Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell erőltetni, hogy...

Miért kell erőltetni, hogy egyek sertéshúst és olyan ételeket, amiket nem szeretek? 17 évesen miért ne dönthetném el, mi ízlik és mi nem?

Figyelt kérdés

Apa nővéréék mamáéknál laknak, így ha mamáékhoz megyek, igazából velük is vagyok. Viszont a kajáláson mindig megy a vita...

Elég válogatós vagyok, pl. csak csirkehúst eszek, a kelt tésztás ételeket nem szeretem, kenyérből csak egy bizonyos fajtát eszek meg. Ezzel amúgy nem lenne gond, mert simán rendelek magamnak, ha éppen nincs náluk olyan, ami nem ízlik, de a nagynéném folyton erőlteti... A melegszendvicset csak úgy szeretem, hogy vaj, sonka és sajt, de ezt nagyon jól tudja. Tegnap is azt csinált vacsorára és direkt kértem, hogy az enyémet ne pakolja tele mindennel, mert úgy nem szeretem, nem fogom megenni (ők tesznek rá savanyú uborkát, mustárt, ketchupot, majonézt). De hogy kóstoljam meg, higgyem el ízleni fog... Az uborkát sosem szerettem, majonézt nem eszek, ketchupot csak sült krumplival.

Olyan 2 körül mentem tegnap és mondtam, hogy nagyon éhes vagyok, mert nem volt időm ebédelni. És mondja, hogy van pörkölt a konyhában, egyek azt. De én nem szeretem és mondtam, hogy akkor rendelek valamit és erre kiakadt, hogy nehogy rendeljek már, a futár lustának fog tartani, meg ilyenek. Istenem, szerintem a futároknak jobb dolga is van, mint azon filózni, éppen miért rendel valaki tőlük.


2017. márc. 11. 20:19
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
84%

Téged sem neveltek meg gyerekkorodban...

Tudod, nálam szerintem válogatósabb gyereket nem hordott a hátán a föld. Anno gyerekfejjel szó szerint azon is válogattam, hogy milyen színű kaját nem eszek meg, és szerintem én durvábban nyomtam, mint te, mert inkább nem ettem három napig, ha nem vették figyelembe a rinyáimat. Mert persze nekem nyilván nem tolták a seggem alá az ételfutárt.

DE! Pont azért, mert annyira hangoztatod, hogy már nem vagy gyerek: 18 éves koromra bőven megtanultam, hogy vendégségben nem illik válogatni. Főleg nem vágom a másik képébe, hogy szar a kaja, nekem más kell. Igenis meg kell tanulni, hogy udvariasságból pár falatot eszek (annyi pont elég, hogy ne korogjon a gyomrod a következő étkezésig), vagy pedig pl. eszel egy tányér levest, hogy mondhasd a másodikra, hogy köszi, abból már nem kérek. Nem fogsz belehalni abba sem, ha a kedves rokon kedvéért megkóstolod az adott kaját, és akkor már bátran mondhatod, hogy köszönöd, de nem ízlik, és ha nem haragszik meg, csinálsz magadnak egy másik szendvicset.

Mellesleg, ha nem akarod a pörköltből megenni a disznóhúst, akkor nyugodtan eheted a nokedlit meg a szaftot, nem fogsz belehalni, és akkor a husit is elkerülted. (Pro tipp gyerekkori finnyámból: tejfölös nokedli, ha nekem bevált nyolc évesen, neked is be fog).


Ne haragudj, de szerintem borzasztóan el vagy kényeztetve ezzel az ételrendelgetéssel. Majd ha egyedül élsz és önállóan tartod el magad, akkor ezt meg lehet tenni, de nem úgy, hogy a szülők tartanak el. Akkor sem, ha - szerinted - van erre elég pénz.

És még egyszer: ezt úgy mondom, hogy szerintem én még nálad is finnyásabb voltam-vagyok. De a képemről sülne le a bőr egy ilyen rinya után, amit leírtál.

2017. márc. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
17%

Velem ezt csinálják már 28 éve. Kiskorom óta gyűlölöm a halat, disznót és a gombát.

Semmi pénzért nem ennék egyikből sem, öklendezek, ha pl. halat esznek mellettem.

2017. márc. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
16%

"De a képemről sülne le a bőr egy ilyen rinya után, amit leírtál."


