Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek a volt élettársamtól....

Félek a volt élettársamtól. Még a rendőrségen is neki segítenek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

6 éve ismerem meg, az első pár hónap jól telt, de kimerült, hogy súlyos alkoholista és agresszív is. Rettenetesen sokat bántalmazott lelkileg, a testit is sokáig azért bírtam elkerülése, mert azt csináltam ami neki volt a jó.

Van egy 2,5 éves kislányunk, a terhességem félidejében elhagyott. Majd amikor 16 hónapos volt a gyerek ismét felvette velünk a kapcsolatot, de csak azért, mert feljelentést tettem, mert semmi gyerektartást nem fizetett.

Az a baj, hogy akkor állít be amikor kedve van és sokszor el sem megy és kénytelen vagyok eltűrni a szexet is vele, különben valószínűleg nagyon súlyosan bántalmazna.

Decemberben ismét feljelentést tettem, felhívott a nyomozónő és a gyerekem apjának a füle hallatára kiabált velem, hogy én mi jogon várok gyerektartást, ha lefekszem vele.

Nem tudtam neki elmagyarázni, mert folyton a szavamba vágott és kiabált és hát szerintem ez nem is telefontéma.

Azt mondta nem hisz nekem. De hát mit nem hisz? Ott van a folyószámlakivonatomon feketén fehéren mikor jött az utalás és mikor nem. Már közel 500 ezerrel tartozik, a bírósági végrehajtónak is elege van belőle, mert általában 3 hetet dolgozik, utána felmond, de előtte előleget kér, ezért tiltani sem tudnak.

Azt mondta a rendőrségen, hogy én nem engedem, hogy lássa a gyereket. 5 hete felénk sem nézett, egy telefon, egy üzenet, semmi.

Erre a rendőrnő felvilágosítást adott neki, hogy menjen be a bíróságra és kérje magához a gyereket, de ha az nem sikerül, akkor láthatást harcoljon ki.

Akárhányszor betette ide a lábát itt lehetett a gyerekkel, sosem tiltottam, pedig sokszor nagyon részeg volt. Több száz közös kép van róluk.

Nagyon agresszív, nem akarom, hogy megerőszakoljon, inkább hagyni szoktam neki, mert ha ellenkeznék talán meg is ölne. Nagyon félek, mit tegyek?


2017. ápr. 23. 02:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
81%
6 éve ismered, és csak az első pár hónap volt jó.. Azért csak szültél neki egy gyereket 3 év fizikai-lelki terror után... Aki hülye, az így járt, csak szegény picit sajnálom.
2017. ápr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
97%
Én a helyedben mindenféle szervhez fordulnék gyermekvédelem, családügy bárki. Nem kell ezt annyiban hagyni. A másik hogy az a rendőrnő aki téged felhívott én nem vennék annyira mérget rá hogy valódi rendőr. Lehet a volt pasid felbérelt valakit aki jól eltud játszani egy szerepet és az osztott ki téged. Én azért ezeket szóvá tenném a bíróságon és a rendőrségen hogy tényleg valósak-e ezek a dolgok. Azért egy rendőr nem így beszél mással. A másik az hogy keress tanúkat akiket kitudnak kérdezni rólatok. A legegyszerűbb meg az hogy fogod a cuccaitokat, és a gyerekkel együtt elmentek jó messzire! Persze legjobb ha külföldre mentek mert féltek a gyerek apjától, de ezzel az a gond hogy a volt párod kerestetni fog titeket a gyerek végett akár gyerekrablás oka miatt is, és ezzel megütnéd a bokád. Erről szerezz egy hivatalos papírt hogy a gyereket magaddal viheted külföldre vagy akárhova, és mondj le a gyerektartásról inkább ha nem akarod hogy egész életetekben rettegnetek kelljen. Én azért ezt jól átgondolnám most az a havi pár tíz ezer forint tudom hogy sokat számít, de sajnos mindennek ára van ebbe a világba.
2017. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
79%

Hű...

