Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim? Már...

Miért ilyenek a szüleim? Már elegem van.

Figyelt kérdés

Egyedüli gyerek vagyok. (13/L)

Már annyira elegem van. Tudom, most egy elkényesztetett libának fogtok nézni, de nem vagyok az. A gépem totálkáros.. Szeretnék egy másikat, de nem lehet róla szó.. Multkor felhoztam, hogy szeretnék egy telefont. De minek az van másik.. Ami 4 éves, és nem való semmire :( Szerintem anyám cigaretta árából, pár hónap alatt meglenne egy telefon ára. Olyan rossz, hogy mindenki csillog a jó cuccaival telefonjaival, én meg sehova se viszem, mert csak kinevetnek. És mindig arra, fogják, hogy azért nem kapok, mert 100 ezer forint, vagy mert ezt sem viszem sehova. Ja, és ha apum itthon van, akkor le se szarnak..Egymással beszélgetnek :@ Csak arra vagyok jó, hogy anyám az idegét rajtam töltse ki. Mindig velem veszekszik..Ha apum nincs itthon, akkor a telefonba mindig csak a rosszakat meséli rólam, persze azokat nem, hogy hány 5-t kaptam, meg stb. (jó tanuló vagyok) Már annyira elegem van. Idegroncs leszek :( Néha azt érzem, jobb lenne nem élni..


2010. máj. 13. 18:18
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
93%
Velem is szokott lenni ilyesmi, de ne keseregj. Gyűjts rá pénzt, vagy valami. Beszélj a szüleiddel, menjetek el együtt valahova, kérd meg őket. Talán meglágyul a szívük és egy olcsóbb, jó kis telefont megvesznek neked.
2010. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy túl kicsi vagy még, mert ezt nem érted, de nem a "csillogó cuccok" teszik az embert.
2010. máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
80%

Ezt a ciki a régi telefonom dolgot nem fogják megérteni, te is ki fogod nőni, csak amíg ebben a korban vagy addig van ez így (nem mondtam hogy a tehibád, lehet hogy a kortársaid tényleg cikiznek érte). Az új gép jogos ha tényleg olyan ramaqty állapotban van, beszélj velük erről, de ez az érv hogy ciki a régi telefon nem jó.

Teljesen megértem hogy zavar téged hogy édesanyád cigaráttázik és nem foglalkoznak veled, ezen próbálj változtatni, csináljatok közös programokat, stb.

Viszont a hangnemed valóban idegesítő. Idegroncs leszel? Mert nem kapsz új tapicskolós csillogós telefont? NE hisztizz azzal semmit soha nem fogsz elérni. érvelj. Az a másik hogy 100 ezrekért telefont venni valóban elég nagy meggondolatlanság és hülyeség, már nem azért, de a te korodban. nem tudod kihasználni. NEm vagyok sokkal idősebb nálad (19) de nekem nem volt 13 évesen mobilom - ami nem jelenti azt hogy neked se kell hoyg legyen, hiszen más világban élünk, de hidd el, felesleges annyi pénzt rááldozni egy telefonra. az hogy te úgy érzed jobb lenne nem élni már tényleg groteszk, bár lehet csak nem írtál le minden bajod, de ha életed katasztrófája hogy nincs szép telefonod az elég gáz. a Másik, komolyabb problémára kitérve pedig, hogy nincs jó kapcsolatod a szüleiddel, azért mert lázadsz. kevés tini tudja tartani a jó kapcsolatot a szüleivel, és neked ebből a rövid írásodból szépen látszik hogy lázadsz. Nyilván ezt nekik is így adtad elő, ha nem hisztisebben, nyilván bömbölteted a zenét és hisztizel (ez természetes ebben a korban...) Viszont a szülők ezzel nemigazn tudnak mit kezdeni. Most jól le fogsz pontozni, nem baj, csak gondolj bele, és próbálj te is úgy állni a szüleidhez ahogy szeretnéd hogy hozzád álljanak.

2010. máj. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
47%
tragédia...van olyan gyerek, aki enni nem kap, mert nem jut rá...
2010. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
48%
szivem:) ne keseredj el ilyenen, hogy milyen holmid milyen. nagy házban lakunk, kocsival járunk, nyaralni megyünk... ennek ellenére egy 3000 forintos telefonnal nyomulok- családom összes tagjához hasonlóan. minél csillogóbb meg tutibb egy telefon, annál kényesebb, ezt tapasztalatból mondom. kérj számítógépet, ami modernebb. az asztali gépeket lassacskán darabonként is lehet ám újítani:) az kell a tanuláshoz. a telefon meg, ahogy látom, esetedben csak státuszszimbólum:D
2010. máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
47%

A problémád első része miatt igenis jogos, ha elkényeztetett libának tartunk, már ne is haragudj. A géped mitől totálkáros? Netán megrugdaltad? Ugyanis egy gép csak attól lesz az... Lehet, hogy lassú, lehet, hogy nem a legújabb, de valószínűleg még működik, ugyanis a mellékelt ábra alapján internetezni még tudsz.