Szerintem inkább az a szánalmas hiszti, mikor valaki megsértődik, mert nem esznek az ételéből. Egy felnőtt, intelligens ember megérti, hogy nem ellene irányul az, ha a másiknak nem ízlik az étele.

2017. márc. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Amùgy, ha rendelsz is. Sok ètteremben előre lefőzött kaja van. Amit ùjra melegìtenek, vagy kicsit ràsütnek...😁de ezt ugye nem làtod, igy a màsnaposat is megeszed.
2017. márc. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
71%

Nekem a saját édesanyám, akivel 21 évig éltem életvitelszerűen, kifejezetten tukmálós típus. És noha negyedannyira nem vagyok olyan válogatós, mint te, ismerem az érzést jól. Egy öttagú családban, amiben felnőttem, előfordult párszor, hogy nem az én szám íze szerint főzött. Például semmilyen formában nem szeretem a gombás ételeket, viszont rajtam kívül négyen igen, így időnként bizony az is került az asztalra. Ilyen esetben mondjuk megettem a levest és ha kevés volt, csináltam egy szendvicset vagy egy tükörtojást. Igen, jobb lett volna ebédre valami tartalmasabb, ahogy írod, de az éhezésnél mégiscsak jobb ez az alternatíva. Szerintem nem rendít nagyot az ember egészségén, ha alkalmanként kimarad a tartalmas főétel, persze rendszert nem kell csinálni belőle. De te tudod, a te testedről van szó végül is.

A tukmálásról meg annyit, hogy mondom, nekem életvitelszerűen, rendszeresen jutott belőle. Nálam az a megoldás vált be, hogy nem csináltam semmi különöset. Tőlem magyarázhatta anyukám, hogy finom a gombás étel, újra és újra köszöntem szépen és nem kértem. Egy idő után megunta, hogy olyan ételt erőltessen, amit nem szeretek. Tudom, idegőrlő játék tud lenni, de szerintem megéri türelmesnek lenni. Mások hozzáállásán nem tudsz változtatni, a sajátodon viszont szinte bármikor.

2017. márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
98%

Aha, szoval te nem eszel maradekot meg masnaposat...

Kicsi szivem, dolgozz par hetet kulonbozo ettermekben, garantalom hogy a rendelt kajat tobbe bottal se fogsz piszkalni.

Pont olyan lehetsz mint a tavolabbi rokonsagomba a 2 hisztis unoka. Unnepi ebednel, isteni kajak mellett ahol mindenki dicserte a szakacsot ok nyafogtak hogy mikor ehetnek vegre valami finomat. Csakhogy ok 7 evesek. Te meg ugy viselkedsz mint egy 7 eves.

2017. márc. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
98%

Én sem eszek meg mindent és nem szeretem, ha rám tukmálják a kaját, de te tényleg kissé elvagy kényeztetve.:D

Azért ez, hogy még a másnapos kaját sem eszed meg... Majd ha egyedül élsz, és dolgozol, háztartást vezetsz kíváncsi leszek, hogy lesz e kedved mindennap főzőcskézgetni.:))

Az meg, hogy ez mellé benyögöd azt, hogy akkor rendelsz étteremből,ez az év vicce. Ja, mert ott aztán mindig friss kaját tolnak eléd.. Esetleg a mesevilágban, sőt, ha néha tudnád mi megy ott.:D Lehet nagyokat néznél és elgondolkodnál egy picikét, hogy mit is ettél meg eddig és mennyivel többet ért volna anyuci másnapos főztjét enni inkább. :D Tapasztalat...Dolgoztam konyhán. :))

2017. márc. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy azért nem felel meg semmilyen étel mert te rendelni akarsz?

Ezért nem eszel és csak megsajnál majd a nagymamád és rendelhetsz amit szeretnél enni?


Tudod a nagymamádtól el lehet várni, hogy a kedvedben járjon, de a nagynénédtől nem!

Főznek, ha nem eszel, akkor ehetsz vajas kenyeret, vagy elmehetsz haza!

Főleg, ha gyakran vagy ott, nem várhatod, hogy úgy főzzenek és azt amit te szeretsz, főleg ha ők nem szeretik!

2017. márc. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem a rokonaiddal van a baj. Látszik, hogy túl elkényeztetett vagy.
2017. márc. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
74%
Kar hogy nincs mar munkatabor. Rendesen helyretenne az agyadat es az etkezesi szokasaidat.
2017. márc. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!