Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés? Véleményezzétek...

Összeköltözés? Véleményezzétek légyszi

Figyelt kérdés
16 éves vagyok a párom 22. nagyon szeretjük egymást.borzalmas a nélküle töltöttidő. szerintetek korai az összeköltözés?
2010. máj. 12. 15:25
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm és a párja kiadásai havonta 120-130 E ft között mozog.


Az, hogy te dolgozni szeretnél, ne biztos hogy kapsz is munkát. Én pl. azért nem tudta elhelyezkedni, mert a diákmelók mindig délelőttre szóltak mikor suli volt. Hétvégi munkáért meg kaptam 16 E ft.-t.

2010. máj. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

az attól függ. ha otthon a családban minden rendben akkor nem tanácsolom,jobb ha még vártok 1-2 évet.


ezt úgy mondom hogy 17 évesen 29 éves párommal élek egy éve,de valószinűleg nem lett volna így ha a családom normális,és nincs agresszió.(félre ne értsd szeretjük egymást,de sok nekem hirtelen a munka suli háztartás,egy éve nem tudom rendben tartani a lakást és magántanuló vagyok. ki lehet bírni,de várhatsz még).Nálunk párom dolgozik,én alkalmi munkákat vállalok +családi pótlék.

esetleg ha párod odaköltözik,azt mondom oké,de szoktasd magad a házimunkához,keress diákmelót,és figyelj a sulira! nekem pl nem lesz túl sok lehetőségem érettségin kívül,max OKJ szakmát tudok később(tudom,korai,de gondolkozni kell ezen is!) és már most próbálom fellendíteni a kis vállalkozást amit 2 év múlva akarok hivatalossá tenni(ékszer és lakásdekoráció).


szóval,neked még időd mint a tenger. lehet tervezgetni,építgetni a közös jövőt,de az összeköltözés maradjon még,egyelőre élvezzétek a kötöttségek hiányát!


Ha akarsz,írj privátot,szivesen beszélgetek,adhatok tanácsot!


Anchee(17L)

2010. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen miért akarnál már összeköltözni?Meg szülők véleményét nem tudod?:D az igen, csak mondanám h kiskorú vagy és nem tehetsz azt, amit akarsz.Meg mki tud ennyi idősen pár kaját főzni, mosni, takarítani,szal az nem nagy kunszt, de neked a sulin járjon az eszed sztem.


Ja és diákmunka...hát baromi sokat keresnél :D és mi lenne ha délelőtt is be kellene menned sokszor, mikor suli van?Mert van olyan h ha nem mész be akkor köszi,majd más jön, tehát mehetsz mást keresni.Délután meg melóznál aztán mikor tanulsz?Pároddal is ugyanúgy este tudnál együtt lenni mint reggel, ezt összeköltözés nélkül is meglehet.8 általánossal majd nem mész semmire, gondold át ezeket.

Amúgy én 18 éves lány vagyok, vagyis leszek, barátom pedig 21 lesz, de így is eleget találkozunk, sokat alszunk együtt stb, és eszünkbe se jut még ilyen hülyeség, főleg h még középsuliba járok, neked meg még van 2 éved amint látom.

Jól meglesztek összeköltözés nélkül is:)

2010. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
54%

Te nem vagy komplett!!!!!!!

Vagy csak cigó vagy?Az más :DDD


16 évesen mit akarsz már a pasidhoz költözni? Tanuljál mert 8 általánossal a pi*ába se fognak felvenni!

Meg nehogy azt hidd, hogy dögivel van munka, majd pont olyan 16 éves lányra lesz szükség, aki tanul, és csak délután tudna dolgozni, akkor is csak 2 után.Ja igen, max az útszélére kedves.

Nehogy azt hdid már h dögivel van a diákmunka is!Még diplomás ember is alig talál munkát!

Azt se írtad, hogy mióta vagytok együtt, de gyanítom h nem évek óta, talán akkor megérteném, hogy már ezen jár az agyad, de te még csak 16 éves vagy, és ne haragudj de a kédésedből is látszik h meggondolatlan és tapasztalatlan!

de ha mégis összeköltöznétek akkor majd meglátod h milyen lesz a családdal is a kapcsolatod, mert nem hiszem h egy anya is ezt díjazná!

Meg azt írtad, hogy nem tudod a szülők véleményét?Még kiskorú vagy és nem fognak csak úgy elengedni, azt javaslom szállj le a rózsaszínködből!

23/L

2010. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
40%

Költözz vele össze nyugodtan.


Nincs értelme várni, ha szereted. Én akkor költöztem össze a mostani férjemmel, amikor már a társadalom szerint nem volt korai. De nem mondhatnám hogy dúlt a szerelem.


Meg akarod várni azt a kort,amikor a nőket és a férfiakat részben az érdekek is vezérlik? Minél idősebb valaki annál kevésbé valószínű, hogy tiszta szívből és érdek nélkül szerelmes tud lenni.

2010. máj. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
60%
Én egyáltalán nem vagyok ennyire ellene a dolognak..szerintem jó ötlet.Megpróbálhatjátok, maximum rájöttök, hogy nem megy, de az is lehet, hogy életek legboldogabb időszaka lesz, még ha szegényesen éltek is.Csak tanulhatsz belőle, akármi is lesz a vége.
2010. máj. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
82%
Csak aztán ne halljak felőled 2 év múlva, hogy 2 gyerekkel a szállón vagy pénz, végzettség és remény nélkül...
2010. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttnek lenni egyáltalán nem leányálom. Főleg nem 16 évesen. Ha otthon jók a körülmények, inkább várj még vele pár évet.


Sajnos a tapasztalat az (persze vannak kivételek, de kevesen), hogy nem 16 évesen találkozol az igazival.

Tudod, a szerelem egészen más, mint az, hogy "borzalmas a nélküle töltött idő". A szerelemhez nem kell 16 évesen összeköltözni, és nem kell éjjel nappal együtt lenni.

2010. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne költözz össze vele. Rengeteg plusz munkát veszel a nyakadba feleslegesen. Amióta a párommal élek, egyetem, munka, háztartáson kívül minimális időm van bármire, plusz amit keresek, elköltjük. Pedig sokkal jobb lenne félretenni és később nem, vagy kevesebb hitelből venni lakást. Inkább aludjatok egymásnál, pl egy hetet itt, egy hetet ott.
2010. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korai még. 38 éves vagyok, pontosan emlékszem milyen voltam 16 évesen. Ebben a korban a hormonok még durva tréfákat űznek az emberrel, és sokszor ami ma igaz, nem biztos hogy holnap is az. Hidd el, még nem kiforrottak az érzelmeid... azonkívül ha komoly a szerelem a párod részéről, meg fogja érteni, hogy talán nem 16 évesen kell ebbe belevágni. De ha 2 év múlva is ugyanennyire biztos leszel abban, hogy vele szeretnél maradni, az már egy érett és idő által megpróbált alap lehet egy hosszú boldog jövőhöz. Nem jó az ilyesmit siettetni. Ha tisztel téged a srác, meg fogja érteni.
2010. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!