Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21. században mi várható el...

21. században mi várható el egy családapától?

Figyelt kérdés

Én nem értek egyes nőket... Provokálás nélkül. Férjhezmennek, szülnek gyereket és fél év múlva azt kérdezik, hogy "de hoooova menjek a férjem miatt ??!"...Visszatérő téma, de már unalmas.

Szerintem a mártír házasságok kora lejárt. Vagy aki nem biztos a párjában , ne házasodjon. Hogy lehet az, hogy a pasik "megvadulnak" ha gyerek születik?? Nekem tök nem ez a tapasztalatom, a környezetemben olyan családok vannak, ahol apa-anya akarta babát és ha nem is rózsaszín ködfátyolban sokszor az életük, de boldogan nevelgetik a csemetéket.

21. században MIT vártok el a férfiaktól?? Menjenek pénzt keresni, utána meg hazajön, tv, sör, meccs, a feleség meg ugrál körülötte??

Nem érzitek, hogy ez már "lejárt lemez"? A porszívó sem rohan el előlük és a mosogatószivacs se. Ha meg olyan a pasi, hogy -egy gyerek miatt akár -félrehúz vagy durván bánik az asszonnyal....akkor azt írom, hogy MINDIG van előzmény. Hú, most jól kiírtam, bocsi, nem provokálni akarok, csak...ezt most muszáj volt leírni!


2010. máj. 13. 13:26
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is megbolondult mióta megvan a gyerek. :) Sokkal jobban áll mindenhez, és nagyon segítőkész.

Viccet félretéve, előtte is sokat segített, mert én sokat utazom a munkám miatt, így sok dolog maradt rá már a házasságunk -kezdetben együttélésünk- elején is.

Szeptemberben megyek vissza dolgozni, és mivel feszített időszak lesz, így ő fogja a fiunkat beszoktatni a bölcsibe. Soha nem problémázott azon, hogy a meló után van még mit itthon tenni. Nem papucs, de ahogy neki én vagyok a háttérország, így kicsit elvárom, hogy nekem ő legyen az. Szóval a gyerkőcöt a munkát és a tanulást nem csak a férfiaknak nehéz összeegyeztetni de egy nőnek is.

2010. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
amíg a nő otthon van a gyerekkel, addig a férfi a családfenntartó, mivel elméletileg többet keres, persze ez nem azt jelenti, h akkor ő áll a hierarchia csúcsán, mert sokan ezt gondolják, én keresem a pénzt, én vagyok a főnök....szerinted nincsenek ilyenek?
2010. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

van aki nem alkalmas minden feladatra,akkor jönnek elő a jó öreg kössünkkomromisszumot dologgal,pl én 11 évesen vigyáztam,fürdettem,etettem,pelusoztam,az újszülött húgomat

amikor megszületett a lányom gond nélkül álltam ezekhez a dolgokhoz.de olyan pasi aki csak fotón látott babát,lehet nem tud,akar,mer hozzányúlni és itt nagy szerepe van a nőnek ,miképp áll hozzá ,hogyan "tanítja" terelgeti arra az útra ami neki természetes

2010. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
73%
a szex egy sarkalatos dolog, mert a férfi ugye akarja, hiányzik, a nő meg épp szült, idő kell neki.....tolerancia, megértés....később viszont miért várja el egy férfi a nőtől, h egy szexmacska legyen, mikor házvezetőnőként kezeli? Ahhoz h egy nő nőnek érezze magát nem elég végigsuvickolni a házat és az ordító gyereket rázogatni éjszaka....
2010. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Mondjuk igen, mondják hogy a feleség is el tudja rontani, azzal hogy kisajátítja a kapcsolatát a babával, és az apa a háttérbe szorul, és idővel "besokall" De én nem hiszem el, hogy ezt egy egészséges önértékelés vagy társ-ismeret engedi.. Ez megint egy másik út. Attól hogy van a baba, még ott a férj is. És ami a legjobb, hogy én tudom, hogy ezt meg lehet oldani, fel lehet készíteni dolgokra az "apát" is, és igazodni mindkét félnek.
2010. máj. 13. 13:45
 16/41 anonim ***** válasza:
81%

Nem a nő sajátítja ki a babát, hanem a környezet kényszeríti rá a kisajátítást.

Nem emlékszem, hogy a kórházban a férjemre eröltették volna az újszülött csecsemőt, de annál inkább az enyémbe, pedig jobban esett volna, ha legalább egy-két napig pihenhettem volna.

Szülési sérülések után ki a bánatnak van kedve a szexhez?

2010. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
87%
és mi van ha a férj nem elég nyitott a babás dolgokra? oké jöhet a gyerek, aztán mikor "kész", akkor Úristen mit csináltam?....szülésfelkészítő tanfolyam....ilyen hülyeségre én nem megyek, a pelenkázástól undorodok és különben is fáradt vagyok mert DOLGOZOM
2010. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 2 lehetőség van:

1. a pasi a családfenntartó, a nő elvégzi a házimunkát, neveli a gyereket

2. a pasi és a nő is hozzájárul a család fenntartásához, megosztják a házimunkát és a gyereknevelést

Szerintem nem századfüggő, a 21. sz-ban is lehet választani bármelyiket önként és kényszerből is.

Kényszerből, ha a nő munkanélküli (kis gyerekkel sajna sokszor válik azzá) az 1-et, kényszerből, ha a pasi nem keres eleget (és ez is gyakori manapság - persze szerintem már nem is lehet elvárás) a 2-t.

Önként, ha a pasi eleget keres, a nő választhat, ha nem akar dolgozni, a gyereknek jobb az 1, de ha nem akarja magát kiszolgáltani, akkor mehet dolgozni akkor is, ha nincsenek rászorulva.

Szerintem egyéni sorsokat kell vizsgálni, hogy kinek hogy jobb, nem lehet általánosítani.


Abban 100%-ig igazad van, hogy ha nem biztos benne, mindkét fél, akkor nem kell se házasság, se gyerek. Viszont a gyerek sokszor csak "jön", ebben pedig a férfiak ugyanúgy hibásak, csak nőtől ugyanis még csak egyszer született gyerek, több mint 2000 éve nem sikerült megismételnie a bravúrt senkinek.

2010. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

ez egy nagyon jó téma,nagyon jó dolgokat írtok.

Egyébként nekünk nőknek is nagy az elvárás otthon,és melóba is.

Szerintem durva mikor a gyerek megszületése után jőnnek felszinre a pasikból ezek a dolgok...tisztelet a kivételnek ugyebár..de szerintem szánalmas mikor megvan a gyerek,a pasi meg bekattan....

2010. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
76%

Na a kedvencem. A feleség csak a gyerekkel törődik, nincs elég sex, stb....

Férjek/férfiak akik így vélekednek: értem én, hogy mi hiányzik, de ti akkor a gyerekkel nem törődtök? Legyen kaja meg asszony este az ágyba nyitott lábakkal? Miért ilyen felfoghatatlan dolgok ezek?

A férjemmel ezerszer többet beszélgetünk mióta megvan a gyerek, és igen, ritkultak az együttlétek, de soha egy rossz szóval nem mondta, hogy önző vagyok, és csak a gyerekkel foglalkozom. Imád VELÜNK lenni.

Miért kell mindent ennyire befolyásolni a sex-nek, ha egy kapcsolat erre épül, ott valami nagyon nincs rendben.

2010. máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!