Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21. században mi várható el...

21. században mi várható el egy családapától?

Figyelt kérdés

Én nem értek egyes nőket... Provokálás nélkül. Férjhezmennek, szülnek gyereket és fél év múlva azt kérdezik, hogy "de hoooova menjek a férjem miatt ??!"...Visszatérő téma, de már unalmas.

Szerintem a mártír házasságok kora lejárt. Vagy aki nem biztos a párjában , ne házasodjon. Hogy lehet az, hogy a pasik "megvadulnak" ha gyerek születik?? Nekem tök nem ez a tapasztalatom, a környezetemben olyan családok vannak, ahol apa-anya akarta babát és ha nem is rózsaszín ködfátyolban sokszor az életük, de boldogan nevelgetik a csemetéket.

21. században MIT vártok el a férfiaktól?? Menjenek pénzt keresni, utána meg hazajön, tv, sör, meccs, a feleség meg ugrál körülötte??

Nem érzitek, hogy ez már "lejárt lemez"? A porszívó sem rohan el előlük és a mosogatószivacs se. Ha meg olyan a pasi, hogy -egy gyerek miatt akár -félrehúz vagy durván bánik az asszonnyal....akkor azt írom, hogy MINDIG van előzmény. Hú, most jól kiírtam, bocsi, nem provokálni akarok, csak...ezt most muszáj volt leírni!


2010. máj. 13. 13:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
77%
Én nem értem most mit is akarsz evvel mondani pedig 2x elolvastam!
2010. máj. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Az én férjem dolgozik és én is. Ha ezt megosztjuk elvárom, hogy a házimunkát is. Például ő szokott általában főzni, mosogatni. Én takarítok.
2010. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
akkor olvasd el még egyszer :), meg azokat a kérdéseket is, ahol arról panaszkodnak 181-edszerre hogy a férjük(ritkábban párjuk) teljesen begajdult a gyerek születése óta.
2010. máj. 13. 13:30
 4/41 anonim ***** válasza:
86%

vannak előzmények, de míg a nő, dolgozik, nincs annyira lekötve nem jön ki a probléma....aztán mikor megszületik a gyermek egyesek úgy gondolják, h húú ő most gyengébb, tapossunk bele, mert velem is ezt csinálták egész életemben....persze persze, lehetett ezt látni, de valahogy nem jön ennyire a felszínre...

na meg aztán otthon van a nő és hazajön a férfi és megkérdi, h mit csináltál egész nap, semmire nem vagy alkalmas, sz@r amit főzöl, a gyereket is rosszul neveled....megteheti, mert ő a családfenntartó

szerintem örülj annak h a környezetedben nincsenek ilyenek

2010. máj. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Ha egy pasi a házasság előtt is, akár az együttélés során már méltóztat arra, hogy odaáll az elmosogatni való edények mellé, akkor nem hiszem el, hogy "csak úgy" fogja magát és "lesz.rja a családját a baba születése után. Ez egy ritmus. Ha előtte is felvette a fonalat, nem fog kiborulni a kakispelenkák láttán. Sőőőt!
2010. máj. 13. 13:33
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Egy családapától elvárható alapvető dolgok szerintem, de nem fontossági sorrendet írok:

-aktív részvétel a házimunkában (szabadon választhat, hogy főzni, mosni, bevásárolni vagy takarítani szeretne)

-aktív részvétel a gyereknevelésben (pl.:

felváltva a feleséggel különórákra elvinni, hazahozni és/vagy kikérdezni a leckét)

-pénzkeresés

-feleség támogatása a munkavégzés terén(pl.: tanácsokkal, ha vállalkozóról van szó)

-életbiztosítás kötése (arra az esetre, ha előbb hal meg)

-jövőkép kialakítása (pl.: feleséggel, hogyan képzeli el a nyugdíjas éveket)

2010. máj. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
:) "családfenntartó"... na ez az! Ezek a "hagyományos" skatulyák.... csak nem passzolnak a 21. századhoz már az itt a baj, kérem.
2010. máj. 13. 13:35
 8/41 anonim ***** válasza:
70%
nagyon sok férfi nem alkalmas arra h gyereke legyen, de sokan fejlődőképesek...a nő általában kiszolgálja a pasit, legtöbben pótmamát keresnek (persze aki belemegy az szintén ludas) és mikor rájönnek h az "anyukájuk"-nak más dolga is van egyszerűen úgy viselkednek mint egy hülyegyerek
2010. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Szia,az én férjem,anno,még segitett,néha elmosogatott vagy fözött,de miota terhes lettem és megszületett a gyerköc,(most másfél éves),azota nem segit.Január ota én is vissza mentem dolgozni,teljes munka idöbe vagyok,és a férjem arra nem képes,hogy maga után az ágyat beágyazza,vagy a wc-t szar-ás után lekefélje.És nem panaszkodás képp irom.
2010. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
58%

A nők nagy része a szülés után hajlamos arra, hogy úgy gondolja, ő most már csak Anya, és a Feleség szerepet hajlamos nagyon-nagyon elhanyagolni. Nincs elég szex, csak a gyerekről tud beszélni, csak vele foglalkozik, stb. Egy férjnek pedig nagyon szüksége van a feleségre. Másrészt a nő nem érti, hogy a férfi nem töltött együtt a gyerekkel kilenc hónapot, nem olyan közeli a kapcsolatuk, így nem is várható el a férfitől, hogy rögtön a szülés után a gyerek töltse ki az életét.

Ez aztán ellenségeskedést szül, ami meg megcsalást/válást.

Persze ez nem mindig így van, van, amikor a férj egy f@sz, de az esetek nagy többségében ez így megy.

2010. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!