Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit hívnál meg a gyereked...

Kit hívnál meg a gyereked keresztanyjának?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 25. 23:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

10: Ez igaz.

Szerencsére nem került rá a sor.:)

2017. ápr. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

9!


Az egy dolog, hogy ti így gondoljátok, de semmi jogalapja nincs. A keresztszulo jogilag senkije a gyereknek. Ha valóban az a lényeg, hogy adott ember nevelés majd tovább a gyereket, ha veletek valami történik, akkor ennek van hivatalos utja: a gyamkinevezes

2017. ápr. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincsennek rokonaim se igazi baràtaim,ezèrt az ismerősömet akivel a legjobb a viszonyom.Nekem a keresztanyàm,a dèdnagymamàm harmadunokatestvère volt.Pech.Ahogy megkereszteltek,meghalt.74 èves volt.
2017. ápr. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
48%
A legjobb barátnőmet.
2017. ápr. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Testvérem nincs, így az kiesik. Hamarosan érkező lányom keresztanyja a legjobb barátom lesz. Nagyon régi és stabil barátság, szorosabb a viszonyunk, mint a rokonok többségével. Egyértelmű volt, hogy ő lesz az.
2017. ápr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekemnek max keresztapja lenne,és az a bátyám lenne az fix.

Mert hogy a párom nővére nem lenne a keresztanyja az tuti

2017. ápr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%
Senkit, mert mi eldöntöttük a férjemmel, hogy majd ha a gyerekünk szeretné megkeresztelkedni, akkor megkereszteltetjük, és olyan vallást vesz fel amilyet szeretne. Ha 15 évesen akkor 15 évesen, ha 20 évesen, 20 évesen. Nekünk fontos, hogy ha tudatában legyen annak, hogy mit is jelent ez, és mi nem fogjuk ráerőszakolni, hogy márpedig 6 hónaposan katolikusnak lettél kereszteltetve, úgyhogy aszerint fogsz élni, vagy abban a formában követni a vallást, ahogy a katolikusok teszik.
2017. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk is az a jellemző, hogy _nem_ családtag a keresztszülő, vagy legalábbis nem közvetlen rokonságból. Pontosan ezért, mert ez nagybácsi/nagynéni/nagyszülő/stb egyébként is szoros kapcsolatot ápol a gyerekkel normális esetben, és a - hagyományos vallásos nevelésen kívül - a keresztszülő egy plusz támasz a családnak, ha a szükség úgy hozza.

Számomra nagyon meglepő volt, mikor a párom közölte, hogy - az anya testvéreként - ő lett felkérve keresztapának a gyereknek, nem is nagyon értettem a dolgot. Utána mesélte, hogy náluk a családban ill. környezetében ez a természetes és a normális, hogy közeli családtag lesz a keresztszülő, pontosan a szoros kapcsolattartás miatt.


Én részemről a fentiek miatt, biztosan valamelyik közeli barátnőmet hívnám meg, olyat, akikkel 8-10-15 éve tart a barátság, gyerekkorunk óta, tehát nem valószínű, hogy megszakad köztünk a kapcsolat.

2017. ápr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Lassmich Ruhe ***** válasza:
100%

Sajnos az én családomban is kötelezően testvért kellett választania a a szüleimnek, de ezzel nagyon nem értek egyet.


Részemről anno úgy gondolkodtam, hogy testvérek, rokonok azért nem lesznek kiválasztva erre a "tisztségre", mert ők eleve a véreink, ha elpatkolnánk, neveltetésünkből fakadólag eleve felelősséggel viseltetnének a gyermekeimmel szemben, de a keresztszülőség az egy olyan valami, amivel az ember a legközelebbi barátját mintegy meginvitálhatja, meghívhatja a családjába.


Természetesen olyan embernek kell lennie, hogy ne is legyen kérdés, hogy ha a kölkeim szülő nélkül maradnak, akkor a kereszt-szüleikhez kell hogy kerüljenek, és ezt anno a felkéréskor tisztáztuk is a családokkal, elég komoly mélységében is felvetve technikai problémákat, kérdéseket. Az is fontos volt, hogy olyan ember legyen, akit akár testvéreinknek is szívesen fogadnánk, hiszen mint mondtam ez egy meghívás a legbelsőbb köreimbe.

Ezt értelemszerűen külön előre elmagyaráztuk a vér szerinti testvéreinknek is, hogy ne legyen belőle sértődés, mert ők nagybátyjai lesznek a gyermekeinknek, és igenis nagyon fontos szerepük van az életünkben, de a keresztszülőség számunkra nem erről szól.

Ezzel senkinek nem volt semmi baja.


Olyan embert válassz, akire gondolkodás nélkül rábíznád életed legféltettebb kincsét.

2017. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Bátyám felesége az elsőnek, a másodiknak legjobb barátnőm.
2017. ápr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!