Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell erőltetni, hogy...

Miért kell erőltetni, hogy egyek sertéshúst és olyan ételeket, amiket nem szeretek? 17 évesen miért ne dönthetném el, mi ízlik és mi nem?

Figyelt kérdés

Apa nővéréék mamáéknál laknak, így ha mamáékhoz megyek, igazából velük is vagyok. Viszont a kajáláson mindig megy a vita...

Elég válogatós vagyok, pl. csak csirkehúst eszek, a kelt tésztás ételeket nem szeretem, kenyérből csak egy bizonyos fajtát eszek meg. Ezzel amúgy nem lenne gond, mert simán rendelek magamnak, ha éppen nincs náluk olyan, ami nem ízlik, de a nagynéném folyton erőlteti... A melegszendvicset csak úgy szeretem, hogy vaj, sonka és sajt, de ezt nagyon jól tudja. Tegnap is azt csinált vacsorára és direkt kértem, hogy az enyémet ne pakolja tele mindennel, mert úgy nem szeretem, nem fogom megenni (ők tesznek rá savanyú uborkát, mustárt, ketchupot, majonézt). De hogy kóstoljam meg, higgyem el ízleni fog... Az uborkát sosem szerettem, majonézt nem eszek, ketchupot csak sült krumplival.

Olyan 2 körül mentem tegnap és mondtam, hogy nagyon éhes vagyok, mert nem volt időm ebédelni. És mondja, hogy van pörkölt a konyhában, egyek azt. De én nem szeretem és mondtam, hogy akkor rendelek valamit és erre kiakadt, hogy nehogy rendeljek már, a futár lustának fog tartani, meg ilyenek. Istenem, szerintem a futároknak jobb dolga is van, mint azon filózni, éppen miért rendel valaki tőlük.


2017. márc. 11. 20:19
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom idegesíti őket hogy semmit nem eszel meg. Próbálnak bemutatni neked új dolgokat. Ha valami nem tetszik ne szarozd le és ne elemezgesd hogy mi nem jó, mondd hogy köszi nem kérek. Mondd meg ha szendvicset csinálnak hogy te majd megcsinálod magadnak. Ha nem tetszik az ebéd rendelj. Vagy főzz külön magadnak és vidd el hozzájuk.
2017. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell erőltetni, de te viszont próbálhatnál kicsit kevésbé válogatós lenni. Ezt a jövőre nézve mondom, mert hidd el, sokat veszítesz, ha eldöntöd, hogy te csak pár ételfélét szeretsz, és nem kísérletezel legalább időnként másokkal is. A párom pont ilyen válogatós volt, amikor megismertem, azóta rájött, hogy egy csomó mindent azért nem szeretett, mert nem megfelelően volt elkészítve.
2017. márc. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
76%

Már nem azért, de ehetsz simán tésztát is.

Ha én ennyire megválogatnám a kaját, akkor azt mondanák hogy akkor ne egyél semmit.

Basszus. Főznek valamit erre te rendelsz magadnak. A pofátlanságnak van határa. Akkor eszel valamit amit otthon találsz és megeszed a mamád tudta nélkül.

Én sem szeretem a disznóhúst, az uborkát, de akkor én csinálok magamnak szendvicset vagy én főzök magamnak.

2017. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Hát azért elég sok kaját ismerek, étterembe is gyakran járok, szóval ha valamit nem eszek meg, az általában azért van, mert már kóstoltam, de nem ízlett... :D
2017. márc. 11. 20:29
 5/51 anonim ***** válasza:
96%
Ne egyél ott. Ne rendelj. Egyél azelőtt, hogy odamész és akkor nem a kajálásról fog szólni az ott léted.
2017. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
66%

Nekem se esne jól, ha valaki eljön vendégségbe, majd ételt rendel magának. Ez a dolog nem racionális alapon működik. Ha nem eszed meg a főztjét, őt magát utasítod el.

Az viszont érthetetlen, miért nem készített egy darab kedvedre való melegszendvicset. Talán értelmetlen hisztinek gondolja ezt a nagy válogatást, és kicsit nevelni akar. Ez viszont nem az ő dolga lenne.

Akár tarthatna otthon néhány olyan dolgot, amit megeszel, és ha éppen pörkölt az ebéd, megkínálhatna abból. A kisfiamnál ez a müzli. Nem romlik meg, és ő bármikor hajlandó megenni.

Vagy te is erőt vehetnél magadon, ehetnél egy keveset abból amit nem szeretsz, hiszen nem allergiás vagy és a vallásod se tiltja. Megköszönöd, és ragaszkodsz hozzá, hogy elég volt.

2017. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
84%

Elég sok kaját megeszel, de azt épp nem, amit főznek. Más se örülne, ha egyszer semmit nem kóstolsz meg szinte.

Előzőnek igaza van, aki azt írta, nem mindegy, hogy van elkészítve az étel.

Bár én nem nyektetnélek, hogy akkor is egyél meg valamit. Rád hagynám, hogy eszel vagy nem.

2017. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Néha-néha (havi 1-2 alkalommal kb ) ott is alszok. Oké, hogy keveset eszek, de azért reggeli-ebéd-vacsora nélkül nehezen bírom ki.


Én ott nem vendég vagyok, ezt mama is mindig mondja. Az ugyanúgy az otthonom, mint mondjuk anyáék háza, vagy apáé.

2017. márc. 11. 20:43
 9/51 anonim ***** válasza:
92%

Azért az meredek, ha semmi nincs ott sose, amikor ott eszel. Szokott azért akadni a tegnapi ebédből stb, ha neked mindig rendelni kell, az elég fura.

Tényleg nincs náluk semmi az ég-világon, amit hajlandó vagy megenni?

2017. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem vendég vagy, semmi nem akadályoz meg benne, hogy ételt készíts magadnak.

Akkor a probléma el van kerülve.

2017. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!