Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell erőltetni, hogy...

Miért kell erőltetni, hogy egyek sertéshúst és olyan ételeket, amiket nem szeretek? 17 évesen miért ne dönthetném el, mi ízlik és mi nem?

Figyelt kérdés

Apa nővéréék mamáéknál laknak, így ha mamáékhoz megyek, igazából velük is vagyok. Viszont a kajáláson mindig megy a vita...

Elég válogatós vagyok, pl. csak csirkehúst eszek, a kelt tésztás ételeket nem szeretem, kenyérből csak egy bizonyos fajtát eszek meg. Ezzel amúgy nem lenne gond, mert simán rendelek magamnak, ha éppen nincs náluk olyan, ami nem ízlik, de a nagynéném folyton erőlteti... A melegszendvicset csak úgy szeretem, hogy vaj, sonka és sajt, de ezt nagyon jól tudja. Tegnap is azt csinált vacsorára és direkt kértem, hogy az enyémet ne pakolja tele mindennel, mert úgy nem szeretem, nem fogom megenni (ők tesznek rá savanyú uborkát, mustárt, ketchupot, majonézt). De hogy kóstoljam meg, higgyem el ízleni fog... Az uborkát sosem szerettem, majonézt nem eszek, ketchupot csak sült krumplival.

Olyan 2 körül mentem tegnap és mondtam, hogy nagyon éhes vagyok, mert nem volt időm ebédelni. És mondja, hogy van pörkölt a konyhában, egyek azt. De én nem szeretem és mondtam, hogy akkor rendelek valamit és erre kiakadt, hogy nehogy rendeljek már, a futár lustának fog tartani, meg ilyenek. Istenem, szerintem a futároknak jobb dolga is van, mint azon filózni, éppen miért rendel valaki tőlük.


2017. márc. 11. 20:19
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
65%
Erre csak azt tudom mondani, hogy egy szép napon, majd kirepülsz a családi fészekből és az általad fáradtságosan megkeresett pénzedből, olyan ételt veszel magadnak, amit csak szeretnél. De addig vedd tudomásul, hogy a családod egy hisztis gyerek igényei miatt nem fogják a szokásaikat felborítani. Ha nem vagy liszt -vagy laktózérzékeny, ha nem vagy cukorbeteg, illetve nincsen semmilyen ételallergiád, akkor miért kellene nekik megjegyezniük, hogy milyen kajákat nem szeretsz? Bár a te esetedben könnyebb megjegyezni azt, hogy milyen ételek elfogyasztására vagy hajlandó.
2017. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
63%

"Ha nem eszed meg a főztjét, őt magát utasítod el. "

Ez hülyeség.


Azt nem várhatod el, hogy mindenki más hozzád igazodjon, és neked megfelelően főzzenek, de ha rendelsz magadnak, nem értem, miért kéne megsértődni.

2017. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:

Maradékot nem eszek. Vagyis úgy igen, hogyha délben megcsinálja az ebédet anya és nem kerül a hűtőbe, akkor délután, vacsira eszek belőle. De mondjuk másnap már nem.


De engem nem zavar, hogyha rendelnem kell, mert azért ma már elég sok étterem van, ahol vállalnak házhoz szállítást akár ingyen, vagy párszáz forintért.


Nem kell megjegyezniük, nem ezzel van a baj. Csak ne erőltessék rám, hogy igenis finom, egyem meg. Mert ha ezt egy 4-5 évessel csinálják, az nem vészes. De közel a 18-hoz képes vagyok eldönteni, hogy szeretem-e a zsíros pörköltöt, vagy inkább mást kívánok...

2017. márc. 11. 20:48
 14/51 anonim ***** válasza:
87%

És nem tudsz magadnak kenni egy vajas kenyeret? Azt sem szereted? Az teljesen jó vacsorára/reggelire, ha éppen ott vagy. Vagy pirítós, vajjal, mézzel, vagy lekvárral. Vagy ha van éppen olyan sajt, felvágott, amit szeretsz, azt is ehetsz.

Szerintem bunkóság másnál kaját rendelni.

2017. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
Reggelire értelemszerűen megeszem, de ebédre picit tartalmasabbat szeretnék.
2017. márc. 11. 20:56
 16/51 anonim ***** válasza:
85%

"Nem eszek maradékot"

"Engem nem zavar hogy kaját kell rendelnem"

El vagy kényeztetve. Én 14 éves vagyok, és ha ott vagyok mamáméknál, és nem szeretem az aznapi kosztot, akkor kinyitom a hűtőt előveszek egy tojást, és kész a rántotta. Nem rendelek többezer Ft-ért mamámék pénzén kaját, mert konkrétan lelkiismeret furdalásom lenne.

Jesszus, most úgy belédtöltenék 10 kg pörköltet...

2017. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
92%

Nem eszed meg már másnap a kaját? Semmi baja nincs :) Jújj te tényleg nagyon kriminális lehetsz az evéssel kapcsolatban. Nem csodálom, ha kivannak tőled.

Ebédre meg főzhetsz magadnak egy tojást.

Ha ennyire nem tudsz máshol enni, akkor maradj otthon.

2017. márc. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
85%
Remélem a te gyereked és vendégeid is így fikázzák majd a főztödet, ahogy te most másét.
2017. márc. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

Nem megyünk tönkre attól a pár ezertől, ennél nagyobb összegeket is kifizetett már a családom szerintem az évek alatt.

"Jesszus, most úgy belédtöltenék 10 kg pörköltet..." Ha ilyen gondolataid vannak, keress fel egy szakembert inkább.

2017. márc. 11. 21:01
 20/51 anonim ***** válasza:
91%
És kinek a pénzéből rendelgetsz ilyenkor, mert jó hogy a kiszállítás ingyen van, de a kajáért csak fizet valaki?
2017. márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!