Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek a volt élettársamtól....

Félek a volt élettársamtól. Még a rendőrségen is neki segítenek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

6 éve ismerem meg, az első pár hónap jól telt, de kimerült, hogy súlyos alkoholista és agresszív is. Rettenetesen sokat bántalmazott lelkileg, a testit is sokáig azért bírtam elkerülése, mert azt csináltam ami neki volt a jó.

Van egy 2,5 éves kislányunk, a terhességem félidejében elhagyott. Majd amikor 16 hónapos volt a gyerek ismét felvette velünk a kapcsolatot, de csak azért, mert feljelentést tettem, mert semmi gyerektartást nem fizetett.

Az a baj, hogy akkor állít be amikor kedve van és sokszor el sem megy és kénytelen vagyok eltűrni a szexet is vele, különben valószínűleg nagyon súlyosan bántalmazna.

Decemberben ismét feljelentést tettem, felhívott a nyomozónő és a gyerekem apjának a füle hallatára kiabált velem, hogy én mi jogon várok gyerektartást, ha lefekszem vele.

Nem tudtam neki elmagyarázni, mert folyton a szavamba vágott és kiabált és hát szerintem ez nem is telefontéma.

Azt mondta nem hisz nekem. De hát mit nem hisz? Ott van a folyószámlakivonatomon feketén fehéren mikor jött az utalás és mikor nem. Már közel 500 ezerrel tartozik, a bírósági végrehajtónak is elege van belőle, mert általában 3 hetet dolgozik, utána felmond, de előtte előleget kér, ezért tiltani sem tudnak.

Azt mondta a rendőrségen, hogy én nem engedem, hogy lássa a gyereket. 5 hete felénk sem nézett, egy telefon, egy üzenet, semmi.

Erre a rendőrnő felvilágosítást adott neki, hogy menjen be a bíróságra és kérje magához a gyereket, de ha az nem sikerül, akkor láthatást harcoljon ki.

Akárhányszor betette ide a lábát itt lehetett a gyerekkel, sosem tiltottam, pedig sokszor nagyon részeg volt. Több száz közös kép van róluk.

Nagyon agresszív, nem akarom, hogy megerőszakoljon, inkább hagyni szoktam neki, mert ha ellenkeznék talán meg is ölne. Nagyon félek, mit tegyek?


2017. ápr. 23. 02:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
87%
áruld el, kb három és fél évvel azután, hogy kiderült, hogy agresszív alkoholista bunkó, mi a retkes f.ért estél teherbe tőle?
2017. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 A kérdező kommentje:

Mert az erőszak (először a lelki, aztán a testi) a kapcsolat eleje óta jelen van.

Ezerszer elküldtem, szakítottam vele a terhességem előtt is, de ez az ember őrült. Elzavartam, volt, hogy el is ment másnap visszajött, mintha mi sem történt volna.

2017. ápr. 23. 10:56
 33/74 anonim ***** válasza:
85%

Mindenki elhiszi, hogy vannak bántalmazott nők. Azt nem érti senki, miért tűrik? Ha valaki részegen betör a házamba, ahol a gyerekem, és az idős anyám él, az fenyegetést jelent a családomra. A családomat pedig SENKI nem fenyegetheti! Ezt a hozzáállást vedd fel!

Mindent meg kellene tenned a biztonságotok, érdekében. Ha kell, tegyél feljelentést, panaszt, vagy bármit akár a nyomozónő ellen is. Ezt is megteheted. Keress fel mindenféle szervezetet, aki bármiben is tudna segíteni. Keress egy jó ügyvédet is, sokkal komolyabban vesznek majd a rendőrségen, és nem tud majd egy ki tudja honnan szalajtott rendőrnőcske hülyét csinálni belőled!

2017. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A nyomozónővel folytatott beszélgetést amúgy rögzítettem, a telefonomon van egy app, ami automatikusan rögzíti a bejövő hívásokat.

2017. ápr. 23. 11:01
 35/74 anonim ***** válasza:
100%

Na látod. Talán már azzal is lehet mit kezdeni. Első körben én egy ügyvédnél kezdenék. A cél egy távoltartási végzés lenne.

De őket is felhívhatnád: [link]


Aztán nem tudom hogy állsz anyagilag, de érdemes lenne a házat kívülről körbekamerázni. Bizonyítékként jól jöhet valamikor. Az ajtók zárásán pedig inkább gondolkozz el. Macera vagy sem, jobb ezzel naponta százszor szarakodni, mint eltűrni egy ilyen állatot. Zárt ajtónál csak betörni tud, azzal ismét fel lehet jelenteni.

2017. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 kovpet ***** válasza:
98%
Nekem életszerűtlen, hogy fenyegetett vagy és így sem zárod az ajtót. Ez (már ha igaz) elképesztő. Zárd! Meg vegyél gázsprayt legalább.
2017. ápr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
74%

Én a házat erőddé alakítanám (magas kerítés, biztonsági rendszer, kamerák felvételei bizonyítékul szolgálnak). De elköltözni jobb lenne egy városba, ahol 1 percre van a szomszéd és 5re a rendőrség. Akár albérletbe is. Biztosan meg tudnátok oldani ha eladnátok pár dolgot. Vagy hitelből egy kisebb lakást vennétek. Ott még a szomszédok is megvédenének.


Amúgy tényleg nem értem hogy pár hónap után rossz volt, de mégis 3 és fél év után szültél neki gyereket? Védekezni nem szokott? Oké, ő a diktátor. Te szedsz gyógyszert? Esemény utánit vettél be? Abortuszra is mehettél volna még. Én biztosan nem szültem volna ilyen férfitól gyereket. És most hogy hagyod hogy kezelgessen bármikor újra teherbe eshetsz ha nem vigyázol. Csoda hogy nincs egy focicsapat még...


Mert az hogy csak ott félsz és nem változtatsz semmin, nem fog segíteni a helyzeten.

2017. ápr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
100%

"A telefonhívás kamu volt, "


Rendőr nem telefonál, nem ordibál, és a szexuális életnek semmi köze a gyerektartáshoz. Ez az exed kis kamu ügylete volt.

2017. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
100%

"A bejárati ajtót nem zárjuk"


Akkor a helyzetre való tekintettel ezentúl zárjátok. tegyetek rácsot az ablakokra és szerezz be egy gázpisztolyt. Csak láthatási időben mehet, csak józanul, és mikor megy, legyen ott valaki más is, hog ne bántson.

És jelentsd fel magánlaksértésért, nemi erőszakért, bántalmazásért.

2017. ápr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nyomozónő ellen tegyél panaszt, mert megengedhetetlen, ahogy viselkedett.
2017. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!