Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól dönthetném...

Hány éves kortól dönthetném el, hogy kinél lakjak?

Figyelt kérdés
Elég speciális esetem van. 15 évesen született gyermekem, édesanyám a gyám. Viszont a párom nem szeretne hozzánk költözni, mert annyira nem szíveli anyukámat. Én nem szeretnék 18 éves koromig otthon lakni, egyre több összetűzés van anyukám és közöttem, nem fogom bírni még 3 évig. Ráadásul azt se szeretném, hogy a párom csak egy hétvégi apuka legyen. 16 éves korom után állítólag eldönthetem, hogy hova szeretnék költözni(abban az esetben, ha az anyósom elvállalná a gyámságot persze). Ez valóban így van? Köszönöm a segítséget!
2012. aug. 27. 09:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem próbáld meg nagykorúsítani magad és akkor megoldódna a probléma!
2012. aug. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, valóban eldöntheted, ennek azomban van egy feltétele, nevezetesen, hogy a gyámhatóság alkalmasnak találja az illetőt a gyámi funkciók ellátására, ahova költöznél, mind a te vonatkozásodban, mind a gyerekedében.

További lehetőség, hogy 16 éves korodtól gyámhatósági engedéllyel összeházasodhatsz a pároddal, és akkor onnantól nagykorú vagy minden tekintetben, gyámra sincs szükség se neked, se a gyerekednek. Viszont az engedély feltétele itt is az, hogy a gyámhatóság biztosítottnak lássa a további megélhetéseteket.

2012. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

16 éves korod után akkor döntheted el, ha összeházasodtok (azt hiszem, szülői és gyámhatósági engedély is kell hozzá), mert onnantól kezdve jogilag nagykorú leszel, tehát azt csinálsz, amit akarsz annak ellenére, hogy még nem vagy 18.


Egyébként egyszerűbb megoldás, ha leültök és megbeszélitek anyukáddal a problémákat, nem menekülni kéne. Hálásnak kéne lenned, hogy édesanyád nem dugott rögtön intézetbe, miután 14 éves cafka kislányként megdugattad magad, sőt még hajlandó felnevelni az unokáját is. Ha mindenki elkölzötne rögtön, amikor valami probléma adódik a családban, akkor az összes ember kivétel nélkül egyedül élne.

2012. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A házassághoz nem kell szülői engedély, csak gyámhatósági?

Egyébként ha a feltételek megvannak a gyámsághoz, akkor konkrétan nincs buktató, igaz?

2012. aug. 27. 09:44
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
53%

"minek csináltattad fel magad 14 évesen..ezt beszoptad... -.-"


Sokat segítettél.


Kérdező!

16 éves korodban a gyámhatóságtól kérheted, hogy engedélyezze a szülői ház elhagyását. Ekkor meghallgatják a szüleidet, azokat a személyeket, ahova költöznél, és ha nem hátrányos ez a számodra, akkor engedélyezik. A szüleid felügyeleti joga ettől nem szűnik meg.

Másik megoldás, amit az utolsó hozzászóló is írt, hogy ha betöltöd a 16-ot, akkor összaházasodtok, és akkor automatikusan nagykorúvá válsz.

2012. aug. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
71%

"Hálásnak kéne lenned, hogy édesanyád nem dugott rögtön intézetbe, miután 14 éves cafka kislányként megdugattad magad"


Ezt a stílust szerintem kerülni kellene. Egyrészt, mert nem segít a kislányon egy szemernyit sem, másrészt, ha minden lánygyereket, aki lefeküldt a barátjával intézetbe dugna az édesanyja, nem tudom hány új intézményt kellene építeni. Lehettek volna körültekintőbbek is, főleg a fiatalember, aki remélhetőleg nem 15 éves, de ha már így alakult, és segítséget kér, akkor ne k@rvázza az, aki veszi a fáradságot a válaszra, hanem segítsen.

2012. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
"miért nincs igazam?14 évesen mit kefél egy pasival???anyád helyében olyan nyaklevest adtam volna hogy egy óráig pörögnél!" - Nincs igazad, Magyarországon bárki 14 éves kor felett szabadon szexuális kapcsolatot létesíthet bárki, szintén 14 év felettivel. Ez ennyi.
2012. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez a két dolog kizárná egymást, visszaemlékezve a saját iskolás multamra, nem láttam semmi olyan korrelációt, hogy azoknak lenne jobb a tanulmányi eredményük, akik soha nem élnek nemi életet, és azoké rosszabb, akik meg igen.

Szóval igen, egyfelől 14 évesen tanulnia kell, másfelől, ha betöltötte a 14.-et, joga van a szexuális kapcsolathoz. A két dolognak nincs köze egymáshoz.

Az egy másik kérdés, hogy én magam is kicsit később, olyan 16-17 év környékén gondolom optimálisnak az első szexuális kapcsolatot. Nade nehogymár erőszakra bíztassunk azért, mert valaki előbb, de már törvényes módon él ezzel a jogával...

2012. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Azt gondolom,hogy el kellene érni egy bizonyos szintet az intelligenciában,mert ennyi ostoba,primitív,rosszindulatú hozzászólást még nem olvastam egy csokorban..Gondolom a ribanc megszólítást majd a saját gyermekednél is használod.. ha valami meggondolatlanságot követ el,jól elvered-persze ez a legjobb megoldás mindenre.

Az meg sem fordult a fejében ezeknek az okos hozzá szólóknak,hogy egy-két jó szóval esetleg segíteni is lehetne? Talán a szülő nem hibás abban,hogy a lánya ennyi idősen már édes anya lett?

2012. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

10:09-es válaszoló, neked kéne inkább tanulnod még, mert a kérdező még helyesírásban is messze jobban teljesít nálad.


Az előző mocskolódónak pedig: Remélem, te sem csinálsz gyereket, sem 14, sem 44 évesen. Az ilyen ne szaporodjon, ha egy mód van rá.

2012. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!