Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek a volt élettársamtól....

Félek a volt élettársamtól. Még a rendőrségen is neki segítenek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

6 éve ismerem meg, az első pár hónap jól telt, de kimerült, hogy súlyos alkoholista és agresszív is. Rettenetesen sokat bántalmazott lelkileg, a testit is sokáig azért bírtam elkerülése, mert azt csináltam ami neki volt a jó.

Van egy 2,5 éves kislányunk, a terhességem félidejében elhagyott. Majd amikor 16 hónapos volt a gyerek ismét felvette velünk a kapcsolatot, de csak azért, mert feljelentést tettem, mert semmi gyerektartást nem fizetett.

Az a baj, hogy akkor állít be amikor kedve van és sokszor el sem megy és kénytelen vagyok eltűrni a szexet is vele, különben valószínűleg nagyon súlyosan bántalmazna.

Decemberben ismét feljelentést tettem, felhívott a nyomozónő és a gyerekem apjának a füle hallatára kiabált velem, hogy én mi jogon várok gyerektartást, ha lefekszem vele.

Nem tudtam neki elmagyarázni, mert folyton a szavamba vágott és kiabált és hát szerintem ez nem is telefontéma.

Azt mondta nem hisz nekem. De hát mit nem hisz? Ott van a folyószámlakivonatomon feketén fehéren mikor jött az utalás és mikor nem. Már közel 500 ezerrel tartozik, a bírósági végrehajtónak is elege van belőle, mert általában 3 hetet dolgozik, utána felmond, de előtte előleget kér, ezért tiltani sem tudnak.

Azt mondta a rendőrségen, hogy én nem engedem, hogy lássa a gyereket. 5 hete felénk sem nézett, egy telefon, egy üzenet, semmi.

Erre a rendőrnő felvilágosítást adott neki, hogy menjen be a bíróságra és kérje magához a gyereket, de ha az nem sikerül, akkor láthatást harcoljon ki.

Akárhányszor betette ide a lábát itt lehetett a gyerekkel, sosem tiltottam, pedig sokszor nagyon részeg volt. Több száz közös kép van róluk.

Nagyon agresszív, nem akarom, hogy megerőszakoljon, inkább hagyni szoktam neki, mert ha ellenkeznék talán meg is ölne. Nagyon félek, mit tegyek?


2017. ápr. 23. 02:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
66%

Nyugodj meg Kérdező :) és ne foglalkozz a sok barommal!

Sajnos az áldozathibaztatas itthon még mindig nagyon megy... mondjuk a vakkomondor országában nem is csoda.

Intézd, amit kell, keresd fel a Nane-t, informalodj, vigyázz magadra :)

2017. ápr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
49%

Áldozathibáztatás az... bocs, hogy fel merjük emelni a hangunkat az ellen, hogy ez a nő minek teszi ki a gyerekét. Egy normális nő már régen feljelentette volna legalább 3 dologgal kapcsolatban (nemi erőszak, fizikai bántalmazás, gyerektartás nem fizetése), nem pedig hagyná hónapokig, hogy egy alkoholista rettegésbe tartsa. Bocsi, hogy nem bólogat hozzá a "sok barom".

A rendőrnő nem családanya típus hahaha :D Mert családanya csak elhízott, rövid hajú otthonkás, ronda aszott bőrű nő lehet. Véletlenül sem lehet egy családanya izmos, jó alakú, tetovált :D Ostoba előítéletek, és ostoba megszokások.

2017. ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 A kérdező kommentje:

Már bocsánat, de nem vagyok egy elhízott aszott bőrű otthonkás és még mit tudom én miket leírtál nő.

Nincsenek drága cuccaim, de mindig tiszták a ruháim és én is. Mielőtt elmegyek itthonról hajat mosok, megfürdöm, talán egy kis smink is belefér.

De hogy már egy nő koromfekete legyen a szoláriumtól és hosszabbított seggig érő minden reggel kivasalt haja legyen, meg két centis hegyes műkörme, méteres műszempillája, kiló alapozó az arcán, millió tetoválás, meg még a köldökpiercingje is kilátszott olyan csípőgatyát vett fel hát erről a típusról bocsásson meg nekem a világ, de nem egy családanya jut eszembe, hanem egy üres plázacica. Ez a véleményem.

2017. ápr. 23. 17:24
 54/74 anonim ***** válasza:
83%

Nekem életszerűtlen, hogy fenyegetett vagy és így sem zárod az ajtót.


