Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a gyerekek...

Mit gondoltok a gyerekek elfenekeléséről? (Hosszabb fenekelésekre gondolok, nem az 1-2 odacsapásra! )

Figyelt kérdés

Engem gyerekkoromban, kb 10 éves koromtól 16 éves koromig folyamatosan az ölébe húzott apám, és addig fenekelt, amíg sírva nem fakadtam. Anyám nem élt, mikor ezt elkezdte csinálni. Olyankor nagyon kikaptam, ha egyest vittem haza, de akkor is, ha nem mosogattam el időben, vagy ha nem csináltam meg a házit. A különböző "bűnökhöz" különböző eszközöket rendelt, pl mosogatás elmaradása miatt fakanál, házi meg nem csinálása miatt fa vonalzó, hármasnál rosszabb jegyért pedig szíj. Amikor rájött, hogy stikában dohányzom, úgy elvert, hogy aztán rá se bírtam nézni a cigisdobozra, meg persze egy hétig nem bírtam ülni. Egyszer részegen mentem haza, megvárta, amíg kijózanodom, és ugyanígy járt el... azóta nem ittam egy kortyot se.


Emiatt egy kissé félek a férfiaktól... viszont többet ért el vele, mint a sarokba állítással, szóval gondolom, én olyan gyerek voltam, akinek "szüksége volt rá", ha lehet ezt így mondani egyáltalán. És csak azért szűnt meg ez, mert meghalt...


Szabad ezt csinálni egy gyerekkel? Lehet szólnom kellett volna egy felnőttnek akkoriban, mert ezt nem szabad? Hallottam olyan dolgokat, hogy aggresszió alakult ki a felnőttben ilyen emlékek miatt. Én normális, éretten gondolkodó felnőtt lettem, mások legalábbis ezt mondják. Ti mit gondoltok erről?


21/L


2010. máj. 15. 21:40
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
69%
szerintem nagy ostobaság megverni egy gyereket, és igen valószínűleg ő is így fogja nevelni a gyerekeit vagy pont a másik véglet, tehát mindent megenged nekik.
2010. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Én egyiket sem tenném, hiába így nőttem föl. :/
2010. máj. 15. 21:46
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Régen nagy "divat" volt, ma már szerintem nem sok szülő alkalmazza. Max 1-2 rácsapás a fenékre. Mondjuk csaptam már úgy a fenekére a gyerekemnek, hogy az ölembe fektettem, de akkor sem nagyot és az is csak egy volt. Ennyi szerintem olykor belefér, de egy nagyobb gyereknél szerintem ez még csak nem is célravezető. A rossz jegyek miatt nem fenekelni kell, hanem megértetni a gyerekkel, hogy miért fontos tanulni, illetve indokolt esetben büntetést adni, kedvezményt megvonni, stb.
2010. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon csúnya emlék!Sajnállak!

Egy gyereket nem igy kell nevelni az biztos!

Te megtanultad hogy nem verekedésel érünk el valamit!

De legalább nem lettél egy nagy bagós alkolista qrva már bocsi hanem normális életet élsz, végülis neked akartak jót!

Sok sikert az élethet hogy te ne ezt a példát ad át!

2010. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Sajnos az én gyerekkoromban nem voltak olyan dolgok, amiket meg lehetett volna vonni. Barátaim nem voltak, zsebpénzt nem kaptam. Lehet ezért volt ez így...
2010. máj. 15. 21:49
 6/42 anonim ***** válasza:
66%

Én nem tartom helyesnek a gyerek verését, meg is mondom, miért:

Ha vered, csak arra fog rászokni, amit te mondtál neki, tehát ha elvered azért, mert elvette a gyógyszered, azt hitte rá, hogy cukorka, mert színes, akkor az vésődik bele az agyába, hogy soha többet nem nyúlhat semmiféle gyógyszerhez, és ha felnőttkorára is így lesz, akkor ha megbetegszik, nem engedi a gyógyszeres kezelést. Úgy gondolom, többre megy minden szülő azzal, hogy ha a gyerek lelkére hat. Tehát leülteti az ölébe, és megmondja neki, hogy ezt nem lett volna szabad, akkor megjegyzi, és később átgondolja.

Egyébként engem is vertek durván kiskoromban, anyám ezzel csak azt érte el, hogy megutáljam.

2010. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
72%
Elítélem egy gyerekek elleni erőszak minden formáját Nekem is van 3 gyerekem és még sosem ütöttem meg őket
2010. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem helyesen cselekedni mindig, minden körülményben. :) Tényleg igaz, hogy havonta csak egyszer iszom, és akkor is keveset, és nem dohányzom. Viszont tényleg bizalmatlan vagyok a férfiakkal kapcsolatban... :/
2010. máj. 15. 21:50
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
egyet értek a 2. -al:) olyan dolgoktól kell eltiltani egy kis időre amit szeret.:) és akkor megtanulja.. az erőszak nem megoldás semmire. anno anyámat locsoló slaggal verte nagyapám. ha rossz jegyet vitt haza a fejét a falba verte satöbbi. de szerencsére anyukám megmaradt normálisnak:)
2010. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
93%

Szia.

Ezt a fajta büntetési módszert soha nem fogom alkalmazni és mérhetetlenül elítélem.

A "lightosabb" fenékbebillentés vagy kézre csapás szerintem pontosan elegendő egy szigorú nézéssel vagy határozottabb hangnemmel kísérve...

Lehet, hogy apukád elérte ezzel, hogy nem cigizel és nem iszol, de ha félsz a férfiaktól, akkor megérte??

2010. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!