Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a gyerekek...

Mit gondoltok a gyerekek elfenekeléséről? (Hosszabb fenekelésekre gondolok, nem az 1-2 odacsapásra! )

Figyelt kérdés

Engem gyerekkoromban, kb 10 éves koromtól 16 éves koromig folyamatosan az ölébe húzott apám, és addig fenekelt, amíg sírva nem fakadtam. Anyám nem élt, mikor ezt elkezdte csinálni. Olyankor nagyon kikaptam, ha egyest vittem haza, de akkor is, ha nem mosogattam el időben, vagy ha nem csináltam meg a házit. A különböző "bűnökhöz" különböző eszközöket rendelt, pl mosogatás elmaradása miatt fakanál, házi meg nem csinálása miatt fa vonalzó, hármasnál rosszabb jegyért pedig szíj. Amikor rájött, hogy stikában dohányzom, úgy elvert, hogy aztán rá se bírtam nézni a cigisdobozra, meg persze egy hétig nem bírtam ülni. Egyszer részegen mentem haza, megvárta, amíg kijózanodom, és ugyanígy járt el... azóta nem ittam egy kortyot se.


Emiatt egy kissé félek a férfiaktól... viszont többet ért el vele, mint a sarokba állítással, szóval gondolom, én olyan gyerek voltam, akinek "szüksége volt rá", ha lehet ezt így mondani egyáltalán. És csak azért szűnt meg ez, mert meghalt...


Szabad ezt csinálni egy gyerekkel? Lehet szólnom kellett volna egy felnőttnek akkoriban, mert ezt nem szabad? Hallottam olyan dolgokat, hogy aggresszió alakult ki a felnőttben ilyen emlékek miatt. Én normális, éretten gondolkodó felnőtt lettem, mások legalábbis ezt mondják. Ti mit gondoltok erről?


21/L


2010. máj. 15. 21:40
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
48%

Egy két atyai anyai pofon nem árt.

A biblia is azt tanítja, ohgy a pálcával bölcsen kell bánni, s nem lehet rest a szülő használni indokolt esetben.

2010. máj. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
76%

Nem szép amit veled tett apád, de továbbra is azt mondom hogy manapság túldramatizálnak az emberek mindent, és egy-két taslitól a gyereknek nem lesz semmi baja! Természetesen ez más.

Ja és szerintem normális gyereknek van annyi esze hogy nem dohányzik meg iszik, mert erre senkinek semmi oka. És ezt úgy mondom hogy nem egy tökéletes életem van és kinéztek mert nem vagyok átlagos, de mégis kibírtam ilyen sz*rok nélkül... Meg különben is ha valakinek rossz az élete nem kell még az egészségét is rombolni és nagyon nem éretem más gyerek miéret van úgy oda ezekért... :S

2010. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Én szerettem apámat, annak ellenére, hogy majdnem mindennaposak voltak ezek az "ülések", viszont féltem is tőle...
2010. máj. 15. 21:52
 14/42 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, tinédzserkoromban sok mindent kipróbáltam, de pl a füvezés eszem ágában sem volt ezek után. Szóval haszna volt... de a 21:50-esnek is igaza van. Nem hiszem, hogy lesz normális párkapcsolatom, valahol nagyon félek attól, hogy megint hasonló helyzetbe kerülök...
2010. máj. 15. 21:54
 15/42 A kérdező kommentje:
Bibliás: szerinted az normális és példamutató, ha egy 14 éves lánynak lilára verik a hátsóját?
2010. máj. 15. 21:56
 16/42 anonim ***** válasza:
64%

én kiskoromban (6 év alatt) nagyon ritkán kaptam csak egy-egy (!!) pofont az arcomra v a fenekemre. ezeket megérdemeltem, és ennyi a normális. 12 évesen nem kezdtem cigizni, inni, nem rinyálok mindenért.

a többi már szerintem agresszivitásra utal, főleg 10 év fölött. nem hiszem el, hogy egy értelmes tizenévest nem lehet megnevelni szavakkal. ő nem csinált ilyen dolgokat? teljesen elfogadható ha valaki kipróbálja a cigit, az italt (de 14 év fölött persze). a mosogatás nagyon megütött. 14 éves vagyok, nem kell mosogatnom (undorodom tőle), de sosem kaptam még szóbeli fenyítést sem, ha anyunak nem volt ideje elmosogatni, és van pár tányér a mosogatóban. rossz jegyek? mert ő színötös volt biztos. mindenkinél becsúszik, főleg olyan tárgyból, amiből gyenge (pl éneklés, tesi) könnyen beperelhetted volna, ez már durva.

2010. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Beperelni? Szerinted ilyesmivel hova menjen egy zavarodott, kétségbeesett lány, akinek az lebeg a szeme előtt, hogy ha kinevetik és esetleg visszahallja az apja, megint számíthat egy kiadós verésre? :/ Nem tudom apám hogy gondolta amúgy. Megkérdezném tőle, ha lehetne. Nem voltam egy kezelhetetlen gyerek...
2010. máj. 15. 22:00
 18/42 anonim ***** válasza:
84%
én nagyon sürün kikaptam. Ugy elvert mikor rossz jegyet hoztam haza hogy nem birtam ráülni a fenekemre. mikor már idösebb lettem bármit is csináltam k... voltam, mindig ezt mondta rám, pedig nem pasiztam 23 éves koromig. mindenhez engedély kellett, minden meg volt tiltva, még a tv is . A kaja hozzám volt dobva ha vissza feleseltem, tányérostul. Ma már minden le van tagadva, én csak képzelödöm stb. Az életembe még most is beleszolnak a szüleim, irányitva vagyok pedig 32 éves vagyok, a férjemet is ők ,,szerezték,, nekem. ( kiválasztották kihez mehetek hozzá)elmartákakit én szerettem és aki nekik szinpatikus volt azzal összehoztak.... a férjem olyan mint az apám egy zsarnok.
2010. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
22:01-es ez szörnyű!! :( Én is attól tartok, hogy egy olyan pasival fog összehozni a sors, aki azt hiszi, az asszony verve jó... :( Nem irigyellek! :( Kívánok neked szebb jövőt!
2010. máj. 15. 22:04
 20/42 anonim ***** válasza:
64%
Irányítani egy felnőttet csak akkor lehet ha hagyja magát. Az már a te bajod ha nem bírtál lábra állni.
2010. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!