Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21. században mi várható el...

21. században mi várható el egy családapától?

Figyelt kérdés

Én nem értek egyes nőket... Provokálás nélkül. Férjhezmennek, szülnek gyereket és fél év múlva azt kérdezik, hogy "de hoooova menjek a férjem miatt ??!"...Visszatérő téma, de már unalmas.

Szerintem a mártír házasságok kora lejárt. Vagy aki nem biztos a párjában , ne házasodjon. Hogy lehet az, hogy a pasik "megvadulnak" ha gyerek születik?? Nekem tök nem ez a tapasztalatom, a környezetemben olyan családok vannak, ahol apa-anya akarta babát és ha nem is rózsaszín ködfátyolban sokszor az életük, de boldogan nevelgetik a csemetéket.

21. században MIT vártok el a férfiaktól?? Menjenek pénzt keresni, utána meg hazajön, tv, sör, meccs, a feleség meg ugrál körülötte??

Nem érzitek, hogy ez már "lejárt lemez"? A porszívó sem rohan el előlük és a mosogatószivacs se. Ha meg olyan a pasi, hogy -egy gyerek miatt akár -félrehúz vagy durván bánik az asszonnyal....akkor azt írom, hogy MINDIG van előzmény. Hú, most jól kiírtam, bocsi, nem provokálni akarok, csak...ezt most muszáj volt leírni!


2010. máj. 13. 13:26
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
77%

13-57

Értem mire célzol, és csak azért háborgok, mert a férfiak az a 95% akinél ez problémás. Meg sem próbál erről a feleségével beszélni, csak férlrekuffant, vagy őrjöng. Ahelyett, hogy értelmesen kinyitná a száját és rákérdezne.

Nálunk aug. óta nem 100%-os a sex. Megbeszéltük, értelmesen, nincs tüske a férjemben, jókedvű, nem bánt. Tudja ő is, hogy imádom, de a kapcsolatunk ezen részére most nem tudom kellő hangsúly fektetni. Soha nem bánt érte, és mielőtt velős csípős megjegyzésekkel illetnétek, én zárom ki mikor indul dolgozni, és munkaidő lejárta után 1 órával itthon van. Velünk van, és egymásért élünk.

2010. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ott lett a gond, h a végén én nyírtam a füvet, vezettem a háztartást, főztem, fizettem a csekkeket és persze mellékesen a gyereket is a hátamon vittem, miközben Ő mindent pontozott ....a férjem éjszakákat ült a tévé előtt, h ő dolgozik és fáradt...ekkor megkérdeztem magamtól, h vajon egyenlő mértékben teszünk hozzá a közös életünkhöz?
2010. máj. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ell éveknek eltelnie ahhoz, hogy a szülés után egy nő újra nő legyen. Jól is néznénk ki. Akkor anyám sohasem lett vona nő, hiszen hatot szült. Ki kell várni azt a bizonyos iőt /6-8 hét/ és minden mehet a normális úton.

Viszont egy családban /még akkor is, ha az a család netán még csak 2 főből áll/ a munkamegosztás természetes. Semmiképpen nem lehet alá-fölérendelt viszony. Mindenkinek be kell válalnia a szükségeset és ebből nem ügyet és mártírtevékenyéget kreálni.

2010. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom,de én 5 hete szültem és a legutolsó gondolatom sem a szex,pedig szülés előtt nagyon azaz nagyon jó volt a szexuális életünk,és bízom benne mihelyt beleszoktunk az új felállásba az is lesz megint de addig ez nem fontos mert most más feladatunk van,egy új élet megóvása és "életben tartása"

A babám hasfájós és iszonyatosan leköti mindkettőnk idejét amellett hogy a férjem nagyon sokat dolgozik.

Ezzel nincs semmi gond!!

Tolerancia!!!!!

2010. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
45%
Az én párom a kezdetek kezdetén megértő kedves humoros ember volt nagyon sokáig.Be is mertem vállalni a babát tőle.Aztán elvesztette a munkáját.Depressziós lett.Segített a takarításban főzésben mindenben de nem volt újra az a humoros ember.Ekkor már terhes voltam.Megszületett a kislányunk.Minden rám szakadt a gyerek körül.A pici 4 hónapos volt mikor elment dolgozni.Szóval tudja h milyen itthon lenni a kicsivel és mellette a háztartást vezetni.Na most mióta dolgozik haza jön elé teszem az ételt amit főztem.És megkeresi h mibe köthet bele.Pl a múltkor a kicsi sokat aludt kitakarítottam a lakást csak a tűzhely maradt ki mert felsírt a baba.Utána vendégeim jöttek és gondoltam nem takarítok akkor amikor valaki itt van nálunk hisz nem azért jött h nézze h takarítok.Mikor hazajött nagyon csúnyán beszólt a vendégek elött a tűzhely miatt.Gondolhatod mit éreztem.A másik.7 végén oké besegít felporszívózik ill mos(sajna tárcsás mosógépünk van)de csak azért mert a kicsi fél a hangjuktól és ő nem tudja megnyugtatni.Én meg közben teregetek a gyerekkel vagyok mosogatok takarítok.És mire az ágyhoz érek még le se tettem a fejem már alszok.Itt nem én vagyok a hibás.Ez nem 8 órás munkaidő.Éjjel többször kel a baba én kelek hozzá van h órákat fent vagyok vele utána hajnalban kelek a páromhoz.visszafekszem1 kicsit és kezdődik a napom előről.Nem lehet h a férfiak 1 kicsit túl sokat várnak el tőlünk nőktől? Legyen a nő házvezetőnő nevelőnő (sokan jó munkaerők a melóhelyen) és még jó szerető is legyen a férjének.
2010. máj. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
53%

Hali 46vagyok és férfi.