Eleve úgy szültél neki, hogy tudtad, agresszív alkesz. Innentől nem sajnállak, csak a gyereket :(

2017. ápr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 A kérdező kommentje:

A nyomozónőt ismerem, mivel az első feljelentéskor is őhozzá került az ügy. Épp ott volt az exem a kihallgatáson és a rendőrségről hívott fel a nyomozónő, ott ült mellette, hallottam a hangját.

Nem tudok elköltözni, egy tanyán lakunk a 70 éves beteg anyámmal. Közel s távol senki.

Amikor ideállít jó 20 perc lenne mire a rendőrök kiérnének. Addig hatszor agyonverhet.

2017. ápr. 23. 10:00
 25/74 anonim ***** válasza:
92%
Majdnem két éve nem jelentkezett már, mikor újra megjelent a feljelentésed hatására. Egy ennyire súlyosan problémás, sőt veszélyes embert nem kellett volna visszarángatni az életedbe, még a gyerektartás se lehet ennyire fontos. Vond vissza az igényedet rá. Jelentsd a rendőrségen, ahányszor részegen jön a gyerekért, vagy rád akar mászni. Az kellene, hogy rögzítve legyen, hogy viselkedik, mikor "láthatásra" megy.
2017. ápr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
79%
Jó, akkor maradjon minden így. Kb. 8 válaszoló leírta, hogy mit csinálj, de te csak a kifogásokat keresed. További jó szenvedést, és siránkozást kívánok!
2017. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
71%
Kifogás, kifogás hátán. Kicsit olyan ez, mint egy film. Szépen indul, aztán rémálom lesz, üldöz az exed, te menekülsz, a rendőrség a rossznak a "zsebében" van, te ottragadsz egy elhagyatott vidéki házban. Áh, szólok is valamelyik hálivúdi rendezőnek, ez kasszasiker lesz.
2017. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
87%

3 hetet dolgozik, utána felmond, de előtte előleget kér, ezért tiltani sem tudnak.


Ezt gondold végig újra...

Munkabérelőleget nem fognak adni 3 hét után, pláne nem úgy, hogy ott a tiltási végzés.

2017. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
98%
Én beszereznék valami jó nagy házőrzőt. Vagy többet is ha kell. Megvédené a családot ha úgy alakul, nem is engednének be senkit a tanyára. Jó kis helyzetbe kerültél, de legyél találékony, meg kell védened magatokat.
2017. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 A kérdező kommentje:

Akik azt mondják, hogy a helyzetért én vagyok a felelős, azoktól meg szeretném kérdezni, hogy éreztek e valaha halálfélelmet?

Amikor egy olyan férfi szorít, aki 90 kg izom és nem a konditermi edzéstől, meg a fehérjeporoktól hanem attól, hogy simán tud 14-16 órákat fát vágni, vagonokba ki-be pakolni 50kg-s zsákokat.

Nem akarok meghalni, ezért engedek neki.

Amikor vérben forognak a szemei és már gyűri fel a pulóvere ujját, hogy megüssön én inkább lecsillapítom. Részeg emberrel ellenkezni? Hát bocsásson meg mindenki, de én még nem mertem.

Igen, nagyon rossz ez a helyzet, mindenki elhiheti, hogy nem élvezem.

Nem az erdő mélyén élünk, hanem az alföldi tanyavilágban. Ugyanolyan ház, mint egy városi, csak a legközelebbi szomszéd egy kilométerre van, a buszmegálló 3-ra, a városközpont 10-re.

Egy egyszerű drótkerítésünk van, amin simán átugrik. Én sosem engedem be, akkor veszem észre, hogy itt van, amikor már benn van a konyhában. A bejárati ajtót nem zárjuk, mivel van istállónk, benne állatok, a mezőn is legelnek, naponta százszor nyitni zárni, ez elképzelhetetlen.

Az istálló a kerítésen belül van, a kapu persze mindig zárva.

Lehet engem hibáztatni, a társadalom többsége ezt teszi a bántalmazott nőkkel, ezért is viselik (viselem) el, mert senki nem hisz és inkább hallgatok és tűrök.

Ez a nyomozónő is pont ezt tette, hogy kérhető így segítség?

A NaNe-t fel fogom keresni és jogi segítséget is fogok kérni, köszönöm azoknak akik ezt ajánlották.

2017. ápr. 23. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!