Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki olyan jól áll anyagil...

Mindenki olyan jól áll anyagilag és senkinek nincs filléres gondja?

Figyelt kérdés

Egy kérdésben olvastam ha kérdezőnek és családjának volt egy igen huzos hónapja,ahol napi 500Ft-juk se volt a fizetéséig(kb. 2 hetes időszakra). Egy csomóan támadták,mert miért nincs pénzük ha dolgoznak,meg akkor miért van netük ha csak ennyi pénzük van. És a kérdező hiába adott rá magyarázatot tovább hurrogták.

Ugyh arrra a következtetésre jutottam h itt mindneki nagyon jól áll anyagilag. Hisz senki nem értette meg a kérdezőt h miért nincs pénze,csak csesztetni tudták.


2010. máj. 14. 11:35
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
43%

Akik ennyire rosszul állnak anyagilag,milyen végzettségük van?Mégis mitől élnek ennyire rosszul,és hogy keresnek ennyire keveset?Nem hurrogni és megbántani szeretnék senkit.Csak már szinte furcsállom,h ennyien "sirnak" állandóan,hogy nincs pénz,még az egyetemen is mindenhol.

Én hamarosan már diplomás mérnök leszek és már 2.-ban találtam munkát egyetem mellett,egy tervezői cégnél ahol 230 ezret kapok havonta.Szüleimmel élek,ők is keresnek bár kevesebbet nálam,de még igy is tök jól élünk.

2010. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó. Abszolút nem végzettségtől függ. Én Ausztriában dolgozom vízvezetékszerelőként ez a végzettségem és havi 2000 Eurót keresek. Kicsit többet mint te a diplomáddal és én már 17 évesen dolgoztam. Igaz nem otthon keresek ennyit, de ezzel csak érzékeltetni akartam hogy a jó kereset abszolút nem a végzettségtől függ. Talpraesettség, kitartás, szerencse. Ennyi.
2010. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
76%
Én MO-n keresek ennyit,szimpla szellemi munkával 21 évesen méghozzá szabad időbeosztással.Talán jobb mint a vizvezetékszerelő.2875Ft-t keresek óránként,szerintem ez tök jó és csak gépekkel dolgozom.Hát azért szerintem diplomával sokkal jobban el lehet helyezkedni,mint nélküle.Itt Mo-ról van szó,itt aligha lehet elhelyezkedni vvszerelőként havi 560ezerért:S.Én sem itt terveztem dolgozni a jövőben.
2010. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
a nagybátyám diplomás mérnök,a cég ahol dolgozott megszünt tavaly elött,ő hiába próbált másik cégnél elhelyezkedni nem vették és veszik fel a mai napig sehova mert azt mondják ő már idős(45 éves) és a fiatal friss diplomásokat veszik fel inkább. Lassan felélik az összes tartalékukat,nagybátyám meg kénytelen operátorként dolgozni egy gyárban
2010. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
ugyh ennyit arról h akiknek van vmi végzettsége azoknak nem lehet anyagi gondja :S
2010. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is mérnök, bár még egy féléve van vissza a diplomáig, és csak 110.000 a fizetése...Te hova jutottál be 230.000-ért úgy, hogy még csak másodikos voltál?
2010. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok mélyszegény, és ultragazdag sem. Egy panelban lakom, és 80-ból élünk. A netünk szerencsére telóval együtt van, így kisebb, mint amennyi eleve volna (ilyen hűségakciós izé miatt). Vannak számla elmaradásaink, amint tudjuk, utólag fizetjük az elmaradásokat apránként.

Ez van.

2010. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
12:50 Épitőmérnöki cégnél dolgozom:)
2010. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 Aelien ***** válasza:

Magyarországon több a szegény, mint a gazdag. De sokan szégyellik a szegénységet. Pedig a szegénység nem szégyen, csak átok (ahogy a nóta is mondja...)

Sokan nem látják be, hogy a gazdagság NEM erény, csupán kiváltság...

Szegénység miatt csak az szégyellje magát, aki nem tesz ellene semmit (pl. mehetne dolgozni, de nincs kedve, mert 8 általánossal is minimum szívsebész akarna lenni...)

A hurrogó-huhogókkal meg nem kell foglalkozni. Ha annyi ezresem lenne, ahányan már engem itt idiótának tituláltak!

Az ilyen "én_mindent_jobban_tudok_és_ki_is_osztok_mindenkit"- típusú emberkéknek attól lesz jobb az emésztésük, és attól tudnak nagyobbat kakilni (most úrinő voltam!), ha másokat lelkileg kinyírhatnak. Na, pl. velem az ilyenek mindig rossz lóra tesznek, mert anyjuk helyett is helyükre rakom őket!

2010. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Ú,de kemény vagy te utolsó.Anyám helyett helyre raknál drágám?
2010. szept. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!