Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyenek a szüleim? Már...

Miért ilyenek a szüleim? Már nagyon elegem van! :' (

Figyelt kérdés

Minden kis hülyeségen kiakadnak-.-" Például ma el akarták vinni a kutyát sétálni a hegyre, én is mentem volna, de nem akartam szólni, hogy már kicsi a sínadrágom(nőttem november óta 5cm-t). Felvettem egy leggings-t és farmert, apa visszaküld, hogy öltözzem át, ez nem divatbemutató. Mondtam, hogy kicsi, anyu nem hitte el, megmutattam, szerinte nem volt kicsi de nagyon szűk volt, alig tudtam benne lépni. Anya leüvöltötte a fejemet, hogy hálátlan vagyok, elment. Apu csak nézett rám, aztán elkezdett üvölteni, leszabta a posztereimet, eldobta a ruhaszárítót, és az mondta elrontottam a Karácsonyt és ő is elment. Mindig lefestem a gondolataimat, ez múltkor sem volt máshogy, lefestettem, ahogy aput látom, mikor kiabál, és azon is ki volt akadva, pedig nem mutattam meg neki, akkor találta meg mikor mérgében kirántotta az egyik fiókomat, akkor azért volt mérges, mert összekeverte a fiúmat egy balf*sszal. Anyu is tiszta idegbeteg, nem jó neki, ha 4est hozok haza a suliból, pedig idegen nyelven tanulok, sejtheti milyen nehéz. Már nagyon elegem van, már lassan ott tartok, hogy utálok hazajönni. Mit csináljak, nem lehet velük beszélni:'( Azóta ilyenek, mióta átmentem az új sulimba és többet lógok a barátaimmal és kezdem levetkőzni a "jókislány" szerepet.

13/L


2010. dec. 25. 12:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát inkább a jókislány szerep levetkőzéséről írhattál volna, valószínűleg nem tetszik nekik ahogy megváltoztál, azért ingerültebbek.
2010. dec. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy annyira levetkőznéd a "jókislány" szerepet, szerintem (bár tény, hogy nem látok bele) csak felnősz lassan.

Anyukádék nagyon durván túlreagálják a dolgokat. Mi az, hogy elrontottad a karácsonyt? Hogy lehet ilyet mondani?

-.-

Igyekezz kevés támadási felületet hagyni, ne keveredj velük felesleges konfliktusba (bár képzelem, hogy ez nehéz lehet velük), és tudd, hogy nem veled van a baj ezekben a szituációkban. Egyszerűen csak hallgasd meg, amit mondanak, és emelkedj rajta felül. Nagyon jó, hogy festesz, ezzel levezeted a feszkót, plusz ez nagyon kreatív dolog. Arról ne engedd magad lebeszélni.

Sajnos ennyit tudok mondani tippként, mert gondolom, hogy beszélni nem tudsz velük, illetve úgy gondolom, hogy olyan változásokra lenne szükség, amelyeknek ők a forrásai, tehát nemik kell változniuk. Arra pedig egy ilyen felfogású, ennyire lobbanékony szülő nem lesz képes a 13 éves kislánya kérésére. Nehéz helyzetben vagy, de hozz ki magadból a legjobbat. Ne légy rossz lány, ne lógj engedély néklkül, ne játszd el a bizalmukat ebben, mert csak rosszabbá teszed a helyzetet. Igyekezz a lehető legkevesebb rosszaságot csinálni - ezeket csak a barátokkal való lógás és a "jókislány"-imidzs végett mondom. Tanulni pedig nem nekik tanulsz, hanem magadnak, és a négyes igenis jó jegy. Ha te érzed, hogy hogyan kell csinálnod és mennyit kell tanulnod, akkor nem számít, anyukádnak mi lenne az igénye.

Ne züllj el, de éld a saját életed, úgy tippelem, a szüleidnek amúgy sem lesz jó semmi, amit csinálsz, vagy nem teljesen...

Ha látsz lehetőséget, akkor megkísérelhetsz beszélni velük arról, hogy úgy érzed, feleslegesen bántanak sokszor, de ezt csak akkor hallgatják meg, ha amúgy nem "züllesz" - cigi, pia, lógás, éjjeli kimaradás. Ezért mondom, igyekezz jól visekedni, normálisan élni mellettük, hogy ne adj támadási felületet, így neked is jobb az életed otthon. Ha nagyon eldurvul a helyzet, és az életminőséged megsínyli a dolgot, kérhetsz segítséget, de addig is kiratás!

2010. dec. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Annyi volt a jókislány szerep, hogy mindig 5ös tanuló voltam, helyes kis blúzokat hordtam, kiegyenesített lapos hajjal járkáltam, rá se néztem a fiúkra, szüleim nagyon büszkék voltak rám, de barátaim nem nagyon voltak. Az akkor még egyetlen barátnőmmel egyszer elmentem vásárolni, vettem pár új cuccot, (flaneling, vicces pólók, ushanka), ez se nagyon tetszett nekik. Aztán el kellett mennem fodrászhoz és most hagyom a hajam göndören és kicsit meg is tépettem. Tehát csak annyira vetkőztem le a szerepet, hogy ne legyek nyomoronc. És mivel új suliba kerültem, itt úgy látnak most, ahogy akarom, nyerem a rajzpályázatokat, van egy punk-rock zenekarom és nagyon jó érzem magam:) És fiúm is lett<3
2010. dec. 25. 13:01
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem maradok ki északa, nem cigizek/drogozok, csak néha iszok, de akkor sem a sárga földig. A bizalmukkal nem élek vissza, mert az nincs-.-"
2010. dec. 25. 13:04
 5/24 A kérdező kommentje:
És most el vagyok tiltva a gitározástól is:'(
2010. dec. 25. 13:09
 6/24 anonim ***** válasza:
63%

Értem. Mondom, ez inkább csak a felnőtté válás kezdete. Lehet, pont ezt kezelik rosszul, erre érzékenyek. Sose tudni. Mindenesetre tudom, milyen sakk-matt helyzet az ilyen szülővel. Nem tudsz jót tenni. Így annyi lehet a megoldás, hogy kerülöd a súrlódást. Ebből lesz később az olyan család, akik a találkozást is inkább elkerülik egymással... ez nem feltétlenül rossz amúgy, van, hogy csak így vannak meg békében. Csináld rendesen a dolgod, tanulj, foglalkozz a barátaiddal-barátoddal, szerintem érzed te, hogy mi a jó. Nekik úgyse lesz jó semmi.

Szóval kitartást! ( a zenekarhoz gratula @.@)

2010. dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%
Hát ha a 13 éves lányom fiúzna és punk zenekarba járogatna lehet, hogy én se lennék boldog. És még a jegyeid is romlottak, azt írod. Akkor pontosan min is csodálkozol? A külsőd a tied, de a tanulás romlására és az ártatlannak nem mondható punkzenekarra nem mentség a kamaszodás.
2010. dec. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
39%
Csak néha iszok??? 13 évesen??? Még ez is... én megértem a szüleidet.
2010. dec. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
De nem lettem punk, csak szeretem ezt a zenei stílust és a fiúzás is csak abból áll, hogy neki megfogom a kezét. És csak a szüleim társaságában iszok, akkor is csak pezsgőt, ünnepekkor.
2010. dec. 25. 13:17
 10/24 A kérdező kommentje:
A jegyek romlása meg azért van, mert a művészetekre gyúrok inkább rá, grafikus vagy illusztrátor esetleg óvónő szeretnék lenni.
2010. dec. 25. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!