Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell erőltetni, hogy...

Miért kell erőltetni, hogy egyek sertéshúst és olyan ételeket, amiket nem szeretek? 17 évesen miért ne dönthetném el, mi ízlik és mi nem?

Figyelt kérdés

Apa nővéréék mamáéknál laknak, így ha mamáékhoz megyek, igazából velük is vagyok. Viszont a kajáláson mindig megy a vita...

Elég válogatós vagyok, pl. csak csirkehúst eszek, a kelt tésztás ételeket nem szeretem, kenyérből csak egy bizonyos fajtát eszek meg. Ezzel amúgy nem lenne gond, mert simán rendelek magamnak, ha éppen nincs náluk olyan, ami nem ízlik, de a nagynéném folyton erőlteti... A melegszendvicset csak úgy szeretem, hogy vaj, sonka és sajt, de ezt nagyon jól tudja. Tegnap is azt csinált vacsorára és direkt kértem, hogy az enyémet ne pakolja tele mindennel, mert úgy nem szeretem, nem fogom megenni (ők tesznek rá savanyú uborkát, mustárt, ketchupot, majonézt). De hogy kóstoljam meg, higgyem el ízleni fog... Az uborkát sosem szerettem, majonézt nem eszek, ketchupot csak sült krumplival.

Olyan 2 körül mentem tegnap és mondtam, hogy nagyon éhes vagyok, mert nem volt időm ebédelni. És mondja, hogy van pörkölt a konyhában, egyek azt. De én nem szeretem és mondtam, hogy akkor rendelek valamit és erre kiakadt, hogy nehogy rendeljek már, a futár lustának fog tartani, meg ilyenek. Istenem, szerintem a futároknak jobb dolga is van, mint azon filózni, éppen miért rendel valaki tőlük.


2017. márc. 11. 20:19
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
98%
Semmi gond, ha nem akard megenni amit főznek. Felemeled a kis popód, kiveszed mamád kezéből a kenyeret és megcsinálod magadnak a kis szendvicsedet. Vagy mondok jobbat, kiveszed a hozzávalókat a hűtőből és összedobsz olyat ami kedvedre való. Döbbenet, hogy 17 évesen ilyeneken fennakadsz és komolyan kérdést írsz ki erről. Mi lesz veled később? Ennyi idősen tudni kéne kezelni ezeket.
2017. márc. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
96%
Mondom... Kapa, ásó, kis kerti munka, lemenne ott még a száraz kenyér is.
2017. márc. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
18%

Látom, egyeseknek súlyos szövegértési problémáik vannak.


Javaslom, hogy olvassátok el ezt még egyszer:


"De engem nem zavar, hogyha rendelnem kell, mert azért ma már elég sok étterem van, ahol vállalnak házhoz szállítást akár ingyen, vagy párszáz forintért.


Nem kell megjegyezniük, nem ezzel van a baj. Csak ne erőltessék rám, hogy igenis finom, egyem meg. Mert ha ezt egy 4-5 évessel csinálják, az nem vészes. De közel a 18-hoz képes vagyok eldönteni, hogy szeretem-e a zsíros pörköltöt, vagy inkább mást kívánok..."


Szóval a kérdezőt NEM az zavarja, hogy nem főznek rá külön (ha elvárná, hogy mindig ezt tegyék, akkor talán tényleg lehetne arról beszélni, hogy elkényeztetett), csak azt szeretné, hogy ne kényszerítsék rá azt, amit utál. Durva, hogy úgy gondoljátok, hogy ehhez sincs joga!

2017. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
61%

Egyáltalán nincs szövegértési probléma. Az "ILLEM" szó hiányzik a kedves kérdező szótárából.

17 éves kora ellenére.

2017. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem az ERKÖLCS fontosabb az ILLEMnél.

Márpedig az ERKÖLCS azt diktálja, hogy ha valaki nem szereti a főztömet, akkor nem kényszerítem rá.

2017. márc. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem félreértelmezed az erkölcs jelentését.


Egyébként meg senki sem kényszeríti rá. A kényszerítés az lenne, ha lefogják, kipeckelik a száját és beleöntik a pörköltet. Ez szimplán erőltetés. De mivel a kérdező már nem kisbaba, szimplán azt mondja, hogy nem, akárhányszor és erőltetik és a téma lezárva. Ez is a leválás folyamatához tartozik, ő is kénytelen lesz ezen átesni. Tökéletes szülő és nagymama nincs, valahol mindig muszáj lesz nekik nemet mondani.

2017. márc. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként meg senki sem kényszeríti rá. A kényszerítés az lenne, ha lefogják, kipeckelik a száját és beleöntik a pörköltet. Ez szimplán erőltetés."


Jogos, nem kényszerítés (bár néhány elmebeteg válaszoló azt írta, hogy ő kényszerítené is), de az erőltetés se jó.


"De mivel a kérdező már nem kisbaba, szimplán azt mondja, hogy nem, akárhányszor és erőltetik és a téma lezárva."


Ezt is teszi, meg mellette rendel valamit, mert nem akar éhen maradni. Csak azt nem értem még mindig, hogy ezzel mi a gond.

2017. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
82%

Semmi gond nincs. Egyen otthon, reklamáljon otthon, ne másokat hozzon kellemetlen helyzetbe, mert neki semmi nem jó.

A szégyen megölne, ha másnál ételt rendelnék.

2017. márc. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Tök vicces, hogy le lett pontozva egy olyan válasz, ami hosszú lett, de a konklúziója ugyanaz, mint egy jelenleg 100%-ban hasznosnak ítélt válasznak. Azért van itt színvonal.
2017. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
76%

Bocs, nem egy finom vélemény, de szerintem egy elkényeztetett, irritáló kis bunkó vagy, máshoz, más pénzéből kaját rendelni, miközben főtt étellel várnak és még a szendvicset is eléd rakják.

Nem is értem, miért nem viszel magadnak akkor kaját vagy emeleg meg a kis feneked és csinálod meg magadnak olyanra a szendvicset, ahogy te szereted.


Egyébként leírták már előttem sokan, hogy amit úgy rendelsz, az nagyon nem friss kaja, de az még hagyján, ócska minőségű és közeli lejáratú is sokszor. Azért egészségedre. ;)

2017. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!