Szegénykém, tiszta kínos lehet a 4 éves telefonnal... Lehet, hogy csillog- villog, de valószínűleg telefonálni, meg smst küldeni még lehet vele...tehát annyira az sem lehet tragikus állapotban. És ha új telefont akarsz, miért pont 100ezrest? Ha 20-30 ezer lenne, lehet, hogy még a szüleid is rábólintanának. Vagy gyűjtsd össze a telefon árának mondjuk a 2/3-át, és kérd meg a szüleidet, hogy szülinapodra (névnapodra) pótolják ki neked! Így ők is látni fogják, hogy valamit teszel érte, nem csak arra vársz, hogy az öledbe hulljon minden. Ja, és nem várhatod el anyukádtól azt, hogy amiatt ne cigizzen, mert neked épp telefon kell. Míg ő keresi meg a pénzt, arra költi, amire akarja....

A problémád második részére: Miért nem beszélgetnek veled? Te oda szoktál menni, hogy képzeld anya, ma ez meg ez volt a suliban? Egyébként te most kamaszodsz, ráadásul elég buta dolgok miatt hisztizhetsz a szüleidnek az előzőek alapján, úgyhogy nem csodálom, ha anyukád néha ideges. Szóval ha te próbálsz beszélgetni, akkor elutasítóak, vagy hogyan adják a tudtodra, hogy nem foglalkoznak veled?

19/L (aki szintén egyke, de sosem voltak ilyen egyetemes problémái)

2010. máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
50%

Szia!

Mintha csak magamat olvastam volna ennyi idősen... azért kicsit vicces már így utólag belegondolva :) Ne értsd félre, nem rajtad nevetek. Tény, hogy ennyi idősen a társak eléggé befolyásosak, kisebbségi érzésed is lehet, csak mert úgy érzed, nem vagy "naprakész" ezekkel a csillivilli dolgokkal. Nekem már 5 éve ugyanaz a telefonom van, igaz, mikor ezt kértem, nagyon modernnek számított, és én is tulajdonképpen azért kértem, mert úgy éreztem, nekem is feltétlen szükségem van egy ilyenre, csak hogy teljes jogú ember lehessek. Tudom borzasztó vicces ezt olvasni, de ilyenkor így éreztem... A számítógépes dologgal kapcsolatban, az a totálkáros nem tudom mégis mit jelenthet. Nekem már a gépem szintén 5 éves, de igazából nem is kell új, netezni, office-t használni, zenélni, meg ilyesmikre ez tökéletesen jó. Csak akkor kéne új, ha már elromlott, nem használható semmire, stb. Most 17 évesen rájöttem sokkal fontosabb dolgok is vannak az életben, mint hogy telefon, vagy számítógép, vagy ami nekem nagyon mániám volt 12-13 évesen, a divatos öltözködés. Rájöttem arra is, mennyire nehéz a szülőknek megdolgozni azért, amink van, és szerintem ahelyett hogy mindig újat akarnánk, sokkal jobb ha megbecsüljük azt amink van. A telefonom meg ha 10 év múlva is működik, akkor is használni fogom :D

2010. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Hát...én a zenét nem bömböltetem.. Fülhalgatóval hallgatom, mert a hangfalam besz.rt. :(

De én nem 100 ezres telefonokra gondolok. 20 ezer forintba kerül...meg pl. kelett volna egy régi kendő, mert fellépünk az osztállyal.És olyan van mamámnak.. Mondtam apumnak, hogy vigyen már el. Ő nem visz.. menjek biciklivel. De bezzeg anyumat mindig a kocsival furikázgassa :(

Meg már az is zavarja őket, ha 2 hetente egyszer elmegyek a barátnőmhöz.. Közbe vagy a gép/TV előtt punnyadok egész héten :(

2010. máj. 13. 18:41
 9/32 anonim ***** válasza:
20%
Most azon filózok,miért is nem kaptál egy atyai pofont...valószínűleg egy év múlva már késő lesz.
2010. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
furikázgassa?
2010. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!