Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki olyan jól áll anyagil...

Mindenki olyan jól áll anyagilag és senkinek nincs filléres gondja?

Figyelt kérdés

Egy kérdésben olvastam ha kérdezőnek és családjának volt egy igen huzos hónapja,ahol napi 500Ft-juk se volt a fizetéséig(kb. 2 hetes időszakra). Egy csomóan támadták,mert miért nincs pénzük ha dolgoznak,meg akkor miért van netük ha csak ennyi pénzük van. És a kérdező hiába adott rá magyarázatot tovább hurrogták.

Ugyh arrra a következtetésre jutottam h itt mindneki nagyon jól áll anyagilag. Hisz senki nem értette meg a kérdezőt h miért nincs pénze,csak csesztetni tudták.


2010. máj. 14. 11:35
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Mert mi sem állunk jól anyagilag,van olyan hónap h fizetés elötti héten kenyeret eszünk kenyérrel,mert mást nem tudnánk venni. Komolyan nem értem az embereket, milyen jogon hiszik azt h vkinek nem lehet anyagi gondja? Azért mert nekik nincs,másnak még lehet. És sajnos Pl. a szúk környezetemben is egyre többen vannak olyan emberek akiknek nincs pénzük
2010. máj. 14. 11:39
 2/37 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem aki hasonló helyzetben volt az nem cseszegette. Aki meg nem tudja milyen a filléres gond, az duguljon el.
2010. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%

Láttam azt a kérdést, azt hiszem válaszoltam is rá... Én teljesen megértem, az ilyen helyzetet én is gyakran vagyok ilyen szituba.

Szerintem ezek, akik lehurrogják, vagy nagyon jól keresnek, vagy éppenséggel amolyan vasemberek, hogy ha nincs pénz, akkor átállnak minimumra, nem gondolva a következményekre. Ennek az állapotnak az elviseléséhez kell egy kis luxus, mint pl. a net, úgyhogy én sosem íténém el őket.

2010. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is voltak gondjaim,de elköltöztem a gond forrásától és azóta jobb.Konkrétan vidékről költöztem fel Pestre de már nyáron tovább állok,irány anglia.
2010. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Nekünk PL. ugy van net,h anyu munkahelyén nem kajajegyet adnak hanem 5000Ft-os net utalványt. Bár a kaja jegy sokkal jobb lenne,de örüljünk annak ami van. Elvégre nem kötelező adni,csak adható. és nagyon sok ismerősömnél van ugyanígy a net.
2010. máj. 14. 11:44
 6/37 anonim ***** válasza:
91%
Figyelj remélem tisztában vagy vele,hogy mennyi ember hazudik ezen az oldalon szóval sajnos az anoním oldalnak meg van mindkét oldala mivel név nélkül vagy hazudhatsz amit akarsz,személyesen két embert ismerek akik szeretnek ezen az oldalon nagyot mondani......és ha csak azt nézem,hogy ők mennyit hazudnak itt ha épp olyan a kérdés akkor a többiről meg tudni sem szeretnék.
2010. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is ez van.7en lakunk itthon.Anyumék,tesómék a férjemfiam és én.Ebből a 7ből cak én is a fiam nem dolgozunk(1éves).Szal 5en keresnek és mégsincs soha.Pedig nem pazarlunk hülyeségekre.De ennyi emberre pl. a víz havonta 7000!! a villany 23000!!! házrészlet meg a kajára is elmegy rengeteg pénz,meg pelenka,tápszer stbstb.... hiába mondják hogy jajj kerestek annyian,amikor a kiadás is annyi....Hála Istennek kaptunk egy házat a párommal(nagyszülőktől)Nem egy palota de jó lesz nekünk.És abban reménykedek hogy ha csak 3an leszünk könnyebb lesz.Bár ma már semmi nem könnyű...:(

Szóval senkit nem kellene lehordani mert nincs pénzük ma már ott sem lehet spórolni ahol mindenki dolgozik.(persze vannak kivételek)

2010. máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is észrevettem. Pl hivatalokba. Multkor akartunk kérni egyszeri segélyt,de nem vagyunk rá jogosultak,mert 450DFt-tal több az egy főre jutó jövedelem. D azt nem nézik h mennyi a kiadás,és a kaja,stb...
2010. máj. 14. 11:47
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mai világban kis hazánkban egyre többen leszünk, akik anyagi gondokal kűzdenek.Ezt meg nemérteni butaság és intoleracia,valóban aki nincs benne,képtelen együttérezni+elfogadni.