MErt az meg marha életszerű, hogy másfél év után eszébe jut, hogy feljelent egy barmot gyerektartásért, azonnal meg is ítélték nyilván essóess, és azonnal foglalkozott vele a végrehajtó is, ha fél év múlva már újra fel is jelentette. A pasi 3 hetes munkaviszonyra fizetéselőleget kap... hát persze.

2017. ápr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
46%

millió tetoválás, meg még a köldökpiercingje is kilátszott olyan csípőgatyát vett fel


Na, már biztos, hogy kamu, ismerve a rendőrség öltözködési előírásait...

2017. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 A kérdező kommentje:

Mindenki azt hisz amit akar.

Minden szavam igaz.

Köszönöm a hasznos tanácsokat, a rosszakarók meg még nem tudhatják kerülnek e valaha ilyen élethelyzetbe. Részemről lezártnak tekintem a kérdést.

2017. ápr. 23. 17:42
 57/74 anonim ***** válasza:
98%

Én elhiszem amit a kérdező mond. Nyilván az olyan részleteben neki is hazudtak, hogy 3 hét után fizetés előleget kap valaki, de neki ezt mondták, és elhitte. A kérdező a tipikus áldozat típus sajnos, aki hagyja magát zsarolni és megerőszakolni, mert nem mer határozottan fellépni. Ennek rengeteg oka van, ezer tanulmány foglalkozik vele, felesleges is belemenni.


Jó pont, hogy már felismeri, hogy ez így nem mehet tovább, és tenni akar ellene, de még nagyon bizonytalan. Nme oltogatni kéne, hanem bátorítani, hogy tegye meg a kezdő lépést, és lépjen ki ebből a rémálomból, amiben él. Igen, tehet róla hogy belekerült. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy kimásszon belőle. Én most itt Budapest brlvárosa közepéről akármit írhatok, nem vagyok egy másoktól kilométerre elzárt házban, ahova idő, mire segítség érkezik.

2017. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
89%

53: Az alkoholista, rettegésben tartó férfi nem egy ritka, távoli, mítikus alak, hanem a magyar családok 70%-ában a családapa, nagybácsi, báty, iskolában tanár bácsi, gyerekorvos, stb. aki mellett a kislányok felnőnek. Mégis kitől, honnan kéne megtanulniuk, hogy óvakodjanak az ő bánásmódjaiktól, és hogy hogyan, ha egyszer a legközelebbi hozzátartozóik azok, akik arra nevelik őket, hogyan szolgálják ki a beteg igényeiket?


Amíg egy ilyen nő nem találkozik olyannal, aki szerint ez nem normális, még információ szinten sem tudja meg, hogy ez nem normális! Nemhogy még azt, hogyan szabaduljon ki ebből.

2017. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
94%

33: "Mindenki elhiszi, hogy vannak bántalmazott nők. Azt nem érti senki, miért tűrik? "


Mindenki érti, akit egy kicsit is érdekel, ezért rászánt 10 percet legalább.

Pl. a nane.hu oldalán vagy bármelyik NaNe riportban a youtube-on ott van, hogy miért tűrik.;)

Vagy google: bántalmazás, miért tűrik.

Egyébként az általános műveltségnek is része, tananyag is a Stockholm-szindróma például, vagy ha megnézel egynéhány híradót, vagy krimit, kizárt, hogy nem találkozol vele, szóval ha valaki nem 12-13 éves, az már tudja a 10 perces utánaolvasás nélkül is.

Aki meg nem szán rá 10 percet, nekem ne adja be, hogy meg szeretné érteni és hogy érdekli a bántalmazottak sorsa.

2017. ápr. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
97%
Basszus, elképesztő, hogy még mindig itt tart ez az ország, hogy a bántalmazott áldozatot szidják és őt cseszik le, hogy minek üti az arcát a férje ökléhez. Nézzetek már utána a családon belüli erőszak pszichológiai hátterének, mielőtt osztjátok az észt. Nem a kérdező teszi ki a gyerekét egy részeg barom terrorizálásának, hanem maga a részeg barom. Ne tegyünk már úgy, mintha a részeg barom valami természeti katasztrófa lenne, mint a földrengés, ami nem tehet róla, hogy reng, vagy egy tűzvész, ami nem tehet róla, hogy tombol, és az ember felelőssége menekülni előle. Elsősorban a részeg barom felelőssége, hogy ne legyen részeg barom és ne viselkedjen így. Szégyen, hogy olyan országban élünk, ahol az ilyet nem egy cellába dobják be kijózanodni, hanem még a jogaiért küzdenek...
2017. ápr. 24. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!