Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A 17. században mennyire volt...

A 17. században mennyire volt gyakori az Ábrahám keresztnév?

Figyelt kérdés
pl. a Hajdúságban
2009. nov. 15. 00:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt valaki meg tudja mondani...

A 17. sz-ból még anyakönyvek sem maradtak fenn :( (legalább is a Hajdúságból nem)

De az biztos, hogy az ószövetségi nevek inkább az erdéyli részen (voltak) népszerűek, főleg a székelyek közt.

2009. nov. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az egyik ősöm 1626-ben kapott nemességet Bethlen Gábortól. (Más források szerint a család 1655-ben szerezte a nemességet.) A 17. században több Ábrahám is volt a családban.

Van egy azonos vezetéknevű, de eltérő előnevű erdélyi család, amelyik örmény származású. Lehet kapcsolat közöttük???

Az én rokonaim a nagykereki vagy taktakenézi Kövér család, az erdélyi örmény nemesi család a rétháti.

2009. nov. 15. 15:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Előfordul olyan, hogy 1-1 család 2 különböző ága eltérő időben és eltérő előnévvel kapott nemességet.
2009. nov. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Lehet benne valami.


A másik családnak Borsod megyében élnek/éltek leszármazottai. A mi családunk egyik előnevét egy Borsod megyei településről kapta.


Amúgy te mennyire vagy járatos a családfa-kutatási témában?

2009. nov. 16. 14:34
 5/13 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint inkább zsidó név volt.
2009. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amatőr szinten kutatgatom a családomat már jó pár éve. Egyes ágak a 18. sz. elejéig fel vannak térképezve.
2009. nov. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én legrégebbi ősöm egy 1637-es összeírásban szereplő jobbágy, aki az 1590-es évek végén születhetett.
2009. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A "Kövér Ábrahám" név zsidó lenne???


Az Ábrahám keresztnév az örmények között is elterjedt, ezért arra gondoltam, hogy esetleg lehetett valamilyen kapcsoltunk az örmény, rétháti Kövér családdal.


Én ELMÉLETBEN Atilla királyig tudom visszavezetni a családfámat. :) De hogy valójában mi az igazság?!... Az anya a biztos, apa nem alapon gondolkodva családfakutatásnak valójában nincs semmi értelme, de jó belegondolni, hogy mi van, ha mégis....?


Köszi, hogy megosztottátok velem a véleményeteket!

2009. nov. 17. 23:37
 9/13 anonim ***** válasza:
hát azt nem tom h akkor mien gyakori volt, de h most nem gyakori az biztos... mellesleg az öcsémet úgy hívják XD
2009. nov. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
ehte zsidó név! Nincs menekvés:)
2010. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!