Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek a volt élettársamtól....

Félek a volt élettársamtól. Még a rendőrségen is neki segítenek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

6 éve ismerem meg, az első pár hónap jól telt, de kimerült, hogy súlyos alkoholista és agresszív is. Rettenetesen sokat bántalmazott lelkileg, a testit is sokáig azért bírtam elkerülése, mert azt csináltam ami neki volt a jó.

Van egy 2,5 éves kislányunk, a terhességem félidejében elhagyott. Majd amikor 16 hónapos volt a gyerek ismét felvette velünk a kapcsolatot, de csak azért, mert feljelentést tettem, mert semmi gyerektartást nem fizetett.

Az a baj, hogy akkor állít be amikor kedve van és sokszor el sem megy és kénytelen vagyok eltűrni a szexet is vele, különben valószínűleg nagyon súlyosan bántalmazna.

Decemberben ismét feljelentést tettem, felhívott a nyomozónő és a gyerekem apjának a füle hallatára kiabált velem, hogy én mi jogon várok gyerektartást, ha lefekszem vele.

Nem tudtam neki elmagyarázni, mert folyton a szavamba vágott és kiabált és hát szerintem ez nem is telefontéma.

Azt mondta nem hisz nekem. De hát mit nem hisz? Ott van a folyószámlakivonatomon feketén fehéren mikor jött az utalás és mikor nem. Már közel 500 ezerrel tartozik, a bírósági végrehajtónak is elege van belőle, mert általában 3 hetet dolgozik, utána felmond, de előtte előleget kér, ezért tiltani sem tudnak.

Azt mondta a rendőrségen, hogy én nem engedem, hogy lássa a gyereket. 5 hete felénk sem nézett, egy telefon, egy üzenet, semmi.

Erre a rendőrnő felvilágosítást adott neki, hogy menjen be a bíróságra és kérje magához a gyereket, de ha az nem sikerül, akkor láthatást harcoljon ki.

Akárhányszor betette ide a lábát itt lehetett a gyerekkel, sosem tiltottam, pedig sokszor nagyon részeg volt. Több száz közös kép van róluk.

Nagyon agresszív, nem akarom, hogy megerőszakoljon, inkább hagyni szoktam neki, mert ha ellenkeznék talán meg is ölne. Nagyon félek, mit tegyek?


2017. ápr. 23. 02:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
82%

Kis olvasnivaló áldozathibáztatóknak.


[link]


Kérdező, velük próbáld felvenni a kapcsolatot: NANE, Eszter Alapítvány, TASZ.

2017. ápr. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 A kérdező kommentje:

Voltam a helyi családsegítőben és a rendőrségen is.

El vannak indítva a folyamatok.

Köszönöm a segítséget és a támogatást.

2017. ápr. 27. 17:21
 63/74 anonim ***** válasza:
100%

Meséld el, ha van fejlemény!

Mi derült ki a rendőrségen a nyomozónőről?

2017. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
21%
Jajj te szegény, úgy sajnálom ami veled történt, borzalmas. Csak szegény kisgyerek lelki világa ne sérüljön. Kitartás, remélem minden rendben lesz és jól alakul. Imádkozom értetek.
2017. ápr. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 A kérdező kommentje:

A rendőrségen a felettesével beszéltem, de nem tettem ellene panaszt.

Elmondása szerint annak a nőnek az egész világgal problémája van, meg nagyon szögletes. Ezt nem pontosan értem mit is jelent, csak nagyjából sejtem.

Mindenesetre próbálta magyarázni, hogy a nyomozónőnek biztosan épp csak sz ar napja volt (állítólag sokszor van) vagy épp valaki felidegesítette és rajtam csattant. Ez számomra persze nem megnyugtató, azóta is álmatlanságtól szenvedek és folyton az egész ügy meg ez a procedúra cikázik a fejemben. Ezért is nem léptem eddig, pont a kihallgatásokat, meghallgatásokat, aktahegyeket, kitöltendő nyomtatványokat akartam elkerülni.

Sajnos emiatt idegesebb is vagyok és a türelmem is kevesebb a kislányhoz. Egy 2,5 éves hisztizik, akaratos, kiabál ha nem kap kinder tojást stb. és úgy érzem csökkent a tűréshatárom, ezért sokszor édesanyámra bízom én meg megnézek egyedül egy filmet, így legalább két óra hosszára kizárom a külvilágot.

Köszönöm a sok privát üzenetet is, ne haragudjatok, olyan sokat kaptam, nem tudok mindenkinek válaszolni, itt szeretném megköszönni a segítséget.

Jövő héten kijönnek a gyermekvédelemtől hozzánk, megnézik milyen körülmények között él a kislány. Azt mondták gyakran elő fog fordulni, a biztonságunk érdekében.

Várom már, nagyon segítőkészek voltak.

2017. ápr. 28. 02:29
 66/74 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy van erőd a változáshoz és nem akarsz áldozat maradni. Sok sikert, remélem minél előbb megoldódik a helyzetetek. Csak így tovább. :)
2017. ápr. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
42%
drága 58, nő vagyok, sihas senki nomt vlem erőszakos, ne is tegye, mert azinnal kirúgom és feljelentem, igaz, gyerekkorban senki bántott, mert normális, fehér családban nottem fel.
2017. ápr. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem tudom mire akartál célozni, de én is egy "fehér családban" nőttem fel, olyannyira fehér, hogy a napon 5 perc alatt vérvörösre égek és még a hajam is természetes vörös színű.

A szüleim iskolázottak, ahogy én is (értsd: egyetemre járok jelenleg is).

Ez mind semmit sem számít abban, hogy valakiből bántalmazó vagy bántalmazott legyen.

Az én apám is egy hasonló bántalmazó erőszakos ember volt, aki miatt egész életemben nem volt önbecsülésem, ezért is viselem (viseltem) el a gyerekem apjától ezt a bánásmódot.

Igen, tegnap voltam pszichiáternél, ezért látok már ennyivel tisztábban.

2017. ápr. 29. 23:04
 69/74 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem szerezz be egy könnyebb 9mm-es önvédelmi fegyvert és persze az engedélyt is hozzá, s négyszemközött hergeld fel az agyát hogy rád támadhasson a konyhakéssel, majd nyugodtan röpíts egyet a fejébe.

Jogos önvédelemnek számít.)

2017. máj. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
69: Hogy kell engedélyt szerezni? Bárki kaphat, nem kell indokolni?
2017. máj. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!