Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a gyerekek...

Mit gondoltok a gyerekek elfenekeléséről? (Hosszabb fenekelésekre gondolok, nem az 1-2 odacsapásra! )

Figyelt kérdés

Engem gyerekkoromban, kb 10 éves koromtól 16 éves koromig folyamatosan az ölébe húzott apám, és addig fenekelt, amíg sírva nem fakadtam. Anyám nem élt, mikor ezt elkezdte csinálni. Olyankor nagyon kikaptam, ha egyest vittem haza, de akkor is, ha nem mosogattam el időben, vagy ha nem csináltam meg a házit. A különböző "bűnökhöz" különböző eszközöket rendelt, pl mosogatás elmaradása miatt fakanál, házi meg nem csinálása miatt fa vonalzó, hármasnál rosszabb jegyért pedig szíj. Amikor rájött, hogy stikában dohányzom, úgy elvert, hogy aztán rá se bírtam nézni a cigisdobozra, meg persze egy hétig nem bírtam ülni. Egyszer részegen mentem haza, megvárta, amíg kijózanodom, és ugyanígy járt el... azóta nem ittam egy kortyot se.


Emiatt egy kissé félek a férfiaktól... viszont többet ért el vele, mint a sarokba állítással, szóval gondolom, én olyan gyerek voltam, akinek "szüksége volt rá", ha lehet ezt így mondani egyáltalán. És csak azért szűnt meg ez, mert meghalt...


Szabad ezt csinálni egy gyerekkel? Lehet szólnom kellett volna egy felnőttnek akkoriban, mert ezt nem szabad? Hallottam olyan dolgokat, hogy aggresszió alakult ki a felnőttben ilyen emlékek miatt. Én normális, éretten gondolkodó felnőtt lettem, mások legalábbis ezt mondják. Ti mit gondoltok erről?


21/L


2010. máj. 15. 21:40
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
94%

Én én is gyűlölöm apám, annak ellenére hogy engem sosem vert, csak anyámat.

Sosem fogom bántani a gyerekem, és ha a férjem egyszer is megüt, ott fogom hagyni akármilyen nehéz lesz elszakadni. Nem fogom ezt csinálni mint az édesanyám.

Elég rossz tini voltam, piáztam és cigiztem is pár hónapig, buliztam sokat, aztán lehiggadtam, nem kellett senki aki visszaránt(pláne nem veréssel)most normális ember vagyok, nem egy narkós qrva. Nem törvényszerű, hogyha a kérdezőt nem fenekelik el még 16évesen is akkor most ő az lenne. Szegény most meg fél a férfiaktól. Nem mondok rosszat más apjáról, pláne nem halottról, úgyhogy inkább be is fejezem.

AZ ERŐSZAK NEM NEVELÉS.

2010. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy nem helyénvaló. Apád másképp is tudott volna jó embert nevelni belőled.

És az igaz, hogy régen "divat" volt a verés, de hát a kérdező 21 éves, nem 41!

2010. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
42%
Én is kaptam, mert megérdemeltem, a gyerekem is kap ha megérdemli. A mai világban a szép szóval semmit nem lehet elérni...
2010. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim válasza:
89%
Szerintem nincs semmi szükség a verésre. Engem is vertek a szüleim kiskoromban, nadrágszíjjal és vesszővel. Hát nem is voltam egy jó gyerek, de fájt is rendesen, de szerintem másképp is le lehet rendezni. Ebből megtanultam, hogyha gyerekem lesz, soha nem fogom verni.
2010. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon ellenzem. Sokan azért verik a gyereket, mert őt is verte az apja, így látja helyesnek, (hiszen apám is ezt tette!)vagy így akar elégtételt venni a sorstól(most majd én nevelem az én gyerekemet, azt teszem, amit velem tettek). Azért is lehet, mert ha valaki durva, sok kielégítésre váró durva vágyakozás van benne, akkor vernie kell valaki, leginkább a családján belül. Ott ő az úr. Nagyon rossz hajlamokat kelt a gyerekben, gyűlölelet, megalázottságot,félelmet, bizalmatlanságot. SZIGORÚAN TILOS!!! Gyermekvédelem segítségét kell kérni - persze most már késő. Figyelj magadra! Nehogy eljátszd ugyanezt a szerepet a saját gyerekeddel!!!
2010. máj. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Az én apukám egyszer mondta ha akarom ott a cigije, próbáljam ki ha akarom. Azt is elmondta ha ő fiatal lenne nem szokna rá. Kipróbáltam egyszer, de nem jött be, nem is dohányzom, piától se lettem tiltva , nem vagyok alkoholista. Szerintem ha egy szülő jól tud érvelni, nem lesz se narkós, se bagós alkesz a gyerek se. Gyerekkoromban kétszer kaptam, egyszer a fenekemet verte el tenyérrel, de jogos volt én voltam a hülye. A másik pofon volt , ami szintén jogos volt. Viszont elég volt hogy apukám határozottabban rámszólt és nem kellett állandóan ütnie. A gyerekkel meg lehet értetni , h nem a szülőért , hanem saját magáért tanul, és még akkor is becsúszhat rossz jegy. Volt hogy nekem is eljárt a kezem, de nem vagyok rá büszke. A fakanál és a szíj eszembe se jutna.
2010. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
83%