23éve születtek meg nálunk az ikrek,természetes volt,hogy amiben csak lehett segítettem a nejemnek.De nekem kellett eltartani őket,akkor kezdtem el a vállalkozásomat,elég nehézkesen indúlt,de beindúlt.Mikor hazamentem meg várt a család,volt hogy este én mostam,mert a nejem nem ért rá két pici gyerektől,szerencsére szülők segítettek főzni,én meg bevásároltam takarítottam,meg mikor mit.Nem bántam s pár évre rá még bevállaltunk még egy gyereket,s ott is amibe tudtam segítettem,hoisz addigra elég jártas voltam a témában.Most hogy van egy új párom,s a gyerek téma is felmerült mert ő még elég fiatal s szeretne,komolyan elgondolkoztam rajta,vajon most is ilyen fitt lennék?Most csak a melómnak élek,s a páromnak.Gyxerekeim szerencsére elég nagyok hogy elfogadják a helyzetet,de vajon hogy jönne ki a 22éves ikreimnek ha lenne egy új tesójuk?

2010. máj. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
0%
46évesen megtanulhatnál helyesen írni!
2010. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Kérdező! A hozzászólásaidból kiderül, hogy te mit várnál el a 21. században egy családapától, és teljesen egyetértek veled!

Igen, mindenki mondogatja, hogy lakva ismerszik meg a másik, mégis sokan ugranak bele egymásról odafigyelve szerzett tapasztalatok nélkül a házasságba. Igen, az egészséges önértékelés, a társ-ismeret, önmagunk ismerete elengedhetetlen a jó házassághoz. Ehhez hozzátenném még a tudatosságot, a közös felelősségvállalást, a lemondás képességét, a kompromisszumkészséget, empátiát, toleranciát, megértést, érzékenységet, nem sorolom tovább. Csakhogy, úgy tapasztalom, mire ezekből úgymond kiképezi magát egy fiatal, addigra eltelik jópár év, és a többség az önismereti út végigjárása helyett már rég házasságban él és gyereke van… oda akarok kilyukadni, hogy félkész felnőttek, „serdülők” vágnak bele a családalapításba, akik aztán saját tapasztalatok helyett klisékben gondolkodnak, amiket egy más korban felnevelt szülőtől vagy egy hasonlóan félkész baráti-rokoni társaságtól hallanak. Tévhitekkel vannak tele, tapasztalat híján nem tudják elválasztani a hitelest a hiteltelentől. Csak ez alatt a kérdés alatt is jónéhány ilyen gyűlt össze, mint pl.

„nagyon sok férfi nem alkalmas arra h gyereke legyen, de sokan fejlődőképesek...”

az apáknak az anyákhoz képest a terhesség alatt „nem olyan közeli a kapcsolatuk, így nem is várható el a férfitől, hogy rögtön a szülés után a gyerek töltse ki az életét”

„ha 2 ember nem passzol akkor az legtöbbször csak a baba születése után derül(het) ki amikor is előjönnek az igazi élethelyzetek”

„szerintem nőnek csak egy férfi mellett lehet lenni.....”

Akik odafigyelnek magukra és a párkapcsolatukra, azoknál igen is a férfi is alkalmas gyereknevelésre, a férfi is ki tud alakítani kötődést a babával a szülés előtt, akik nem passzolnak, azok nem vállalnak gyereket, mert rájönnek időben, hogy a gyerek nem megoldás, csak tovább bonyolítja a helyzetet, és hogy egy nő önmagában is nő, nem kell hozzá férfi mellett élnie!

2010. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy miért van ezen az oldalon ennyi kérdés a szülés utáni válságról és tönkremenőben lévő házasságokról? Szerintem ide inkább azok írnak, akik gondban vannak, mert akiknek működik, azok élvezik és nem ide irkálnak. Tapasztalatom szerint a kérdések többségét fiatalon házasodott, éretlen, esetenként aluliskolázott emberek teszik fel, akik későn kaptak észbe, hogy félre ment az életük. Akik inkább hagyták magukat befolyásolni a konvencionalista szüleik/helyi közösségük által, kerülve a konfliktust engedtek az erőszaknak, a „mit szólnak majd az emberek”, az „én ilyen koromban már rég férjnél voltam”, a „mi lesz veled, vénlány/agglegény maradsz”, meg a „jaj, megérem-e majd az unokáimat” stb. frázisok gyötrése elől menekültek. Akik gyermekkori álomviláguk utórezgéseit élték, ahelyett, hogy tudomásul vették volna a valóságot, az intő jeleket, mert a cél, hogy házas legyek és gyerekem legyen szentesítette a döcögősen vagy egyáltalán nem működő, boldogtalan kapcsolatot is. Akik a terhesség alatt nem beszélgettek eleget arról, hogy minden más lesz, megváltozik a közös életük, hogy új szokásaik lesznek és a régiek közül el kell hagyniuk egyet-egyet, mint ahogyan tették ugyanezt már korábban is, mikor egymáshoz kötötték az életüket.
2010. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Szerintem ha mindketten dolgoznak, akkor az otthoni teendö is felezödjön, ez úgy igazságos! Mindenböl vegye ki a részét a férfi is!

Én ilyen szempontból "maradi" vagyok (háztartásbeli) tehát erröl nem írok mert ez nem divat már a mai világban...

De az elsö mondatom az megállja a helyét.

2010. máj. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!