked van egy nyaralód de nem oda, hanem egy másik szállásra mész ugyanott, mert csak. Vagyis elveszed a lehetőséget mástól akinek nincs nyaralója, nincs más lehetősége.
2017. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
24%

Tipikus magyarok. Pontozzatok le, de a válaszolok többségétől rosszul vagyok. Szégyellem hogy magyar vagyok.


1, Nagyon szép tőled, hogy szeretnél örökbe fogadni. Egy gyereknek jobb ha örökbe fogadják, mint hogy nevelőszülőről nevelőszülőre adják. A családomban van adoptált gyerek, szóval tudom miről beszélek.


2, Nem veszed el senkitől sem az esélyt, rengeteg gyereknek szüksége lenne szerető otthonra.


3, Undorító hogy azért támadnak, mert lehetne gyereked, de te szívesen örökbe fogadnál. Ez egy jó cselekedett, megadod a lehetőséget egy gyereknek hogy legyen saját othona, biztos jövője, szeretetben nőjön fel, de nem...Neked márpedig szülnöd kell, tök mindegy hogy fáj, hogy a testet roncsolhatja, 9 hónapig érzelmi hullámvasutazol és megnehezíti az életedet, nem dolgozhatsz egy ideig, neked akkor is kell szerintük. Komolyan, nem tudom elégszer hangsúlyozni hogy mennyire rosszul vagyok tőletek. Alig várom hogy kiköltözzek külföldre és itt hagyjam ezt a sz*rfészket, ahol ennyi befásult, i..diota él.

2017. máj. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon hosszú a várólista örökbefogadásra, mi sorban állunk, a mi megyénkben 3-4 év a várakozás, de van, ahol 6nál is több. Ha karitatív okokból fogadnál örökbe, akkor 5évnél idősebb, sötét bőrű, vagy súlyos beteg gyerek örökbefogadása segítség csak, aki fiatal, fehér, egészséges, azt azonnal örökbe tudják adni, aki otthonban, vagy nevelőszülőnél van, arról nem mondtak le, látogatják félévente a szülők. Szomorú a rendszer, de egészségesen nem egy leányálom, pszichológiai vizsgálat, környezettanulmány, tanfolyam, pénz.
2017. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!