Elnézést, de én azt tartom furcsának, hogy a kislány 10 éves volt, mikor az apja elkezdte az " ölébe húzva" fenekelni addig "míg sírva nem fakadt" a gyerek. Nem értek hozzá, nem vagyok pszichológus, de az az érzésem, hogy az apának a fenekelésben nem a "nevelési célzat" volt a fontos.

Egyébként sem vall normális elmére az apánál, hogy az ő általa "bűnnek" beállított dolgokat a "bűn" mértékéhez igazított eszközökkel torolta meg. Ez beteg gondolkodás, amiből egyenesen következhet a fenekeléssel kapcsolatos abberált szexuális beállítottság is. Kisgyerekként nem fenekelt el csak mikor kezdett nyíladozni a nőiességed.

Nem! Te nem voltál olyan gyerek akinek szüksége volt a verésre, hogy jó gyerek legyen! Soha, semmikor egyetlen gyermeket sem szabadna megütni egy felnőttnek! Te nem azért nem csináltál többé "rossz" dolgokat, mert apád megnevelt, hanem azért nem, mert féltél és rettegtél. Gyereket jó szóval és példamutatással lehet nevelni Apád visszaélt azzal, hogy ő az erősebb. Szégyellje magát odafönt is!Ketten éltetek, nincs testvéred?Az pedig, hogy ez az egész kihatással van a férfiakka való kapcsolataidra egyenes következménye az egésznek. Szerintem magadnak sem mered bevallani, de tudat alatt mégis benned van ennek az egésznek a szexualitással kapcsolatos oldala is. Ha úgy gondolod, hogy normálisan gondolkodó felnőtt vagy, akkor miért gondolod egy pillanatra is azt, hogy jogos volt amit apád tett? Apád egy agresszív állat volt. Mennyi ideig vert, hogy elkezdj sírni? Fél perc? Egy perc? Öt perc? Még 16 éves korodban is ott kellett ficánkolnod az ölében, hogy ne bántson? Nagyon fiatal vagy még és egyetlen tanácsot adhatok. Ha nem akarsz egész életedben gyötrődni keress valakit, aki segít feldolgozni ezt az egészet. Akkor van esélyed arra is, hogy egy rendes párt találj magadnak. Olvastam valahol, hogy az áldozat típusú nők vonzzák az agresszív férfiakat. Téged apád áldozattá tett, sajnos jogosan félsz kapcsolatot létesíteni. Én azt javaslom keress egy pszichológust aki segít feldolgozni életednek ezt a szakaszát. Túl tárgyilagosan írtad le a dolgokat. Nincs benned sem düh, sem harag sem gyűlölet?

Hogy halt meg apád? (Bizonyos helyeken szándékosak a kisbetűk)

2010. máj. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

nálam is volt ilyen. 3-4.es lehettem,még apám hordott suliba. hó volt,jég,stb.csúszkáltam,néha megbotlottam. minden alkalommal leszúrás(kb 10perces út,átlag 6-7 botlás) egyik este apám elővett. már hálóingben voltam.azt mondja:ma x szer botlottál meg,ide a térdemre és annyit vert rám,mindezt úgy,hogy csupasz fenékre,tenyérrel.(már akkor is elég fejlett voltam,nagyon kínos volt).

hála a jó égnek anyámmal eljöttünk mikor már masszívan ivott és agresszív volt meg vert(a seggrepacsis isdőszakban még nem volt jellemző).

azóta külön élek párommal,de az is egy idő volt míg megszoktam az érintését,meg hogy megölel.

17L

2010. máj. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
80%

A kérdező kommentje:

Bibliás: szerinted az normális és példamutató, ha egy 14 éves lánynak lilára verik a hátsóját?


Ne forgasd ki amit mondtam, csak annyit mondtam,hogy egy-két atyai, anyai pofon adott helyzetben nem árt.

Nem azt, mondtam,ohgy amit apád nevelés alatt értett normális, nem kiverni kell a gyerekből a tisztelettel. Téged lényegében megfélemlített. Ezért tartasz a pasiktól.. köszönd meg ezt is neki.

2010. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyszer fenekeltek el életemben.Körülbelül 10-11 éves lehettem.Mikor hazaértünk valahonnan átszaladtam az úttesten.Na,akkor édesanyám nagyon elverte a meztelen fenekemet a fakanállal.
2010. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!