Felesleges csesztetni az ilyen embert,mert a csesztető sose tudhatja,ő mikor kerül olyan helyzetbe...egyszer fenn,aztán lenn.Változhat a helyzet.

Aki minimálbérből él, vagy munkanélkülin van-holott előtte sokáig,több évig dologozott-tudja igazán, mit jelent spórolni,beosztani azt a keveset.Mi 2en vagyunk jelenleg a férjemmel munka nélkül, 40 ezer ftból élünk.

Tudomásul vesszük, hogy ez van,de megérteni sose fogjuk,max abban bizunk, hogy találunk vmi melót.

Külföldre nem akarunk menni, mert itt születtünk, itt élünk, itt akarunk boldogulni(vagy boldogtalanulni:S )

Egy szó, mint 100,sose hurrogja le seni azt, akinek ezt dobta a gép, mert sose tudhatja, nem ő lesz e a következő, aki napi 500,vagy kevesebb ftból kell,hogy megéljen.Nem ismeri a körülményeket, a mai világban egyik pillanatról a másikra kerülhet az ember ilyen helyzetbe.

2010. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbben ugyanolyan nehéz anyagi gondokkal küzd mint a kérdező,de isten őriz,hogy bevallja/ vagy mások megtudják..Ilyenkor jön a szöveg...Nekünk majdnem 3 millió forint tartozásunk volt.(lakásunk nincsen).Mindenféle hitelek,és nem fizetett számlák kamatos összege.De mi voltunk a hibásak,mert nagy lábon éltünk.Mindig azt mondtuk,hogy majd fizetünk,és újabb és újabb hitelt vettünk fel.A taktikánk az lett volna,hogy a sok kis hiteleket mind kifizetjük,és csak egy helyre fizetünk.Megkaptuk a pénzt,de másra költöttük.Így összegyűlt 3 millió.Persze senki nem tudta,mert senkinek nem mondtuk el.Ha ünnepek jöttek,nagy ajándékozás volt,hiszen ne szóljon a rokonság,hogy tőlünk senki nem kap semmit.Ha látogatóba mentünk mindig vittünk valamit.Ám egy nap le kellett állnunk.5 éven keresztül sehová nem mentünk,semmit nem vettünk magunknak.Se fodrász,semmi..Az ünnepeket lemondtuk,és elmondtuk,hogy "bocsi,nincs pénzünk"..(nem is nagyon hívtak utána minket,csórón nem voltunk érdekesek)..5 éven keresztül se internet,se kábel,se telefon..Az autót rég eladtuk,szóval mi tényleg mindenről lemondtuk...de ma 0 forint tatozásunk van...Mi keményen megfizettük a butaságunkat...Ezért én megértem,és tudom,milyen ha valaki tele van adóssággal,és hó végére nem marad egy fillére sem.De velem ellentétben sokan nem vállalják,hogy a legtöbb ember magának is köszönheti egy kicsit,hiszen több hitelt vett fel mint amit képes visszafizetni..Akárcsak mi annak idején,csak annak örültünk,hogy kaptunk hitelt,de már nem gondolkodtunk,hogy tudjuk-e fizetni..

Itt is sokszor olvasom,hogy valaki ír azért,hogy bajban van,mert elveszik a házát,nincs mit enni lassan,de amikor kérdezik ugyan miért fizet ilyen sokat? Elsőként írja a benzin pénzt..Az autó luxus ha sok hitel van..Sokan nem képesek lemondani semmiről...

Egyébként a sógoromék ugyanazt a hibát csinálják most mint mi évekkel ezelőtt.Senkinek nem mondják,hogy nagy bajban vannak,mert több a fizetni való mint a bevétel,de nagy lábon élnek..Autó,műköröm,fodrász,nyaralás..Csak,hogy a rokonság ne tudja meg,hogy csórók.

De hidd el sokan bajban vannak,csak éppen letagadják,nem akarják,hogy mások is tudjanak róla..Talán a szidás is a saját keserűségük...Könnyebb mást letolni,hogy milyen buta,így nem kell azon gondolkodni,hogy ő milyen butaságot csinált...

2010. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!