Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit hívnál meg a gyereked...

Kit hívnál meg a gyereked keresztanyjának?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 25. 23:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Valakit a családból. Húgomat vagy nővéremet vagy a férjem húgát. Jóban vagyunk, így ők jöhetnének számításba.
2017. ápr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
A testvéremet hívtam. Ez a legstabilabb kapcsolat, a testvérem mindig a testvérem marad életem végéig, akármi is történik. Engem hívott egy barátnőm régebben, elvállaltam és meg is bántam. Távolra költöztünk egymástól, ők elváltak, a kapcsolat teljesen megszakadt. Évekig próbáltam a gyerekkel tartani a kapcsolatot, de aztán feladtam. Tüske bennem a mai napig.
2017. ápr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Az én családomban tradicionálisan testvért kérnek meg erre, úgyhogy a keresztanyám a nagynéném s neki és anyámnak is az ő nagynénjük volt a keresztanyjuk.

Nálam gond lenne, mert a családomból már csak az idős nagynéném maradt az ország túlsó végén, a párom családjára lehetne gondolni, mert közeli barátaink sincsenek. Még jó, hogy nem akarok keresztszülőket a nemlétező gyermekemnek.

(Amúgy a keresztapám a másik oldalról jött és sosem láttam...)

2017. ápr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Senkit. Teljesen feleslegesnek tartom. Amennyiben szeretne vallásos életet élni azt eldöntheti ha felnő. Nem gondolom, hogy egy általam választott vallást kellene követnie. Szóval nincs keresztelkedés sem.
2017. ápr. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
14%

Én úgy tudtam, a keresztszülőnél feltétel, hogy ne legyen rokon az illető. Mert a keresztszülőség az a vállalás, hogy ha a szülő meghal, akkor felneveli a gyereket. A rokon az eleve érez felelősséget a gyerek iránt, tehát csak családon kívüli keresztszülőnek van értelme.

Nálunk mindenkinek családon kívüli keresztszüleje, keresztgyereke van.

Az én keresztapám a szólógitáros abból a rockzenekarból, amelyikben a szüleim énekeltek.

És az én komám (leendő keresztapa) is egy szólógitáros egy hozzám közelálló rockzenekarból, már gimi harmadikban megbeszéltük ezt.:)

2017. ápr. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

" Én úgy tudtam, a keresztszülőnél feltétel, hogy ne legyen rokon az illető."


Hát nagyon rosszul tudod. Egy esetleges tragédia esetén pedig a keresztszülő nem jogi karegória. Gyakorlatilag és jogilag semmi.

2017. ápr. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
A keresztanyának az a feladata, hogy segítse a gyerek vallásos nevelését. Tehát erre alkalmas embert kérnék fel. Amennyiben nem vagyok vallásos, akkor keresztelő helyett névadó lenne és keresztszülők helyett névadó szülők. Ez lenne a normális.
2017. ápr. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

5!


Évszázadokkal ezelőtt valóban ez volt a keresztszulo feladata. Ma már ilyen nincs. A keresztszuloseg csak "dekoráció", jogilag a világon semmi köze a gyerekhez.


Az én gyerekem nincs megkeresztelve, mivel nem vagyok vallásos. Ha az lennék, akkor olyan személyt választanák, aki megfelel a feltételnek, miszerint vallásos nevelésben részesíti a gyereket.n

2017. ápr. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
38%

6: Nálunk a rokonságban és ismerősi körben feltétel.

Nem tudtam, hogy más családban, más környékeken más szokás van.

Nálunk a keresztszülőség elvállalása azt a vállalást jelenti, hogy felneveli a gyereket, ha elveszítené a szülejét.

Nem jogi vállalás, hanem lelkiismereti vállalás, a szülők, a gyermek családja és az egyházi közösség előtti lelkiismereti vállalás.

2017. ápr. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez így rebdben van, de adott esetben az eljáró hivatal a legközelebbi rokont kéri fel, aki el tudja látni a gyerekeket. Ha ő nem vállalja, akkor a következőt. Ha senki sem alkalmas vagy jelentkezik a rokonok közül, intézetbe megy. A keresztszülő, mint felkeresendő személy, nincs a listán. Az elv szép, de gyakorlatban a vallálos életre nevelésen túl semmi funkciója nincs.

Nálunk is a szülők testvérei (+ házastárs) vannak hagyományosan felkérve, de ugye itt is lehet válás.

2017. ápr. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!