Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egész családom ellenzi az...

Az egész családom ellenzi az örökbefogadást, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Van már egy gyermekünk, 6 éves. Szülhetnék még, de nem szeretnék. Sokkal nagyobb ösztönt érzek az örökbefogadáshoz. A férjem és szinte midenki más is ellenzi. Mindig 2 gyermeket szerettünk volna. A férjem sajátot szeretne. Pár éve beszéltünk róla, akkor még nem ellenezte. Szerintem a család nyomása miatt gondolta meg magát. Főleg az ő szülei miatt, nekik nagyon fontos a "vér". Úgy érzem egy örökbefogadott gyermekkel lenne teljes az életem, de erőltetni nem lehet. Le kène róla mondanom?
2017. máj. 21. 19:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
Igen, le kell róla mondanod. A család véleménye marhára nem számít, ellenben a férjed véleménye nagyon is.
2017. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%
Ez nagyon nehéz ügy. Én megértelek, nekem is vágyam az örökbefogadás. De a te esetedben én átgondolnám hogy lemondjak róla, a gyerek érdekében. Mert nagyon nem jó úgy felnőni hogy nemhogy a nagyszülők kivételeznek a másik unokával, de még az apja se szereti őt őszintén, teljes szívből. Mindenesetre én megpróbálnék leülni a férjemmel és a szüleivel, elmondani az álláspontomat.
2017. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
A családnak semmi köze hozzá, de a férjed véleménye számít. Szegény gyereknek sem lenne túl jó, ha minden családi összejövetelen kinéznék őt. Ez úgy működhetne egyedül, hogyha ti mindketten ezt akarjátok és kiáltok a döntés mellett és közösen elküldtök mindenkit a fenébe, aki bele akar szólni.
2017. máj. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
88%
Hát...Sajnálom,de ha a férjed ellenzi,abból már nem sok minden sülhet ki,hiszen ez a ti közös,egyetértésben hozott döntésetek kell,hogy legyen. :/
2017. máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
49%
Ahogy mar irtak, a ferj miatt ne eroltesd. En kulonben megertem a ferjed, ha sertodott, amiert az o magjai helyett egy idegent nevelnel-igy csunyan mondva.
2017. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
5%

Értelemszerűen le kell róla tenni, ha nekem elő állnának ilyennel, én már adnám is be a válási papírokat, aki megteheti hogy legyen gyereke az éljen a lehetőségével belátása szerint, akinek meg nem lehet az vagy elfogadja és leéli úgy az életét, ellenkező esetben örökbefogadás után betölti a gyerek a 18. életévét, és lelép, vagy kinyírja a családot, kisemmizi őket, és úgy megy el.

Kéne a francnak egy idegen gyerek, akinek a habitusát sem lehet előre látni.

2017. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó és akit a vér szerinti gyereke öl meg? Napi szinten van a híradókban hogy a vérszerinti gyerek öl. A vérszerinti gyereked habitusát se tudod előre. Képzeld el, a mi családunkban több örökbe fogadott is van, 38 évestől 2 évesig van aki tanár, van aki orvos, és szociális munkás, és tanúsíthatom hogy senkit nem öltek meg és nem is áll szándékukban. Boldog vagyok hogy ők lettek a szív szerinti családtagjaim.
2017. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
73%

Értelemszerűen le kell róla tenni, ha nekem elő állnának ilyennel, én már adnám is be a válási papírokat


Jól is tennéd, adnál esélyt a párodnak egy nem korlátolt házastárs megtalálására.

2017. máj. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is mondj le róla. Nem jó ötlet a saját gyerek mellé adoptálni egyet, mert abból komoly problémák lehetnek. Egész életedben csak szemrehányásokat kapnál mindkét gyerektől.
2017. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%
A család ellenzese lényegtelen, de ha a férjed nem akarja, nem tudsz mit tenni. Ennek közös döntésnek kell lennie.
2017. máj. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!