Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól dönthetném...

Hány éves kortól dönthetném el, hogy kinél lakjak?

Figyelt kérdés
Elég speciális esetem van. 15 évesen született gyermekem, édesanyám a gyám. Viszont a párom nem szeretne hozzánk költözni, mert annyira nem szíveli anyukámat. Én nem szeretnék 18 éves koromig otthon lakni, egyre több összetűzés van anyukám és közöttem, nem fogom bírni még 3 évig. Ráadásul azt se szeretném, hogy a párom csak egy hétvégi apuka legyen. 16 éves korom után állítólag eldönthetem, hogy hova szeretnék költözni(abban az esetben, ha az anyósom elvállalná a gyámságot persze). Ez valóban így van? Köszönöm a segítséget!
2012. aug. 27. 09:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"A házassághoz nem kell szülői engedély, csak gyámhatósági?"

Nem, hisz ebben a kérdésben akár ellenérdekeltek is lehettek. Viszont a gyámhatóság köteles meghallgatni a szülőt is, mérlegelni az ő érveit is, mielőtt dönt a házasság engedélyezéséről.


"Egyébként ha a feltételek megvannak a gyámsághoz, akkor konkrétan nincs buktató, igaz?"

Nincs más buktató. Azzal persze kalkulálj, hogy egy gyámsági ügy elhúzódhat, mert a gyámhatóság döntésével szemben akinek nem tetszik, az mehet a bíróságra.

2012. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2012. aug. 27. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!