Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim? Már...

Miért ilyenek a szüleim? Már elegem van.

Figyelt kérdés

Egyedüli gyerek vagyok. (13/L)

Már annyira elegem van. Tudom, most egy elkényesztetett libának fogtok nézni, de nem vagyok az. A gépem totálkáros.. Szeretnék egy másikat, de nem lehet róla szó.. Multkor felhoztam, hogy szeretnék egy telefont. De minek az van másik.. Ami 4 éves, és nem való semmire :( Szerintem anyám cigaretta árából, pár hónap alatt meglenne egy telefon ára. Olyan rossz, hogy mindenki csillog a jó cuccaival telefonjaival, én meg sehova se viszem, mert csak kinevetnek. És mindig arra, fogják, hogy azért nem kapok, mert 100 ezer forint, vagy mert ezt sem viszem sehova. Ja, és ha apum itthon van, akkor le se szarnak..Egymással beszélgetnek :@ Csak arra vagyok jó, hogy anyám az idegét rajtam töltse ki. Mindig velem veszekszik..Ha apum nincs itthon, akkor a telefonba mindig csak a rosszakat meséli rólam, persze azokat nem, hogy hány 5-t kaptam, meg stb. (jó tanuló vagyok) Már annyira elegem van. Idegroncs leszek :( Néha azt érzem, jobb lenne nem élni..


2010. máj. 13. 18:18
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Az én gépes..hát nem tudom. 4-5 éves. De én arra értem, hogy totálkáros, hogy egyfolytába lefagy, és ilyenek...:(
2010. máj. 13. 18:43
 12/32 anonim ***** válasza:
50%
Te magad írtad, hogy a telefon, amit szeretnél 100 ezer fonrint: "És mindig arra, fogják, hogy azért nem kapok, mert 100 ezer forint, vagy mert ezt sem viszem sehova."
2010. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
ááá..bocsi elirtam.. a gép lenne száz ezer forint..csak töröltem a szöveget és azért ilyen :( Amúgy, meg már kaptam jó pár pofont.. Anyámnak jó ideglevezető. De én már hagyom magam... Másnak a szülei is ilyenek? Hülyéskedésből kicsavarja a kezem...
2010. máj. 13. 18:45
 14/32 anonim ***** válasza:
Ugy gondolom most vagy a lázadó korszakodban, semmi sem stimmel, mindenkiben csak a rosszat látod. Persze én mint egy idősebb anya akinek már gyermekei (40, ill. 37. évesek) más szemszögből nézem az egészet. Hidd el nem leszel Te azzal kisebb hogy nincs uj telefonod, vagy divatos cuccod. A szüleidnek elsősorban az a feladatuk, hogy felneveljenek, tanittassanak és megteremtsék neked a mindennapi létszükségletnek megfelelőt, és gondoljanak a "holnapra" is. Az, hogy egymással foglalkoznak amikor apa hazajön, természetes, hisz hiányzanak egymásnak, légy Te is megértőbb, közelits hozzájuk, biztosan szivesen veszik, s ne mindig a pénzkérés, a követelés legyen a fő téma.
2010. máj. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%
tölts le vírusirtót és futtasd le. sztem kapásból felgyorsul... mellesleg édesanyád felnőtt. megdolgozik a pénzéért. ha kell a kendőd, hát menj el érte. felteszem nem 3 várost kell átutaznod a bringáddal. előbb már írtam neked. nekem van 3000 ftos telefonom. nehogy azt hidd, h rád kell mindenkinek tekintettel lennie. te is légy tekintettel a családodra. 20/l
2010. máj. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
49%

Én voltam aki a zenebömböltetést írta. látod ezaz. hogy beszéglessenek veled ha a fejeden a fejhallgató ülsz a szobádban és duzzogsz?:)

Mondok neked valamit. válalj valami munkát sukli mellett. ne túl nehezet, egy oylan 2x4órát egy héten. egyrészt pénzed is lesz telefonra meg amire akarod, másrészt hidd el átértékeled a helyzetet egyből. én is akkor tudtam meg mennyit és 3000 (!) forint, mikor nyolc órát sz*ptam érte a teszkóban. rögtön nem is kellett új telefon. Próbáld ki milyen. Számítógépet meg nem vezsünk négy évente újat, hanem újratelepítjük, és máris működik.

2010. máj. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
33%

Szia, a válaszolók között egyesek észosztásban nagyon jók, nem emlékeznek rá milyen volt gyereknek lenni. Ne törődj velük.

Sajnos nem mindig úgy alakul az élet, ahogy az ember szeretné: a szüleink idegesek, frusztráltak és csak a rosszat látják bennünk, de ettől még az élet szép. A telefonra gyűjts pénzt, jövőre már 14 leszel, akkor már diákmunkát is vállalhatsz, úgy még könnyebb lesz. A szüleidre meg ne haragudj,nekik sem lehet könnyű. Próbálj te pozitív lenni a családban, engedd el a füled melett a rossz dolgokat, mutass példát, ne szálj vitába - még akkor se ha provokálni próbálnak (ez igaz az osztálytársakra is). Hidd el, ha pozitív példát mutatsz eleinte hülyének fog nézni mindenki, provokálni fognak, de egy kis idő után a környezetedben lévők hozzáállása meg fog változni, felnéznek majd rád. Anyukád dohányzása függőség (betegség) nem haragudhatsz rá, inkább finoman próbálj meg neki segíteni (nem kioktatni, nem megmondani a tutit). Sok sikert. Hallgass valami vidám, pörgős zenét, hidd el az élet szép csak néha másnak álcázzák :)

2010. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
32%
Szia. Remélem itt vagy még. Egyetlen értelmes választ sem kaptál. Nekem van egy 16 éves lányom és megdöbbent hogy ilyennek látod a szüleid. HMMM. Ne add fel! MEGÉRTETTED? Ez az egyetlen normális válasz a kérdésedre.
2010. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

18.58:

Pontosan emlékszem.Arra is,hogy mit szóltak volna,ha egy átlagos havi fizetést követeltem volna ajándékokra.

2010. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
nekem van amúgy egy 8 éves gépem, és mivel szoktam rajta vírust és spyware-t írtani, néha újratelepíteni, semmi baja (kicsit persze lassú, de egyáltalán nem gáz!), nem fagy le... neked is ezt javaslom:)
2010. máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!